Stránka 2 z 2
Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:00
od Pazour60
Nevim, kam tohle zaradit, ale kol se to tyka. Vozite nekdo dojezdovy kolo? Narazil jsem na ne na polskym aukru, tam stoji okolo 200 zlotych, cca 1200,-. Kdyz se jede nekam dal, hodilo by se, nez shanet servis

.
Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:14
od Winterwolf
Koukni se
tady 
Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:44
od Pazour60
Presne tak jsem si to predstavoval

. Da se ta galuska i rafkem sehnat u nas?

A co patnacka klic na srouby, dela se, nebo musim vozit racnu a orech z goly?
Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:48
od Winterwolf
Nevím jak u nás ,ale řešilo se to
tady 
Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:59
od Pazour60
To je ono, takze hura k sousedum, ale dalo by se to vyaukrit i levneji.

Napsal: čtv 07 lis 2013, 20:47
od kuher
Pazour60 píše:Presne tak jsem si to predstavoval

. Da se ta galuska i rafkem sehnat u nas?

A co patnacka klic na srouby, dela se, nebo musim vozit racnu a orech z goly?
Kup si nové šrouby na 17 klíč, dá se koupit za 25 kč.- kus a máš po problému.
http://kolove-srouby-matice.heureka.cz/ ... 0-klic-17/
Napsal: čtv 07 lis 2013, 21:42
od JBC
Jen se nejdřív podívej, jestli máš kola pro šrouby s kuželem nebo s koulí.
Napsal: pát 08 lis 2013, 08:16
od Pazour60
Dík za radu

.
Napsal: pát 08 lis 2013, 18:49
od kuher
To bylo jen pro ukázku, na plechy je kužel, na litá je koule.

Napsal: sob 09 lis 2013, 21:43
od xlukas.cz
proc mame original srouby kuzel na plechacich?
Napsal: ned 10 lis 2013, 09:02
od kuher
Máš vlastně pravdu, já to odvozoval od svých. Na plech mám dosedací plochu kuželovou, na "hlínu" zase kulatou. Tak záleží na tom, jaká je vlastně dosedací plocha na disku.

Na nové kola mi prodejce dodal i šrouby.
Napsal: čtv 14 lis 2013, 14:11
od JBC
Tak jsem dnes byl v MB v LBC. Zeptal jsem se tam, mimo jiné, na originál šrouby na kola. Podle katalogu MB jsou stejné šrouby na plecháče i na liáky - 12 x 1,5 x 27 mm a podle toho, jak vypadají ty staré, co mám na autě, tak je to "kulová" dosedací plocha s límcem na straně šestihranu. Límec tam je proto, aby pod ním držely originál poklice a "kulová" v uvozovkách píšu proto, že pokud jsem dobře viděl a pokud se dobře pamatuji, tak ten tvar netvoří kouli o poloměru r = 12 mm, ale je to rádius třeba r = 9 mm. Až budu mít nové, podívám se a snad si vzpomenu to sem napsat.
Objednal jsem si originály. Kvůli tomu límci na pokličky. Sice jeden stojí nějakých 90,- Kč bez DPH, ale v internetových obchodech jsem takové nenašel. A ještě k tomu považuji velikost klíče 15 mm za určitý bezpečnostní prvek proti lidem, kteří Smarta neznají - zadní gumy by se určitě hodily i na jiné auto. Možná i ty přední ...