Takže mám také hotovo.
Ráno jsem to šel původně jen umejt, takže jsem šel v bílém triku a mých hodobóžových kraasech

Nakonec jsem ale zajel pro Fridex a destilku, v garáži najel zadkem auta na nájezdy a začal jsem tvořit.
Nechtělo se mi sundavat plast pod autem, tak jsem část staré kapaliny vypustil přes odvzdušňovací šroub na chladiči, pak jsem podestlal auto hadrama a odpojil taktéž na chladiči spodní hadici. Co šlo z hadice od motoru, to jsem zachytil do nádoby, ale obsah chladiče jsem nasál do hadrů. Bylo znát, že kapalina už není nejnovější. Zatímco v expanzní nádobce byla stále růžová, z motoru tekla spíše hnědá.
Poznámka - Motor byl vlažný a topení bylo zapnuté.
Pak jsem auto spustil z nájezdu do roviny. Vyšrouboval jsem úplně odvzdušňovák na chladiči v předu a z termostatu jsem demontoval čidlo teploty, které drží jen jaká si sponka a po jejím uvolnění se čidlo pouze vytáhne, nemá to žádný závit.
2 litry chladící kapaliny G12+ jsem namíchal 1:1 s destilkou což vyhovuje teplotám od -38°C do +110°C.
Plnění kapaliny proběhlo nalitím do expanzní nádobky. Jako první se naplnil chladič, když byl plný až k odvzdušňovacímu šroubu, šroub jsem uzavřel. Pokračoval jsem v plnění dokud se nedostala voda až k horní hraně otvoru po demontovaném čidlu na termostatu. Pak jsem namontoval čidlo teploty zpět do terostatu a zajistil sponou. Expanzní nádobku jsem dolil na risku MAX.
Pak jsem nastartoval motor a nechal jej ohřát na volnoběh. Než se dostala teplota k 80°C odvzdušnil jsem asi 3x chladič odvzdušňovacím roubem. Dále už se motor ohříval pomalu, tak jsem zkontroloval hladinu kapaliny v expanzní nádobce a uzavřel ji víčkem. Zkontroloval jsem stav hadic, všechny byly teplé, takže termostat už otevíral. Také topení v kabině sálalo.
Pak jsem to šel projet. Nejprve pijánko a pak trochu více do otáček. Když se motor ohřál na 90 znovu jsem to odstavil na rovinu v garáži a znovu zkusil odvzdušnit chladič. Znovu jsem provedl kontrolu chl. kapaliny , ale ta se po celou dobu nijak neměnila, takže plnění chladícího systému bylo úplné a bez bublin.
Tím jsem skončil a ani jsem se nezašvihal, byla to po zkušenosti s Citroenem fakt hračka.
Nálady na materiál:
2l G12+ __________ 260,-Kč
2l destilka ________ 40,-Kč
1x motex páska ___ 10,-Kč
pár fotek :
růžová G12+
