Stránka 2 z 3
Napsal: pát 01 úno 2013, 19:59
od xlukas.cz
cidla abs jsou pripevnene v tehlici a jsou potom jsou tesne nad ozubenym kolem na lozisku. musi tam na to byt dira.
Napsal: pát 01 úno 2013, 20:06
od Jara
U kol jsem měl čidla venku. Je to na šroub s hlavou TORX, ozubené kolo, které to snímá, na něm nic špatného není a jinak jde od čidel vzadu vývod bez napojení a mizí to v prahách , směrek k přístrojovce, bez napojení (bez konektorů). Vepředu to jde průchodkou do podběhu, ale napojení tam také není. Vše vypadá OK. Občas si to vzpomene a svítí jak kontrolka ABS, tak trojúhelník a tím pádem ABS nefunguje. Jakmile to zhasne, tak ABS je cítit v pedálu i při jemném sešlápnutí brzdy.
Napsal: pát 01 úno 2013, 20:57
od xlukas.cz
jo aha, az ted jsem to pochopil. mel jsi je venku, jakoze jsi je vytahl a zkontroloval. ja ze jsi je mel venku, ze ti vypadly. uz chapu.
je to novy smart. hm, tam nebudou popraskane krouzky. polamane kabely jsou taky malo pravdepodobne.
nemohlo by byt vypadle nebo vadne relatko abs? melo by byt pod pristrojovkou

Napsal: pát 01 úno 2013, 21:04
od Jara
Musím najít kudy jdou do kabiny kablíky od snímačů od kol. Kablíky a snímače -vše jak nové. Ještě si uvědomuju jednu drobnost. Na zadním kole jsem koukal horem na ozubený věnec, co snímá čidlo. Zdálo se mi, jako by se jim v jednom místě nepovedly udělat zuby (větší mezera. Sice je to poměrně mladý, ale aby ten kroužek nebyl prasklý. Je ale divný, že to zase nedělá pořád. Připadá mi, že teď jak se otepluje, tak se to projevuje víc. Jinak to vnímám tak 2 měsíce, ale svíti trojuhelník a kontrolka ABS začala až včera. Zase ale jen někdy. Zítra mě čeká delší cesta, tak uvidím. První příznaky byly, že stačilo jemně přibrzdit a zacvakal pedál, jako když bere ABS. Jinak při větším sešlápnutí brzdy to chodí normálně jak má.
Napsal: pát 01 úno 2013, 22:12
od xlukas.cz
u prvnich modelu vlivem koroze praskaly ty krouzky.
podle roku vyroby si rikam, ze u tak noveho auta by byt koroze nemela v takove mire, aby to praskalo. pokud je tam zub vetsi, tak to muze delat.
zkus, jestli neni krouzek volny. ono by to mohlo byt tak, ze na nerovnosti krouzek poskoci a vyhodi to chybu. nebo pri brzdeni se protoci. to je divne, protoze rozjezdy byvaji rychlejsi nez brzdeni.
Napsal: sob 02 úno 2013, 11:18
od korzar07
Jara píše:U kol jsem měl čidla venku. Je to na šroub s hlavou TORX, ozubené kolo, které to snímá, na něm nic špatného není a jinak jde od čidel vzadu vývod bez napojení a mizí to v prahách , směrek k přístrojovce, bez napojení (bez konektorů). Vepředu to jde průchodkou do podběhu, ale napojení tam také není. Vše vypadá OK. Občas si to vzpomene a svítí jak kontrolka ABS, tak trojúhelník a tím pádem ABS nefunguje. Jakmile to zhasne, tak ABS je cítit v pedálu i při jemném sešlápnutí brzdy.
Konektory tam určitě jsou, nevím jak u tvého nového Smártíka, ale u našeho MC01 jsou konektory pod krycím plastem podvozku, hezky na boku prahů zevnitř, snad je pomůže jen prostříkat

Napsal: sob 02 úno 2013, 18:58
od Jara
Tak problém možná vyřešen. Znovu jsem sundal zadní kolo, kde se mi nelíbil ten pastorek a je to opravdu prasklý. Sice s tím nešlo moc hnout, jak je to porezlý, ale sukal jsem ho po náboji ke straně vybrousil rez, podmazal Hemeraidem a namačl nazpět. Zatím to vypadá líp. Už se to nerosvití nastálo, ale v pedále cítím stále při přibržďování jemný cvakání. To bude zřejmě tou mezerou, protože kroužek nadzvedl rez a nejde zcela k sobě a je tam mezera. Nejde uplně uhnout a vyčistit to pod ním. Tak se musím někde po kroužku podívat a nastudovat , jak se vymontuje poloosa a jeli to dělatelný doma.
Napsal: ned 03 úno 2013, 17:03
od xlukas.cz
hmmm, tak brzo praskle.
vymenit jde snadno. idealne ho vzit ze stareho spatneho predniho loziska. tam to nerezne.
Napsal: ned 03 úno 2013, 17:10
od Jara
Někde seženu snad novej. Dneska jsem to zkoušel a bohužel se to rosvítilo opět. CCa v 15km/h. se aktivuje ABS, tak to zhasne a jakmile rychlost dosáhne 80km/h. tak to začne svítit i bez brždění. To budou zřejmě další otáčky, při kterejch se to kalibruje. Otázka je, jestli tam mezera cca 1,5-2mm mezi zubama může vadit. Jinak to nebylo až tak rezatý. Spíše to vypadá, že se dostane bordel pod kroužek, začne to tam reznout a kroužek to postupně nedzvedává. Nebo vada materiálu a nalisovaný moc na těsno. Průměrově se to rozchází a mezera je jak uvádím cca 2mm a k sobě to nejde. Musím někde najít, jak se dostat do prahů, podívat se, jestli to tam je napojované a zkontrolovat konektory.
Napsal: pon 04 úno 2013, 19:38
od xlukas.cz
ono to pocita otacky - pocet zubu, takze pokud se lisi otacky na kolech, tak je problem. tim padem i 2 mm jsou hodne, kdyz si vezmes, kolikrat se to kolo otoci.
Napsal: pon 04 úno 2013, 19:51
od Jara
Asi ano. Už jsem dnes sehnal a objednal za 340K i s poštovným. Pokusím se vyměnit sám, neměl by to být problém. V každým případě i stím prasklým lze jezdit a funguje vše, ale pouze do cca 60km/h. Dneska jsem chytil na sněhu pěkný hodiny (nefungovalo ESP). Jel jsem krokem do zatáčky, kde se ani rychleji jet nedá. Bez EPS už v zimě raději ne.
Napsal: sob 09 úno 2013, 19:23
od Jara
Kroužek vyměněn za nový. Vše funguje jak má. Cena kroužku 140K, cena poštovného podobná.
Napsal: sob 09 úno 2013, 22:40
od xlukas.cz
gratuluju.
vidis, jaka prkotina nadela tolik problemu

Napsal: ned 10 úno 2013, 09:25
od Jara
Ponaučení pro příště. Jeden chybějící zub (díky prasklému kroužku) je už problém.
Napsal: pon 11 úno 2013, 07:38
od xlukas.cz
no, zub uplne ne. staci skutecne praskly. a kdyz se uvolni, tak se taky nekdy na nerovnostech pootoci a uz je zle. ja mam teda krouzky puvodni a funguji, nemely by byt praskle, cos sem se dival. asi je to o stesti a o presnosti opracovani naboje loziska.
u tvojeho noveho me to fakt prekvapilo, ze praskl. asi snizili kvalitu na ukor ceny dilu.