Stránka 8 z 12

Napsal: pon 22 úno 2010, 22:13
od xlukas.cz
byl sem dnes poprvni na diagnostice a bylo toho hodne.
i na toto sem byl upozorneny.
diky moc.

Napsal: pon 22 úno 2010, 22:15
od Pajik
Tak povidej....

Napsal: pon 22 úno 2010, 22:23
od xlukas.cz
povidam, ze sem to nevnimal, do pc cucel minimalne. nezbyva me, nez doufat, ze to sem sepise a upresni.

kazdopadne tam byla chyba:
- chybne odpojena baterka
- actuator
- pozice razeni - tam neco nebude v poradku
- zhaveni
- egr ventil

asi tam tech chyb bylo tak do 15

udelala se kalibrace prevodovky.

Napsal: úte 23 úno 2010, 18:38
od Markéta
:shock: teda..taky jsem chtěla mrknout na diagnostiku, ale asi to nebudu hrotit, pak budu mít alespoň klidný spaní, že :wink:

Napsal: úte 23 úno 2010, 22:00
od dodo555
len by ma zaujimalo ako sa da chybne odpojit baterka :lol:

Napsal: úte 23 úno 2010, 22:31
od xlukas.cz
tak to ti stas vysvetli vic nez dobre.

Napsal: stř 24 úno 2010, 09:25
od Pajik
xlukas.cz píše:tak to ti stas vysvetli vic nez dobre.
Mas k tomu nejaky papir (resp. kody tech chyb) ? Abysme to mohli dohledat, co to znamena (jak to popisuje vyrobce) a co to muze a nemusi mit za priciny a nasledky....

Napsal: stř 24 úno 2010, 09:52
od xlukas.cz
nemam nic.

Napsal: sob 06 bře 2010, 23:53
od Pajik
xlukas.cz píše:forum mam prolezle krizem krazem, ale co se mne stalo nebo deje, to stejne nechapu.

jednak posledni dobou rekneme 1000 km. auto nechce na 6 jet poradne do kopce (k tomu se dal dostanu)

normalne sem jel. auto rekneme tahlo jak by melo. bez jakychkoliv priznaku neceho auto prestalo tahnout. 3000 otacek do kopce 60. vic to nechtelo vytocit. nebyla citit zadna sila. byla to takova hluchota. prislo mne to jako atmosfericky naftak. z kopce se to taky line rozjelo. natankoval sem, u benzinky sem to potom parkrat protocil, protoze sem mel pocit, ze neslysim ani pri tech vysokych otackach to typicke syceni sani vzduchu. na miste sel motor ochotne do otacek. po vyjeti sme jeli zase do velkeho kopce a uz to na 5 tahlo celkem slusne. sice slabsi nez to byvalo driv, ale jelo to.

potom dal na dalnici vetsi kopce sem bez podrazeni na 5 nevyjel. zalezelo na parametrech kopce, ale jak to spadlo pod 90, tak uz to slo az pod 70 a motor nejak nechtel jet. driv sem jel klidne 90 i 80 a auto jelo a vsecky kopce sem vyjel. kdyz sem to spravne nacasoval, tak sem ty kopce vyjizdel na 6 i 100 nebyl problem.

- prvni napad, kdyz sem jel tech 60 do kopce, ze je to turbo. na dalnici sem to potom vyloucil, protoze sem na 5 jel do mirnejsiho kopecku az 120 a na 5 to tahne normalne.
- dalsi napad praskla hadice - to sem ale taky vyloucil, protoze to na 5 jede.
- co nejaka podtlakova hadicka? zatim nevim jak ostatni rychlosti v nizkych otackach.
- mam pocit, jako by to auto jelo na tu 6 tak jak pred cipnutim. je mozne, ze by se dalo do nejakeho defaultniho nastaveni ta ridici jednotka?

diky za nazory.
Jeste me nepadlo, ze jsi mohl narazil na blbou naftu a pak esli Ti funguje vetrak na intercooleru. Pokud by se intercooler na plnej knedlik nechladil, tak vykon pujde dolu.

Napsal: ned 07 bře 2010, 08:20
od xlukas.cz
problem jsem odhalil uz v nedelu pri ceste do prahy (pred cestou sem vyklepal vzduchovy filtr) a odstranil v pondeli.
marne jsem tu hledal, kdy sem menil vzduchovy filtr. byl uplne zaneseny, cerny (mam fotku noveho a stareho vedle sebe). castecne snad i od oleje. oblepil se soli a jak bylo vlhko pri + stupnich a tani, tak se to asi ucpalo uplne. auto uz jdede jak nove *posádka* .
na zpatecni ceste po zastaveni na benzince po dlouhem kopci (30.km, motor sem samozrejme nevypinal) me ovsem v kabine vydesil velice silny smrad spalene gumy :(

vetrak intercooleru sem zaply nikdy nevidel /:-I mam podezreni, ze je tam k nicemu.

Napsal: ned 07 bře 2010, 22:28
od Pajik
Hehe, tak ten pocit z noveho vzduchoveho filtru znam, S120 pak jezdila jak drak.....

No, jsi me inspiroval, taky ho brzo vymenim.

Napsal: sob 08 kvě 2010, 13:47
od xlukas.cz
mam deravy intercooler a to tak minimalne polovina zeber. za 5 minut jedu k clovekovi, co svaruje vsemozne kovy. ale uz podle telefonu se obavame, ze to nepujde klasicky zavarit.

Napsal: sob 08 kvě 2010, 22:12
od xlukas.cz
no, 11 der na zebrech coz je 2x7mm a dalsi tri diry z boku ty byly tak 4x10mm. kdyz to sectu, tak nechapu, ze nekdo tvrdi, ze bez turba smart nejede. podle mne to co stihalo utikat se rovnalo natlakovani. myslite, ze ne?

Napsal: sob 08 kvě 2010, 23:02
od xlukas.cz
Obrázek

Napsal: ned 09 kvě 2010, 10:15
od MausX
xlukas.cz píše: udelala se kalibrace prevodovky.
Prosimtě, co znamená ta kalibrace převodovky? To mě dost zajímá.