Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Když vypustím olej výpustným šroubem a nechám to pěkně vykapat, tak tam naliji přesně 3,5l a jsem asi 2 až 3 mm před maximem. Kdyby jim tam zbylo 0,5l tak je dolitých 3,2l hodně .
Když měřím přesně hladinu u čerstvě vyměněného oleje, který se špatně odezírá, tak vytáhnu měrku, otřu ji do sucha a nechám jí třeba přes noc vytaženou, aby olej z vodící trubičky měrky stekl dolu do vany, jinak se měrka o mastnou trubičku otírá a nevím co je pravda.
Takže měrka je venku, olej stekl a pak jen jednou měrku zasunu až na doraz a zase vytáhnu a pak hladinu z měrky krásně odečtu.
Když měřím přesně hladinu u čerstvě vyměněného oleje, který se špatně odezírá, tak vytáhnu měrku, otřu ji do sucha a nechám jí třeba přes noc vytaženou, aby olej z vodící trubičky měrky stekl dolu do vany, jinak se měrka o mastnou trubičku otírá a nevím co je pravda.
Takže měrka je venku, olej stekl a pak jen jednou měrku zasunu až na doraz a zase vytáhnu a pak hladinu z měrky krásně odečtu.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
po tom, co sem se tady dozvedel o tom, ze kdyz das do stareho motoru ridsi olej, tak ho pokazis, tak zadne servisy, tkere nevi, co sji tam mel predtim. olej si vymenis pohodlne i v praze na ulici.
jo a jeste davej zrovna smarta do servisu, tkery se na neho nespecializuje. ty jsi asi fakt dobrodruh

jo a jeste davej zrovna smarta do servisu, tkery se na neho nespecializuje. ty jsi asi fakt dobrodruh
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


nie ze ho pokazis ale ak niekto daval 10W 40 a ty das 5 alebo 0W tak to motoru neprospeje, treba davat stale ten isty olej, nenaliat viacej a hlavne menit nacasxlukas.cz píše:po tom, co sem se tady dozvedel o tom, ze kdyz das do stareho motoru ridsi olej, tak ho pokazis
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
smart passion 52kW 2008
smart ebike
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
s tim vcasnym mam casto velky problem. o dva tydny se zpozdim. neni cas nebo je spatne pocasi na vymenu a tisice km skacou.dodo555 píše:nie ze ho pokazis ale ak niekto daval 10W 40 a ty das 5 alebo 0W tak to motoru neprospeje, treba davat stale ten isty olej, nenaliat viacej a hlavne menit nacasxlukas.cz píše:po tom, co sem se tady dozvedel o tom, ze kdyz das do stareho motoru ridsi olej, tak ho pokazis, pripadne aj skor.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Je to tak. Hlavně u staršího motoru uděláš motoru lépe, když přejdeš na olej se zimním číslem xxW o stupeň vyšší než byl dosud, protože lépe vytěsňuje vůle, které provozem vznikly a sníží se hlučnost i spotřeba oleje. Opačný postup může být vražda motoru což se ve spoustě případů projeví prolínáním oleje a jeho větší spotřebou. Použití původního oleje je bezvýznamné a třeba motor kompletně přetěsnit či provést jeho GO. Přechod na olej s nižším zimním číslem se doporučuje provést u motoru s najetými Km do 30.000dodo555 píše:nie ze ho pokazis ale ak niekto daval 10W 40 a ty das 5 alebo 0W tak to motoru neprospeje, treba davat stale ten isty olej, nenaliat viacej a hlavne menit nacas, pripadne aj skor.
-
tomasmedek
Takže další zprávy v mé kauze: ani přes noc olej nestekl natolik, abych byl schopen přesně odečíst kolik tam je oleje.
Nicméně trpělivě jsem strkal měrku tam a sem (a sušil jí) až jsem vytahal většinu bordelu ven a byl schopen s jistotou říct, že oleje je tam příliš! O kolik nejsem schopen říct, nemám to podle čeho určit, ale hladina sahala asi 1cm nad tu plastovou měrku. Ne nad rysku, ale úplně až nad ní
V servise to odsáli, ale je jasný, že nepřiznali kolik. Jinak dle faktury tam dali olej Castrol Magnatec 10W-40.
Co doporučujete teď? Smart prozatím jeden normálně, mám něco udělat? Teda kromě toho, že nechám znovu vyměnit olej, protože ten co tam je, je evidentně napůl smíchaný s původním...
Nicméně trpělivě jsem strkal měrku tam a sem (a sušil jí) až jsem vytahal většinu bordelu ven a byl schopen s jistotou říct, že oleje je tam příliš! O kolik nejsem schopen říct, nemám to podle čeho určit, ale hladina sahala asi 1cm nad tu plastovou měrku. Ne nad rysku, ale úplně až nad ní
V servise to odsáli, ale je jasný, že nepřiznali kolik. Jinak dle faktury tam dali olej Castrol Magnatec 10W-40.
Co doporučujete teď? Smart prozatím jeden normálně, mám něco udělat? Teda kromě toho, že nechám znovu vyměnit olej, protože ten co tam je, je evidentně napůl smíchaný s původním...
Přes noc už musel všechen olej stéct do vany,pokuď nemáš vanu s vypouštěcím šroubem tak nemůžeš nikdy mít jistotu kolik oleje zůstalo při výměně v motoru,takže nejlepší tu vanu sundat,zadělat šroub a příště si můžeš vyměnit olej sám,a aspoň budeš mít jistotu že vyměněnej je,pro servis to je dobrý kšeft,u Smarta ani nemusí vyměnit filtr,protože to nemáš možnost zkontrolovat,když není vidět,u jiných aut kde je plechový filtr tak olej měnili v servisu tak že dali nový filtr a dolili olej,já bych si v servisu nikdy nenechal vyměnit olej ani kdyby mě za to zaplatili,když ho vyměníš sám tak to je práce na chvilku a víš že je vyměněný.
Naposledy upravil(a) Druzeta dne pát 06 úno 2009, 15:01, celkem upraveno 1 x.
-
tomasmedek
Chlapi, díky za rady, ale já si na tom autě sám fakt nic neudělám. Pracuju v úplně jiným odvětví, mám 2 auta (BMW 530d E60 na dálky a Smarta do Prahy), bydlím v 2kk, dílna ani nic podobnýho v dosahu
Musím se svěřovat servisům.
Je pravda, že obvykle jezdím k panu Martínkovi (kontakt na něj je tady v sekci "opravny a servisy"), ale tentokrát jsem spěchal a ten Spei servis je hned před mým barákem, tak jsem tam toho Smarta šoupnul. Teď toho můžu leda litovat, ale holt sám si na něm neudělám skoro nic, tím spíš vyrobit vypouštěcí šroub
Jinak ano, už to odsáli na správnou hladinu, tak uvidíme, co bude dál.
Je pravda, že obvykle jezdím k panu Martínkovi (kontakt na něj je tady v sekci "opravny a servisy"), ale tentokrát jsem spěchal a ten Spei servis je hned před mým barákem, tak jsem tam toho Smarta šoupnul. Teď toho můžu leda litovat, ale holt sám si na něm neudělám skoro nic, tím spíš vyrobit vypouštěcí šroub
Jinak ano, už to odsáli na správnou hladinu, tak uvidíme, co bude dál.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
opravdu nedavej smarta tam, kde je nedelaji profesionalne - viz ty servisy. protoze jak vidis. tak ve spei ho asi videli poprve.
ja budu menit olej zitra. uz zase pretahuju
, ale zadne odsavani

ja budu menit olej zitra. uz zase pretahuju
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
tomasmedek
Nicméně je to věc pohledu. Měl jsem Fronteru, pak Octavii, poté Pajero Sport. U všech jsem výměnu oleje bral jako nutné zlo, co mě jen zdržuje a je to třeba provést co nejrychleji a za co nejmenší náklady. A nikdy jsem s tím neměl problém. Netušil jsem, že Smart je takové "tintítko" jak i vypadá.
Ale jsem poučen a dám si na to pozor.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
predpokladam, ze vsecky ty auta mely vypustny sroub na vane, takze tam pokud olej vymenili, tak jim to slo hrave. odsavani je hruza. ja sem to vzdal hned po prvni vymene. pouzivam ted sice drastickou metodu, na druhe strane tam vzdy nalivam tusim 3,5 litru oleje, takze v motoru asi nezustane nic.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279



