Stránka 2 z 6

Napsal: ned 01 čer 2008, 18:22
od DYK77
Jsem dohledal ten můj už letitej příspěvek tady
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=98

Tenkrát mi v DC řekli, že tam dávaj sudový G12+ od MOBILu

http://www.hbloch.cz/ přejít na
Mobil/Maziva pro automobily/speciální produkty/chladicí kapalina/Frostschutz G12

Takže v zásadě je jedno jakou G12 tam člověk švihne , ta specifikace by měla být stejná, jde jen o to jakou značku si člověk vybere

Napsal: pát 06 čer 2008, 00:54
od DYK77
Takže mám také hotovo.
Ráno jsem to šel původně jen umejt, takže jsem šel v bílém triku a mých hodobóžových kraasech :) Nakonec jsem ale zajel pro Fridex a destilku, v garáži najel zadkem auta na nájezdy a začal jsem tvořit.
Nechtělo se mi sundavat plast pod autem, tak jsem část staré kapaliny vypustil přes odvzdušňovací šroub na chladiči, pak jsem podestlal auto hadrama a odpojil taktéž na chladiči spodní hadici. Co šlo z hadice od motoru, to jsem zachytil do nádoby, ale obsah chladiče jsem nasál do hadrů. Bylo znát, že kapalina už není nejnovější. Zatímco v expanzní nádobce byla stále růžová, z motoru tekla spíše hnědá.
Poznámka - Motor byl vlažný a topení bylo zapnuté.

Pak jsem auto spustil z nájezdu do roviny. Vyšrouboval jsem úplně odvzdušňovák na chladiči v předu a z termostatu jsem demontoval čidlo teploty, které drží jen jaká si sponka a po jejím uvolnění se čidlo pouze vytáhne, nemá to žádný závit.
2 litry chladící kapaliny G12+ jsem namíchal 1:1 s destilkou což vyhovuje teplotám od -38°C do +110°C.
Plnění kapaliny proběhlo nalitím do expanzní nádobky. Jako první se naplnil chladič, když byl plný až k odvzdušňovacímu šroubu, šroub jsem uzavřel. Pokračoval jsem v plnění dokud se nedostala voda až k horní hraně otvoru po demontovaném čidlu na termostatu. Pak jsem namontoval čidlo teploty zpět do terostatu a zajistil sponou. Expanzní nádobku jsem dolil na risku MAX.

Pak jsem nastartoval motor a nechal jej ohřát na volnoběh. Než se dostala teplota k 80°C odvzdušnil jsem asi 3x chladič odvzdušňovacím roubem. Dále už se motor ohříval pomalu, tak jsem zkontroloval hladinu kapaliny v expanzní nádobce a uzavřel ji víčkem. Zkontroloval jsem stav hadic, všechny byly teplé, takže termostat už otevíral. Také topení v kabině sálalo.
Pak jsem to šel projet. Nejprve pijánko a pak trochu více do otáček. Když se motor ohřál na 90 znovu jsem to odstavil na rovinu v garáži a znovu zkusil odvzdušnit chladič. Znovu jsem provedl kontrolu chl. kapaliny , ale ta se po celou dobu nijak neměnila, takže plnění chladícího systému bylo úplné a bez bublin.
Tím jsem skončil a ani jsem se nezašvihal, byla to po zkušenosti s Citroenem fakt hračka.

Nálady na materiál:
2l G12+ __________ 260,-Kč
2l destilka ________ 40,-Kč
1x motex páska ___ 10,-Kč

pár fotek :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

růžová G12+
Obrázek

Napsal: úte 20 dub 2010, 19:40
od Markéta
Tak jsem se dnes rozhodla, že doliju chladící kapalinu, bo je jí tam málo. Vezmu měřič a ejhle - kapalina je modrá. Je to moc problém??? jezdím tak s tím, co jsem to koupila :oops:

Ještě, že jsem do toho nenalila tu růžovou, to by bylo moc zle :P

Napsal: úte 20 dub 2010, 19:45
od xlukas.cz
tak jednou za 50 tis. km je vhodne to zkontrolovat.

Napsal: úte 20 dub 2010, 19:50
od Markéta
Ok, já jsem to kontrolovala, je tam toho málo. Spíš mě trápi, jestli nevadí, že je tam modrá, když se tu píše, že má být růžová????¨

Mimochodem, nikde jsem nenašla žádnou rysku min a max, takže spíš si myslím, že je toho málo 8)

Napsal: úte 20 dub 2010, 20:39
od xlukas.cz
je tam min i max. je to tam oznacene tak, ze je tam vystupek a az bude kapalina tesne nad (v urovni), tak je to na maximu. minimum poznas tak, ze se ti auto zacne prehrivat do kopcu. ale jinak to neni nic vazneho.

kdyz das ruzovou do modre, tak ti vznikne hneda.

jsu zvedavy, co si vymyslis priste :lol: :lol:

ze by to byly pakny brzdoveho oblozeni na zadnich kolech :?:

Napsal: úte 20 dub 2010, 20:57
od Jara
Možná blbej dotaz, ale nevíte u 451 jestli je za chladičem ventilátor? Vidět tam není a zatím jsem nezaznamenal, že by tam cosi vrčelo. U M5 po krátkém stání na místě a spuštěném motoru to spíná každou chvíli a tady nic.

Napsal: úte 20 dub 2010, 21:30
od xlukas.cz
to snad musi byt u kazdeho auta, ne?

kdyz sem cetl m5, tak sem uvazoval bmw m5 :D .

Napsal: úte 20 dub 2010, 21:42
od Jara
Trošku níž Mazda5.

Napsal: stř 21 dub 2010, 09:27
od Markéta
xlukas.cz píše:je tam min i max. je to tam oznacene tak, ze je tam vystupek a az bude kapalina tesne nad (v urovni), tak je to na maximu. minimum poznas tak, ze se ti auto zacne prehrivat do kopcu. ale jinak to neni nic vazneho.

kdyz das ruzovou do modre, tak ti vznikne hneda.

jsu zvedavy, co si vymyslis priste :lol: :lol:

ze by to byly pakny brzdoveho oblozeni na zadnich kolech :?:
to víš, první auto :lol: o ostatní se tak starat nebudu... ne, jen mě zarazilo, když je tu napsané dávat růžovou a já mám modrou, jestli není něco špatně. A už přesně vím, co bude příště, jen co najdu příslušné téma 8)

Napsal: stř 21 dub 2010, 23:38
od DYK77
Kapaliny mají různou specifikaci a podle specifikace se liší barvou. Pokud je doporučena růžová, měla by tam být zase růžová. Jde o to, že v různých motorech jsou v okruhu chlazení součásti z různých materiálů jako guma, hliník, mosaz, plasty ... Pokud jsou v motoru materiály kterým vyhovuje daný druh kapaliny, neměl by se tam dávat jiný druh, který svým chemickým složením daným materiálům nevyhovuje.

Chladící kapaliny se zásadně nesmí míchat ( modrá, žlutá, růžová, zelená, ... ) smí se dolévat jen kapaliny stejné barvy, značka výrobce není tak důležitá.

Chladící kapalina se mění cca po 2-4 letech protože ztrácí svoje antikorozní účinky, i když je stále mrazuvzdorná. Kdyby se měnila po 50ti tisících, tak Xlukas jí musí měnit ročně a já po 7 letech :lol: to je zlo.

Napsal: čtv 22 dub 2010, 12:41
od Markéta
Včera jsem byla u mechanika, řekl mi něco v tomhle smyslu. Takže před létem vyměníme modrou za růžovou a po prdeli.

No stress 8)

Napsal: čtv 22 dub 2010, 13:34
od ropak_2008
Markéta píše:Včera jsem byla u mechanika, řekl mi něco v tomhle smyslu. Takže před létem vyměníme modrou za růžovou a po prdeli.

No stress 8)
To si plete vodu do ostřikovačů oken ]:-( :-X

Napsal: čtv 22 dub 2010, 13:39
od xlukas.cz
:-))) :-))) :-)))

marketo do ktere z mrizek jsi se divala :?: (pred ridicem nebo spolujezdcem)
:lol:

Napsal: čtv 22 dub 2010, 16:48
od Markéta
:( Před řidičem.

tak tomu nerozumím, no a co?? ]:-(