Stránka 2 z 28

Napsal: pát 19 srp 2011, 23:45
od DYK77
Nedávno jsem viděl pořad o tom, jak americká technologie nemá konkurenci. Konkrétně tam mluvili o bitevních vrtulnících a ruskou techniku tam ukazovali jako šrot z doby vietnamské války - Mi24 Známý z filmu Rambo II. a III. Dobře nám tu vyplachujou hlavy.

http://www.youtube.com/watch?v=kLfWyjb- ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=GNdKfDNw ... re=related

Napsal: pát 19 srp 2011, 23:56
od vendys
Jóóó, něco rozhodně konkurenci nemá. A to je americká propaganda. A našim politikům či dalším celebritám už koukají z americké zadnice jenom kramfleky.

Napsal: sob 20 srp 2011, 09:05
od nedojedl
:-)))

Napsal: sob 20 srp 2011, 09:16
od nedojedl
máš pravdu dyku, ale na druhou stranu, amíci se né hned se vším chlubí viz ( http://tn.nova.cz/magazin/historie/tech ... inook.html ) aby jim to každej hned neskopčil. Ty bys soupeři taky hned neodkryl všechny karty. :wink:

Napsal: ned 21 srp 2011, 00:03
od vendys
Jasně, ta věc, se kterou americký rambové vlítli na Usámu, taky nebyl normální vrtulník. Zkoušel jsem o něm hledat něco na netu a ani uk. Ale rusáci se taky nebudou chlubit s top technologií. Prostě ani jedna ze stran neni blbá, mají špičkovou techniku a ve finále bych nebyl vůbec překvapenej, pokud by rusáci s amíkama normálně spolupracovali.
Za nitky už se přeci dávno netahá v zájmu států či národů. Za nitky se tahá v zájmu byznysu. Ostatně, když se člověk dozví, odkud třeba bral prachy Adolf Hitler, tak jenom žasne. A to je věc stará skoro století. Od tý doby finanční žraloci zcela jistě "vylepšili" taktiku.
A co se vyplachování hlavy médii týče, radši to nebudu komentovat. Pro mě je většina novinářů největší bezpáteřní verbeš. Dal bych jim lopaty a poslal opravovat silnice, aspoň by dělali něco užitečnýho a já bych němel vyklepaný tlumiče a zadnici.

Napsal: ned 21 srp 2011, 21:32
od Jirka P
DYK77 píše:Nedávno jsem viděl pořad o tom, jak americká technologie nemá konkurenci. Konkrétně tam mluvili o bitevních vrtulnících a ruskou techniku tam ukazovali jako šrot z doby vietnamské války - Mi24 Známý z filmu Rambo II. a III. Dobře nám tu vyplachujou hlavy.

http://www.youtube.com/watch?v=kLfWyjb- ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=GNdKfDNw ... re=related
Jenže v Rambovi nelétal žádnej Hind (kod NATO pro Mil Mi-24) ale pouze a jenom filmaři upravená francouzská Aerospatiela As 330 Puma. nemluvě o tom že Hind do vietnamské války nezasáhl.

Napsal: stř 24 srp 2011, 15:07
od DYK77
OK se nehádám o tom jaká replika v Rambovi létala a jestli se daný typ objevoval ve vietnamské válce, ale v tom filmu to měl být právě tenhle Mi. Na každý pád šlo o úplně o jinou pointu.

Napsal: ned 28 srp 2011, 00:05
od vendys
Fakta o Libyi před agresí:

• HDP na osobu 14 192 dolarů (Wikipedie uvádí 13 593)
• HDI (Index lidského rozvoje) 0,755
• Podpora v nezaměstnanosti 730 dolarů měsíčně
• Každý člen rodiny na sociálních dávkách obdrží za rok 1 000 dolarů
• Plat zdravotních sester je 1 000 dolarů měsíčně
• Každý nově narozený občan obdrží 7 000 dolarů
• Každé nově uzavřené manželství obdrží od státu 64 000 dolarů na zakoupení bydlení
• Daně a poplatky jsou zakázány
• Chcete-li začít podnikat, obdržíte od státu finanční pomoc ve výši 20 tisíc dolarů
• Vzdělání a zdravotní péče je zdarma
• Máte zájem o studium v zahraničí? Proč ne, platí to stát
• Pro vícečetné rodiny existují obchody se symbolickými cenami za základní potraviny
• Poplatky v lékárnách nejsou
• Půjčky na automobily a bydlení jsou bezúročné
• Jsou zakázány služby realitních agentur

Nevim jak ostatní, ale já jsem kvůli téhle válce, která je i naše, :evil: a fakt mě to s...

Napsal: pát 02 zář 2011, 22:36
od nedojedl

Napsal: pon 05 zář 2011, 15:19
od houzar
zdánlivě nesouvisejí příběh mě inspiroval
taky přemýšlíte co bude až se všechno razantně zdraží a jak z toho překonat strach?
http://zpravy.idnes.cz/muz-spadl-z-komi ... zpravy_stk

Napsal: pon 05 zář 2011, 16:36
od houzar
ještě že už jsme zatočili s tou korupcí-100 mld pak nemůže být zneužito
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... ?id=713013

Napsal: úte 06 zář 2011, 16:45
od sultana
při tomhle jsem se smíchy málem počůral :lol: :lol: :lol:
http://www.barrandov.tv/66994-politicka ... e-4-9-2011
hlavně první čtvrthodinka :!:

Napsal: stř 21 zář 2011, 19:35
od nedojedl
http://www.novinky.cz/domaci/245319-kal ... ratka.html

klukovi fandím, škoda že po tom Kalopraseti něco nehodil, třeba granát...

Napsal: stř 21 zář 2011, 19:52
od nedojedl
sultana píše:při tomhle jsem se smíchy málem počůral :lol: :lol: :lol:
http://www.barrandov.tv/66994-politicka ... e-4-9-2011
hlavně první čtvrthodinka :!:
dost dobrý :wink: ovšem než se tam octl ten pokřivený vondra

Napsal: stř 21 zář 2011, 20:46
od DYK77
nedojedl píše:klukovi fandím, škoda že po tom Kalopraseti něco nehodil, třeba granát...
Jako spratek to asi je, ale vybral si správnej cíl, takže v tomto případě to vidím jako oboustranně prospěšné ponaučení :lol: