spotreba paliva

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Eh, ta spotřeba...

Příspěvek od Zvoník »

Markéta píše:Jezdím za 4.4 - 4.6 litru. Zima, léto, dálnice, město. ( když jedu jen po dálnici, spotřeba je o litr vyšší ). Jezdím v klidu, ale někdy taky spěchám, plyn na podlaze.
Mam Cdi z roku 2002. Má zatím najeto150 000 km. 50 tis. jsem najel já. Ostatní předchozí majitel. Na nádrž do rozblikání posledního vajíčka ujedu 520 km. Pak jedu k pumpě, pokud ji najdu. Když ne, mam malý kanystr s poslední záchranou, kdybych nenarazil na pumpu. Ještě jsem ho nepoužil a to si druhy nafty dost vybírám! Nejezdím zásadně k vesnickým a družstevním překupníkům, nemám rád naftu od Shellu (hlučnější chod motoru a málo táhne) a jiné rádoby podobné značkové pančovarele. Dobří jsou OMV, pak všichni co berou od Aralu, a Benzina. Spotřeba se v zásadě téměř nemění, pokud moje Borůvka neleze často na Říp. Tam se totiž skrábe na jedňoura... Pedál na podlaze za mě ještě nebyl, protože mám Smarta rád!
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Ja honim auto jen na dalnici,rovine. Do kopcu pul plynu.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
panzer.dragon
Příspěvky: 299
Registrován: sob 25 čer 2011, 00:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Eh, ta spotřeba...

Příspěvek od panzer.dragon »

Zvoník píše:
Markéta píše:Jezdím za 4.4 - 4.6 litru. Zima, léto, dálnice, město. ( když jedu jen po dálnici, spotřeba je o litr vyšší ). Jezdím v klidu, ale někdy taky spěchám, plyn na podlaze.
Mam Cdi z roku 2002. Má zatím najeto150 000 km. 50 tis. jsem najel já. Ostatní předchozí majitel. Na nádrž do rozblikání posledního vajíčka ujedu 520 km. Pak jedu k pumpě, pokud ji najdu. Když ne, mam malý kanystr s poslední záchranou, kdybych nenarazil na pumpu. Ještě jsem ho nepoužil a to si druhy nafty dost vybírám! Nejezdím zásadně k vesnickým a družstevním překupníkům, nemám rád naftu od Shellu (hlučnější chod motoru a málo táhne) a jiné rádoby podobné značkové pančovarele. Dobří jsou OMV, pak všichni co berou od Aralu, a Benzina. Spotřeba se v zásadě téměř nemění, pokud moje Borůvka neleze často na Říp. Tam se totiž skrábe na jedňoura... Pedál na podlaze za mě ještě nebyl, protože mám Smarta rád!
kolik máš teda spotřebu?
0.8 cdi, 2001
P-Majkl

Příspěvek od P-Majkl »

Někde nějaká zrada, vzal jsem plnou nádrž, 25 litrů, najel jsem 280km a svítí mi rezerva......nějaký divný..... /:-I co teď?!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

natankovat a jezdit dal ;-)
ta nadrz neni bezedna. to neni jak v pohadce sul nad zlato :)

ted vazne. nikama ti to netece?
kolem palivoveho filtru, kolem spoju hadicek atd.

pokud to dokazes sam, vytahni a vycisti vahu vzduchu
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
P-Majkl

Příspěvek od P-Majkl »

No budu se muset podívat, přece není možný, aby mě to žralo přes 8l, ne?!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

8,9 l/100 při těžké noze, po městě, teď v zimě , to není problém.

Jsem toho názoru, že provoz za studena není jedinou příčinou zvýšené spotřeby v zimě. Tak třeba, teplota paliva v tanku na benzínce má určitě kladnou hodnotu. Při načerpání do nádrže v autě se v mrazu ochladí např. z +5°C na -10°C a množství paliva se zmenší. Asi to nebude zanedbatelná změna, protože ji kolikrát zpozoruji na ukazateli množství paliva na přístrojovce.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
P-Majkl

Příspěvek od P-Majkl »

To se mi pořát nějak nezdá, buď mě to někde chčije na zem, to bych zase viděl louže, nebo fakt nevím........to ani Fabia 1.4 čtyřválec, nežere tolik jako můj *smart*
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pokud motor neběží a stojí palivové čerpadlo, tak na zem nic téct nemusí = louže nula, pozor na to.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

dyk ma pravdu. vstrikovani ma tlak az za chodu motoru.
ja mam treba z neznamych duvodu nekdy kapalinu ve zlabku mezi 2 a 3 valcem. jako nafta to nesmrdi. je to vcelku bez vune a nevim co to je. videl sem to i na dalsich dvou smartech.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
P-Majkl

Příspěvek od P-Majkl »

Já vím, ale bylo by to třeba docákaný zespodu.......sem si myslel, že budu jezdit tak za 5l.... :roll:
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jeste dotaz. kolik nadrzi jsi uz projel?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

A jak se ti podarilo narvat 25litru benzinu do 22ti litrove nadrze? :) :) A to predpokladam ze jsi tam uz neco mel.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Re: Eh, ta spotřeba...

Příspěvek od Zvoník »

[/quote]

kolik máš teda spotřebu?[/quote]

Spotřeba je v průměru u mě, co mám cdi, taková jak píší papíry od auta. To znamená, že se ani jen jízdou ve městě nedostanu přes 4 litry. Venku v létě pod 3,5. A to jezdím denně do práce asi 18 km tam a zpět po Praze. Je pravda, že tomu nešlapu na krk, když je to studený a netůruju, když zahřívám. Prostě nespěchám v ničem na nic. Dále si hlídám čistotu vzduchového filtru a beru naftu u stejné pumpy, pokud to jde. Olej měním max. po 10 tisících, ale raději po 8 tisících. Ono totiž už od poslechu motoru je to slyšet, když má olej více najeto. Čím má víc, tím si auto při akceleraci jaksi víc bublá, i když není oleje v motoru málo. To mě nutí myslet na výměnu a zároveň k tomu - jezdit s lehčí nohou než to i ol. filtrem vyměním. Olej beru polosytetiku český Mogul Extrém. Do nafty přidávám aditiva podle ročního období, i když prej je tam jsou povinni dávat výrobci. V tom jim moc nevěřím. Jinak v létě dávám aditiva také, a to opět značky Ekolube (multifunkční přísada do motorové nafty) www.oleje.cz .
Jak je to ovšem s benzínem se Smarty na benzín, tak s tím nemám zkušenosti. Už ale v tom autobazaru mi říkali, že nafák mi doporučují raději, protože bezínový Smart má mnohem víc problémů s udržením motoru v normálním stavu, protože prý pracuje na hraně svých možností s čímž úzce souvisí a hrozí ona smartí nemoc. Pochopitelně má benzín i větší výkon, což rychlé frajírky nutí se v provozu ukazovat. To je prý možná vykoupeno rychlejším odchodem motoru u benzínového tipu. - Co je na tom všem pravdy, zatím nevím... Je prý také např. fakt, že prý když se např. zanedbá u benzínu výměna svíček, i když fungují dobře, může se prý utrhnout malá část izolátoru svíčky, což při chodu motoru není slyšet a zatím to zapaluje dobře, ale další jízdou to může způsobit vydření válce a pístu, což se projevuje zpočátku nepozorovatelnou zvýšenou spotřebou benzínu. Pak oleje, ale to už je pozdě. Naftový Smart je tohoto ušetřen.
Já osobně laicky kontroluji tah svého Smarta tak, že protože s ním jezdím furt stejnou cestou do práce, tak vím, kde do kopce na jakou rychlost je schopen ten kopec vyjet na automat. Když je stav stále stejný, měla by i spotřeba paliva být přibližně stejná, když palivo pochopitelně neteče někde mimo motor na silnici. Jinak mírnou nadspotřebu mohou ovlivnit i jiné faktory jako tlak v gumách, rozdíly teplot venku a v podzemí pumpy, způsob jízdy, aj. Zkrátka také všechny odpory při jízdě a sání vzduchu a nakonec i možné ,,sračky", které člověk natočí s palivem, protože oni u pump tam mnohdy slejou úplně všechno. Když se sjedou všechny záporné veličiny, pak to může dát i nějaký litr spotřeby navíc.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
MausX
Příspěvky: 437
Registrován: úte 25 srp 2009, 08:07
Bydliště: Bohumín

Re: Eh, ta spotřeba...

Příspěvek od MausX »

Ja se taky podelim se svou zkusenosti. Dlouhodope a pravidelne sleduji stav spotreby a prcka. Tankuji pouze premiova paliva. Dlouhou dobu jsem tankoval na Benzine Vervu. Ted jsem zkusil Shell nejaky ten racing. A vysledek je ten ze po pravidelne nepravidelnem stridani Shell a Benziny. Na Shell ujedu tak o 50 az 90 km na nadrz vice. Ted zrovna mam natankovano OMV tak uvidim co spotreba.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
Odpovědět