Stránka 2 z 2
Napsal: stř 25 úno 2009, 20:04
od dodo555
tak som to pozeral v SK technicaku nic, na emisnej kontrole nic, iba v povodnom nemeckom technicaku je "Schadstoffklasse D3, 3L"
Napsal: stř 25 úno 2009, 20:11
od xlukas.cz
jak vubec vypada vas technicak?
Napsal: stř 25 úno 2009, 20:20
od dodo555
podobne ako Vas len trochu mensi

Napsal: pon 02 bře 2009, 22:31
od dodo555
Napsal: pon 02 bře 2009, 23:41
od xlukas.cz
za 9000 by mne dekra zmerila emise. ale ani potom neni jiste, ze bych dostal jinou nalepku nez predepsanou 2.
lepsi lze ziskat "chybou" urednika nebo vyjadrenim vyrobce (dovozce)
Napsal: stř 04 bře 2009, 08:57
od houzar
Napsal: stř 04 bře 2009, 09:04
od xlukas.cz
skvele, dekuju. tyto tabulky mam taky. me by zajimalo, co se skryva pod tema silenyma cislama norem. presne jako je tato tabulka trideni podle norem, tak by me zajimalo co se skryva v tech jednotlivych normach. jestli jsou tam nejake hodnoty
napr. tolik mist pro lidi, tolik emise co2, tolik emise prachu/popilku, auto od roku do roku.
doufam, ze si rozumime. proste nejake jasne pravidlo, kde bych se docetl, ze kdyz auto splnuje techto x veci, tak splnuje normu xx/yy/es. toto sem nikde nevidel
Napsal: stř 04 bře 2009, 09:17
od houzar
myslím,že hodnoty těchto norem musí mít každá emisní sranice PC sowtveru
moje smernice EHS/ES č:2001/100B dle těchto tabulek jasně říká,že mám EURO 4 minimálně
Napsal: pát 24 dub 2009, 13:26
od xlukas.cz
presne tak, to slovo "minimalne" je podstatne. splnuje i vyssi, ale v tp to vyssi neni a nemuze byt.
muze jedine v pripade, ze si clovek zaplati za tucne penize zkusebnu
http://www.usmd.cz/ehkupravy.php
Napsal: úte 08 zář 2009, 23:02
od xlukas.cz
konecne sem nasel ty predpisy a smernice ...
http://predpisy.tuv-sud.cz/predpisy.html
mimochodem jsou tam uz i hodnoty euro 5 a 6.
myslim si, ze hodnoty nasich motoru jim porad jeste vyhovuji, jenomze ... problem je v tom, ze nase motory byly homologovane podle tehdy platnych smernic a i kdyz limity porad splnuji, tak mame smulu. pri prepisu nasich aut musime nesmyslne platit ekologickou dan.