Stránka 80 z 92
Eh, ta spotřeba...
Napsal: pon 10 pro 2012, 23:00
od Zvoník
Markéta píše:Jezdím za 4.4 - 4.6 litru. Zima, léto, dálnice, město. ( když jedu jen po dálnici, spotřeba je o litr vyšší ). Jezdím v klidu, ale někdy taky spěchám, plyn na podlaze.
Mam Cdi z roku 2002. Má zatím najeto150 000 km. 50 tis. jsem najel já. Ostatní předchozí majitel. Na nádrž do rozblikání posledního vajíčka ujedu 520 km. Pak jedu k pumpě, pokud ji najdu. Když ne, mam malý kanystr s poslední záchranou, kdybych nenarazil na pumpu. Ještě jsem ho nepoužil a to si druhy nafty dost vybírám! Nejezdím zásadně k vesnickým a družstevním překupníkům, nemám rád naftu od Shellu (hlučnější chod motoru a málo táhne) a jiné rádoby podobné značkové pančovarele. Dobří jsou OMV, pak všichni co berou od Aralu, a Benzina. Spotřeba se v zásadě téměř nemění, pokud moje Borůvka neleze často na Říp. Tam se totiž skrábe na jedňoura... Pedál na podlaze za mě ještě nebyl, protože mám Smarta rád!
Napsal: čtv 13 pro 2012, 23:48
od Markéta
Ja honim auto jen na dalnici,rovine. Do kopcu pul plynu.
Re: Eh, ta spotřeba...
Napsal: čtv 13 pro 2012, 23:51
od panzer.dragon
Zvoník píše:Markéta píše:Jezdím za 4.4 - 4.6 litru. Zima, léto, dálnice, město. ( když jedu jen po dálnici, spotřeba je o litr vyšší ). Jezdím v klidu, ale někdy taky spěchám, plyn na podlaze.
Mam Cdi z roku 2002. Má zatím najeto150 000 km. 50 tis. jsem najel já. Ostatní předchozí majitel. Na nádrž do rozblikání posledního vajíčka ujedu 520 km. Pak jedu k pumpě, pokud ji najdu. Když ne, mam malý kanystr s poslední záchranou, kdybych nenarazil na pumpu. Ještě jsem ho nepoužil a to si druhy nafty dost vybírám! Nejezdím zásadně k vesnickým a družstevním překupníkům, nemám rád naftu od Shellu (hlučnější chod motoru a málo táhne) a jiné rádoby podobné značkové pančovarele. Dobří jsou OMV, pak všichni co berou od Aralu, a Benzina. Spotřeba se v zásadě téměř nemění, pokud moje Borůvka neleze často na Říp. Tam se totiž skrábe na jedňoura... Pedál na podlaze za mě ještě nebyl, protože mám Smarta rád!
kolik máš teda spotřebu?
Napsal: čtv 21 bře 2013, 21:28
od P-Majkl
Někde nějaká zrada, vzal jsem plnou nádrž, 25 litrů, najel jsem 280km a svítí mi rezerva......nějaký divný.....

co teď?!
Napsal: čtv 21 bře 2013, 21:39
od xlukas.cz
natankovat a jezdit dal

ta nadrz neni bezedna. to neni jak v pohadce sul nad zlato
ted vazne. nikama ti to netece?
kolem palivoveho filtru, kolem spoju hadicek atd.
pokud to dokazes sam, vytahni a vycisti vahu vzduchu
Napsal: čtv 21 bře 2013, 21:43
od P-Majkl
No budu se muset podívat, přece není možný, aby mě to žralo přes 8l, ne?!
Napsal: čtv 21 bře 2013, 21:45
od DYK77
8,9 l/100 při těžké noze, po městě, teď v zimě , to není problém.
Jsem toho názoru, že provoz za studena není jedinou příčinou zvýšené spotřeby v zimě. Tak třeba, teplota paliva v tanku na benzínce má určitě kladnou hodnotu. Při načerpání do nádrže v autě se v mrazu ochladí např. z +5°C na -10°C a množství paliva se zmenší. Asi to nebude zanedbatelná změna, protože ji kolikrát zpozoruji na ukazateli množství paliva na přístrojovce.
Napsal: čtv 21 bře 2013, 21:56
od P-Majkl
To se mi pořát nějak nezdá, buď mě to někde chčije na zem, to bych zase viděl louže, nebo fakt nevím........to ani Fabia 1.4 čtyřválec, nežere tolik jako můj

Napsal: čtv 21 bře 2013, 22:03
od DYK77
Pokud motor neběží a stojí palivové čerpadlo, tak na zem nic téct nemusí = louže nula, pozor na to.
Napsal: čtv 21 bře 2013, 22:11
od xlukas.cz
dyk ma pravdu. vstrikovani ma tlak az za chodu motoru.
ja mam treba z neznamych duvodu nekdy kapalinu ve zlabku mezi 2 a 3 valcem. jako nafta to nesmrdi. je to vcelku bez vune a nevim co to je. videl sem to i na dalsich dvou smartech.
Napsal: čtv 21 bře 2013, 22:12
od P-Majkl
Já vím, ale bylo by to třeba docákaný zespodu.......sem si myslel, že budu jezdit tak za 5l....

Napsal: čtv 21 bře 2013, 22:26
od xlukas.cz
jeste dotaz. kolik nadrzi jsi uz projel?
Napsal: čtv 21 bře 2013, 23:24
od hoboj
A jak se ti podarilo narvat 25litru benzinu do 22ti litrove nadrze?

A to predpokladam ze jsi tam uz neco mel.
Re: Eh, ta spotřeba...
Napsal: pát 22 bře 2013, 03:38
od Zvoník
[/quote]
kolik máš teda spotřebu?[/quote]
Spotřeba je v průměru u mě, co mám cdi, taková jak píší papíry od auta. To znamená, že se ani jen jízdou ve městě nedostanu přes 4 litry. Venku v létě pod 3,5. A to jezdím denně do práce asi 18 km tam a zpět po Praze. Je pravda, že tomu nešlapu na krk, když je to studený a netůruju, když zahřívám. Prostě nespěchám v ničem na nic. Dále si hlídám čistotu vzduchového filtru a beru naftu u stejné pumpy, pokud to jde. Olej měním max. po 10 tisících, ale raději po 8 tisících. Ono totiž už od poslechu motoru je to slyšet, když má olej více najeto. Čím má víc, tím si auto při akceleraci jaksi víc bublá, i když není oleje v motoru málo. To mě nutí myslet na výměnu a zároveň k tomu - jezdit s lehčí nohou než to i ol. filtrem vyměním. Olej beru polosytetiku český Mogul Extrém. Do nafty přidávám aditiva podle ročního období, i když prej je tam jsou povinni dávat výrobci. V tom jim moc nevěřím. Jinak v létě dávám aditiva také, a to opět značky Ekolube (multifunkční přísada do motorové nafty)
www.oleje.cz .
Jak je to ovšem s benzínem se Smarty na benzín, tak s tím nemám zkušenosti. Už ale v tom autobazaru mi říkali, že nafák mi doporučují raději, protože bezínový Smart má mnohem víc problémů s udržením motoru v normálním stavu, protože prý pracuje na hraně svých možností s čímž úzce souvisí a hrozí ona smartí nemoc. Pochopitelně má benzín i větší výkon, což rychlé frajírky nutí se v provozu ukazovat. To je prý možná vykoupeno rychlejším odchodem motoru u benzínového tipu. - Co je na tom všem pravdy, zatím nevím... Je prý také např. fakt, že prý když se např. zanedbá u benzínu výměna svíček, i když fungují dobře, může se prý utrhnout malá část izolátoru svíčky, což při chodu motoru není slyšet a zatím to zapaluje dobře, ale další jízdou to může způsobit vydření válce a pístu, což se projevuje zpočátku nepozorovatelnou zvýšenou spotřebou benzínu. Pak oleje, ale to už je pozdě. Naftový Smart je tohoto ušetřen.
Já osobně laicky kontroluji tah svého Smarta tak, že protože s ním jezdím furt stejnou cestou do práce, tak vím, kde do kopce na jakou rychlost je schopen ten kopec vyjet na automat. Když je stav stále stejný, měla by i spotřeba paliva být přibližně stejná, když palivo pochopitelně neteče někde mimo motor na silnici. Jinak mírnou nadspotřebu mohou ovlivnit i jiné faktory jako tlak v gumách, rozdíly teplot venku a v podzemí pumpy, způsob jízdy, aj. Zkrátka také všechny odpory při jízdě a sání vzduchu a nakonec i možné ,,sračky", které člověk natočí s palivem, protože oni u pump tam mnohdy slejou úplně všechno. Když se sjedou všechny záporné veličiny, pak to může dát i nějaký litr spotřeby navíc.
Re: Eh, ta spotřeba...
Napsal: pát 22 bře 2013, 11:00
od MausX
Ja se taky podelim se svou zkusenosti. Dlouhodope a pravidelne sleduji stav spotreby a prcka. Tankuji pouze premiova paliva. Dlouhou dobu jsem tankoval na Benzine Vervu. Ted jsem zkusil Shell nejaky ten racing. A vysledek je ten ze po pravidelne nepravidelnem stridani Shell a Benziny. Na Shell ujedu tak o 50 az 90 km na nadrz vice. Ted zrovna mam natankovano OMV tak uvidim co spotreba.