Stránka 8 z 14

Napsal: ned 05 led 2014, 01:41
od Pavel77
Tak jsem jeste trochu hledal na netu, a zjistil jsem, ze svetla u posledni verze smarta jsou bohuzel lepena, a rozdelani (sundani skla)neni vubec snadne...

Pridavam odkaz na nejake stanky v americe, kde je navod s fotkama:

http://www.smartcarofamerica.com/forums ... hts-11296/

Treba to nekomu pomuze...

Napsal: ned 05 led 2014, 10:21
od JBC
Pavel77 píše:Kdyz pises o buracich, predpokladam, ze je to prostredni verze prednich svetel, je to tak?
Yes. The headlights are: almods, peanuts, cashew.
Mohl jsem také napsat "arašídy", ale to mi nepřipadá tak trefné.

Napsal: ned 05 led 2014, 11:32
od Roman Milo
Anebo "kikiriki", to je chorvatsky.

Napsal: ned 05 led 2014, 13:22
od kuher
Tak jsem si musel na překlad "zagoglit", ale stejně s toho nejsem chytrý. Mám ale obavu, až to rozlepíš a dáš znova dokupy, aby se potom nezačaly mlžit. A vydumat, jestli by to nešlo zpět dát na nějaké svorky a nelepit. Př. jak to udělal JBC, no tedy, jestli to bude možné. :?

Napsal: ned 05 led 2014, 16:01
od Pavel77
Tak svetlo je vyndane a po chvilce i rozdelane...

Tady bohuzel zadna svorka nepomuze, je tam praskly jeden z uchytu plastove objimky paraboly, ten co drzi parabolu v dolni casti u kovove kulicky...

Obrazek je jen ilustracni, uchyt je tam videt v pravem dolnim rohu kruhove objimky uprostred.

Obrázek

Je to plastovy odlitek, zadne lepidlo co mam to neslepilo, tak snad to pujde sehnat nove...

Na tom plastu je cislo dilu 1 305 541 114 , nemel by to nekdo doma z nejakeho rozbiteho svetla?

Napsal: ned 05 led 2014, 16:52
od xlukas.cz
bohuzel rozbite svetla mivaji ulamane uchyty do karoserie.
ale svetlo neni problem. koupit se da.

nemohl bys udelat detailnejsi fotku? nebo to na ni aspon zakrouzkovat?

verim ze mas doma dobre lepidla, ale ...
- mas dvouslozkove lepidlo?
lepili sme na mini na xenonu ulomeny drzak cocky, je to takova kapicka, ktera se zamackavala do cocky a v ni se potom volne pohybovala. pouzilo se to dvouslozkove lepidlo a kupodivu to bezproblemu drzi. jezdi se s nim po praze a okoli = tankodrom
pokud ti to nepujde, tak bych do plastu zkusil zatavit dratky a s nema to zpevnit, ten by neco udrzet mohl. pripadne vysoustruzit kovovy drzak a sproste ho navrtat durch do svetla a zajistit matkama z obou stran.

Napsal: ned 05 led 2014, 16:59
od JBC
Podle mě to je na fotce vlevo od prostřední díry, vpravo od dírky na parkovačku. Ještě dotaz - chodí v té dutině něco, nebo je to duté jen kvůli odlehčení?

Napsal: ned 05 led 2014, 17:59
od Pavel77
Ahoj, uchyty svetel do karoserie mam nastesti vporadku, poskozeny je jen ten plastovy drzak cocky.
Svetlo slo pomoci horkovzdusky rozdelat celkem dobre, predni sklo je prilepene v prouzku mekke gumy. Tu jsem celou odstranil, byla vyndavanim dost ponicena. Zkusim koupit nekde novy pasek z teto zvejkacky, jinak se to da podle me dobre utesnit treba na silikon, vlhkost by se tam nemela dostat.


Dvouslozkove lepidlo doma bohuzel nemam, ale kdyz jsem na ten dil koukal, tak mam obavy, ze lepidlem to moc drzet nebude, jsou to strasne male plochy kde je velke pnuti - kulovy cep + drzeni cele vahy cocky pri otresech. Pokud by se dil nedal sehnat novy, tak si tuto alternativu jeste necham v zaloze, ale radeji bych novy dil...

Jeste pridam nejake fotky, aby bylo uplne jasne, o jakem dilu je rec:

oznacene misto poskozeni https://www.dropbox.com/s/9bbeazxe9a922qo/svetlo.png
Obrázek
fotka demontovaneho drzaku https://www.dropbox.com/s/fv8gtykhcgm9asw/drzak.jpg
Obrázek

Snad se Vam fotky ukazou alespon pres odkaz, nejak se mi je sem nedarilo dostat primo, jako by to nechtelo ukazovat fotky z dropboxu...

Napsal: ned 05 led 2014, 21:13
od JBC
Aha, tak na té původní fotce se mi zdála ulomená úplně jiná věc. Hele, nebyla by ještě nějaká fotka těch lomových ploch? Nějaké to makříčko, detailíčky těch ulomeninek?

Napsal: pon 06 led 2014, 00:13
od Pavel77
Pokud chces detail, tak tady jsou jeste dve fotky mista lomu.

Prvni fotka je misto na samotnem drzaku, druha fotka je rozlomena cast ktera spojuje drzak a kulovy cep, tam si myslim, ze bude s lepenim dost problem.

https://www.dropbox.com/s/gu5uzvddlnukrku/detail1.jpg
https://www.dropbox.com/s/5bcl22ploxn86xl/detail2.jpg


Jinak jsem jeste koukal, co pouzit na opetovne slepeni svetla, a dost lidi doporucuje klasicky butylovy tmel, bud jako kartus, nebo se daji sehnat i pasky(snury) s prumerem okolo 6mm, coz je uplne idealni rozmer na sparu u svetla...

Napsal: pon 06 led 2014, 07:42
od xlukas.cz
tak ted uz to chapu, ze to nejde. mas pravdu.

jako jde vsecko, to zase jo, ale i by se to asi muselo vyztuzit a zpevnit. to mas opravdu rozsekane na maximum. vzhledem ke stari auta bych to zkusil i na reklamaci.

Napsal: pon 06 led 2014, 08:52
od Pavel77
Tak na lepeni mozna jeste dojde, protoze MB tento dil nedokaze dodat samostatne, jen jako soucast celeho svetla...

Nemate nejake pontakty na vrakace pripadne lidi, co prodavaji starsi dily, jestli by se nekde nedal sehnat neposkozeny drzak z nejake bouracky?

Jeste zapatram tady na foru...

Kdyz budete mit nejaky tip, tak do PM, diky

Napsal: pon 06 led 2014, 08:52
od JBC
Tak slepit bych to fakt ani nezkoušel. Ale celkem jasně vidím, kde bych provrtal 1 mm dírky a sdrátoval to vázacím drátem. A po sdrátování bych to omotal skleněným rovingem a trošku nasytil pryskyřicí - pokud je okolo toho ve světle alespoň trošku místa.

Je divné, že se i rozlomila ta "miska" pro kulový čep, i se to zároveň celé ulomilo od zbytku držáku čočky. Předpokládal bych, že se to ulomí jen na jednom z těch dvou míst.

Napsal: pon 06 led 2014, 10:29
od xlukas.cz
uhu plus - vysokopevnostni epoxidove lepidlo (dvouslozkove). pevnost az 300kg/cm2 podle technologickeho postupu (zahrivani pri schnuti)

vazaci drat jak rika jbc jako pojistku jde jedine doporucit. akorat s tim zbytkem teda nemam zkusenosti.

Napsal: pon 06 led 2014, 13:03
od JBC
Problém je, že na některých hmotách se lepidla nechytají, ani dvosložková. Zkusil bych to, ale moc tomu nevěřím. Proto bych to sdrátoval a potom okolo udělal obal, ve kterém by to drželo asi jako zlomená ruka v sádře.
Roving je v podstatě několik samotných skleněných vláken (svazeček), která se používají do sklolaminátů. Dá se buď koupit samostatně navinutý na cívku ( například http://www.havel-composites.com/shop/33 ... html?pls=0 , přehled je o úroveň výš http://www.havel-composites.com/shop/33 ... -list.html ), z které umějí prodat třeba jen 10 metrů, nebo se dá vzít skleněné plátno a z něj svazky vytahovat. Plátno se prodává celkem běžně v drogeriích, ale tam bývá silné, s tuhými vlákny. Jemnější plátna nebo rovingy bývají k sehnání v prodejnách pro modeláře, včetně vhodných epoxidů. Postupoval bych podle principů pro laminování, jako pojidlo by se dalo použít jakékoliv řidší dvousložkové lepidlo. A když by ten laminát byl omotaný i kolem těch vázacích drátů, tak by to muselo držet jak hrom. Jediný problém by mohl být vyšší provozní teplota toho držáku, protože teplem epoxidy měknou. Třeba by to sklo šlo prosytit i nějakým jiným materiálem, nějakým jiným, teploodolným lepidlem.