Stránka 2 z 5

Napsal: stř 16 dub 2014, 11:41
od JBC
Kvůli hydroštelu má motor zacvakat jen chvilku po nastartování, ne? Pokud by to dělalo jen na teplým motoru v nižších otáčkách, tak by to svědčilo o malém tlaku teplého oleje. A na volnoběh se to nemusí projevovat, protože se vačka točí pomalu a svým pomalým pohybem zavře ventil zlehka, pomalu, bez "třískání dveřma".

Napsal: stř 16 dub 2014, 12:48
od Pajik
Já jen dodám, že jsem od doby mého dotazu s hydroštelama nic nedělal, jestli to cvaka víc, nebo míň jsem přestal řešit a pojal jsem to jako vlastnost motoru, ne chybu.

K dnesnimu datu tam mám nalítáno 178 500 km.

Napsal: stř 16 dub 2014, 14:28
od Jindřich
Moje vysvětlení se týká toho,že jsi psal, že ti cvakaj ventily.Pokud myslíš, že by to mohlo taky být něčí jiným,musíš víc zkoumat a poslouchat.
Víš, že motor má taky na sobě otřesové čidlo-jak se ti klepe motor.Taky se stává, že naráží výfuk do oplechování pravého silentbloku. *smart*

Napsal: stř 16 dub 2014, 23:18
od T-Mell
Takze si jazdis dalej a vsetko je v pohode? Aspon nemusim mat strach ze sa mi to pokazi :D .. no na neutrali necvaka ale myslim tak ze na neutrali vytocim 3500 otacok a aj tak ticho... len cisty hukot dieslu.. nic necvaka.. ak by sa motor buchal aj ked len jemne o vyfuk tak sme znovu pri tych siletblockoch motora.. co by bola vlastne ta lepsia verzia.. olej menim v stredu... uvidim... potom som na dovolenke a tak.. a potom by som behol vymenit tie silentblocky a uvidim ci to pomoze... zatial dakujem :-)

Napsal: čtv 17 dub 2014, 09:32
od Jindřich
Samozřejmě se to cvakání projeví nejvíc při zátěži, ne když stojíš a přidáváš plyn. *pivo*

Napsal: čtv 17 dub 2014, 14:42
od Roman Milo
Na mém autě to "cvaká" po zahřátí jen při částečném zatížení, když dám nohu z plynu tak nic a když přidám tak taky nic.

Napsal: stř 28 kvě 2014, 17:15
od kubo8888
Ja mam podobny problem motor je po GO oprave najazdenych 945 km po repase a zacalo to klepat najprv iba trochu a teraz uz pridani plynu dost nahlas. Nie som si isty ci to ide z motora alebo je to od klinoveho remena ten zvuk mi pripomina vybite lozisko ale pre istotu idem to dat skontrolovat do servisu a potom sa uvidi...dam vediet ako to dopadlo

Napsal: stř 28 kvě 2014, 23:12
od Jindřich
Tak zkus na chvíli ten klíňák sundat a uvidíš. *pivo*

Napsal: pon 16 čer 2014, 15:05
od kubo8888
Tak a je to potvrdene nieco klepe vnutri motora a na aute sa neda jazdit ako mi to dnes povedal mechanik: nedoporucuje na nom jazdit aby to nebolo este horsie, povedal ze to moze byt bud od valcou alebo ventilov alebo zdvihatok ale ze ten zvuk ide pravdepodobne zo spodnej casti motora ze je potrebne motor dat dole a rozobrat ho a bude vediet...Moze mi niekto povedat ako je to mozne ze motor po GO oprave ma najazdenych 955km a toto sa stane?

Napsal: pon 16 čer 2014, 15:34
od tomyk
Tak po GO jsou ve valcich vetsi tlaky, takze pokud bylo treba nacate ulozeni kliky(nebo neco takoveho)...zalezi co se menilo. na neco podobneho me upozornovali uz u felicie, kdyz se hrabali v motoru

nebo zdrbana GO...uprimne zacinam mit ze servisu hruzu (jakychkoliv znacek)

Napsal: pon 16 čer 2014, 16:26
od kubo8888
Aby bol som presny tak bolo zrobene: vybrus valcov, prebrusenie blokov, kluky, hlavy, sediel ventilov. Vymene boli: piesty vratane kruzkov, ventily, gufera ventilov, voditka, zdvihadla, tesnenie hlavy, sruby hlav, vsetky loziska kluky, gufera kluky, rozvodovy retaz, atd...

Napsal: pon 16 čer 2014, 21:23
od Jindřich
No pak už zbejvá jen zapomenutej šroubovák ]:-(
Podle toho, co píšeš, co všechno dělali při GO,museli mít tem motor rozhozenej, tak pokud to dělal dobrý mechanik, tak musel jedině něco odfláknout, co ty hydroštely, máš nový, nebo starý a jestli v tom případě dělali to , co jsem tady psal, že se s nima má dělat - nicméně to znamená bohužel motor opravdu znovu rozhodit a podívat se , co to je - to tě lituju. *pivo* *pivo*

Napsal: úte 17 čer 2014, 01:21
od JBC
Jindřich píše:No pak už zbejvá jen zapomenutej šroubovák
Přesně to samé mě napadlo. Že ty si pamatuješ tu paní, co jí v břiše nechali zašitou 25 cm "špachtli"?
To tě lituju.
Proč? Reklamace, ne?

Napsal: úte 17 čer 2014, 07:52
od Jindřich
Přesně tak, reklamovat !!! *VV*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: úte 31 kvě 2016, 09:48
od Roman Milo
Oživím staré téma, cvakání jako jednoho až dvou ventilů po zahřátí a nad 1300 otáček. Sundal jsem vačku, dvě zdvihátka se mi rozpadly v ruce. Dal jsem všechny nové i s vahadlama. Pár kilometrů to bylo lepší, teď je to stejné. Zkusil jsem dát místo 5W-40 10w-40, zase to bylo chvíli lepší. Ještě změřím tlak oleje a potom asi hlava dolů (přidřený ventil nebo unavená pružina. Nebo koupím jinou hlavu a uvidíme.