Stránka 11 z 18
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 11:47
od Edems
Kdyby ten rozdíl nebyl tak diametrální, tak bych to tolik nezmiňoval. Jinak já ty zapsané rozměry mám stejně jako ty, ale nehrotím to.
Co se týká tvého výběru, osobně bych si pár stovek připlatil, ty gumy vydrží dlouho a těch pár korun navíc se vyplatí, než si pak třeba 5 let říkat, že jsem si radši něco nepřihodil.. Neříkám, že dražší=lepší, osobně jsem gumy na smarta ještě nehledal, ale podle třeba srovnávacích testů bych se rozhodoval já. Z loňska mám zkušenosti ještě s Fuldama-celkem v pohodě a za ty love super.
Gumy jsou to jediné, co nás drží na silnici...
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 12:40
od kuher
Já, když jsem byl na STK a potom na evidenci, doporučil mi technik na ráfky dát Continental. Udělal mi radost, já je měl už doma. Jsem s nimi spokojený a ani moc nestály. Na zadek 195/50 R15 1250,- a na předek, 175/...... kolem 1300.- Samo v akci a dokonce s letošním DOT. Na prckovi, pokud to není Lukáš

se gumy sjíždějí pomalu a koupit nějaké drahé a pak je vyhodit pro stáří a "nesedrané", by se mi nechtělo.

Celkem dobrá volba jsou i "Korejci".
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 14:07
od xvo
Když už je diskuze na toto téma, nemáte někdo nazbyt plechový ráfky na předek na pneu 175/55 R15 ? Mám 135/70 a dostávám na Libereckých silnicích pěkně na pr...el.
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 14:46
od Edems
Nevím, jestli se plechové dělaly na 175ky gumy, až tak znalej nejsem. Každopádně ti to můžu jen kvitovat, když sem tam ty široký nandal, tak to bylo o 50% lepší na dírách. Můžu jen doporučit ve všech směrech...
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 15:07
od Druzeta
Plechový na předek jdou dát z 451, ta má vepředu 155, tak by se na to možná nacpala ta 175 maj teda 4,5J a na 175 ma bejt 5,5J
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 17:51
od xlukas.cz
ano, zadni mne vydrzely pouhych necelych 40 tis. km

a to sem je sjel do hladka

ovsem byly to lepive good year eagle f1 drzely naprosto uzasne. bohuzel byly jen dozadu.
ja mam cdi a taky tam mam jenom 135/175, zima155/175, leto 175/195. co je v tp neresim.
kombinaci 175/175 durazne nedoporucuju, hrozi, ze bude auto pretacive (= nebezpecne). mam osobni zkusenost.
doporucuju bridgestone. mam 175 na predu. je na nich najete pres 100 tis. km a porad nejsou sjete ani z poloviny a to nebyly nove.
Napsal: čtv 16 kvě 2013, 19:35
od kuher
xvo píše:Když už je diskuze na toto téma, nemáte někdo nazbyt plechový ráfky na předek na pneu 175/55 R15 ? Mám 135/70 a dostávám na Libereckých silnicích pěkně na pr...el.
Tak si kup ráfky na zadek s ET -1 a "vyžeň" je ven podložkana kolem 20-25 mm, to by jsi musel spočítat /ale asi ta 25 /.Podložky vyrábí nějaký "čert" a chce za jednu kolem 200. A máš to vyřešený, nesmíš s tím ale na STK!!!

Ony jsou průchozí, musíš mít delší šrouby, nebo s upevněním na "buben" a pak na ni kolo, ta se dodává se šroubama, ale ta cena.

Ještě doplnění a není to tak hrozné s cenou.
http://www.kuchyracing.cz/podlozky-se-z ... oztece.php
Někdo tu nabízel výrobu, ale nevspomenu si.
Napsal: pát 17 kvě 2013, 08:39
od Edems
xlukas.cz píše:kombinaci 175/175 durazne nedoporucuju, hrozi, ze bude auto pretacive (= nebezpecne). mam osobni zkusenost.
.
To je hodně dobré vědět! Sám sem měl strach, jestli se auto nezačne chovat přetáčivě s koly 175/195, ale "bezpečná" charakteristika nedotáčivosti zůstala. Přetáčivého smarta na suchu bych fakt nechtěl, to musí být pojízdná rakev! Oni moc dobře vědí ve fabrice, proč dopředu dávají užovky
Vážně chceš říct, že na Smartovi ti vydržely F1 Eagle jen 40tis? Já mám teď objednané novější F1 Eagle Asymetric2 na TT s 2.0 TFSI a když na Smartu vydrží 40, navíc s takovou muší vahou, co potom na Audi?! To jsi mně moc nepotěšil, zase to není daily car, takže něco za něco, chtěl jsem v podstatě to nejlepší. Uvidíme...
Napsal: pát 17 kvě 2013, 08:41
od xvo
Plechových mám dvě sady, takže to by bylo ekonomické řešení. Ještě přemýšlím nad 155/60 R15 na předek, což je horní tabulková hranice použitelnosti ráfku 3,5 palce. Vím, že není povoleno, ale jestliže je na předek 135 - 175, tak by to problém v kombinaci se zadkem 175 nemělo dělat.
Napsal: pát 17 kvě 2013, 09:17
od xlukas.cz
ty sjete eagly sem mel 2 sezony po zhruba 20 tis. km. taky sem to auto vyuzival na maximum. vecne plne nalozene ve 2 lidech a jestli si myslis, ze do zatacek brzdim, tak na to zapomen

mam kola do A a ne malo. jenomze vic sjety sem mel venek pneumatil.
proto kvuli tem skvelym jizdnim vlastnostem (lehke, male, mrstne, dobre sedi jako motokara) si smarta nemozu vynachvalit. to nikdo z mojeho okoli nechce pochopit.
Napsal: pát 17 kvě 2013, 12:15
od xvo
Napsal: pát 17 kvě 2013, 20:15
od kuher
xvo píše:Plechových mám dvě sady, takže to by bylo ekonomické řešení. Ještě přemýšlím nad 155/60 R15 na předek, což je horní tabulková hranice použitelnosti ráfku 3,5 palce. Vím, že není povoleno, ale jestliže je na předek 135 - 175, tak by to problém v kombinaci se zadkem 175 nemělo dělat.
Když to vezmeš do detailu, tak pokud nemáš zápis v TP, není povoleno nic.
Napsal: čtv 30 kvě 2013, 13:36
od xvo
Včera jsem opět " hrubě nespokojen " se svými předními koly přemýšlel co s tím a uvědomil si, že to co tady píše kuher je vlastně ptákovina. ( Tak si kup ráfky na zadek s ET -1 a "vyžeň" je ven...) Zadní ráfky jsou už takhle vyhnaný ven, natož kdyby se ještě rozšířily podložkama, tak při montáži na přední nápravě by se auto stalo čtyřstopým vozidlem

...

no jo tak tahle levná varianta asi taky ne

... ale díky za snahu aspoň v tom člověk nejni sám.
Napsal: čtv 30 kvě 2013, 14:07
od xlukas.cz
zadni myslim na predek ani nedas. kvuli zataceni.
Napsal: čtv 30 kvě 2013, 14:32
od xvo
No právě, a s podložkama je to ještě ... no o podložky horší
