Stránka 14 z 92
Napsal: ned 07 pro 2008, 20:06
od dodo555
to Pajik ty menis kazdych 5000km olej? lebo tam mas 3x vymena oleja.
Kolko mas celkovo najazdených km ked si menil capy na ramenach a potom aj ramena?
Napsal: ned 07 pro 2008, 20:57
od Robin
olej by se minimálně na benzinech měl měnit každejch 5k km. v podstatě ti to doporučí každej, kdo motory na smartech kdy dělal

. předepsanejch je 15k km.
Napsal: ned 07 pro 2008, 21:59
od Pajik
DYK77 píše:Tak z Pájíkovo tabulky jsem Excel poznal. Pošlete mi někdo prosím pěkně ten soubor, já ho nasdílím, a se s tím nemusí každej kdo by to taky chtěl dělat. Díkes

Poslano, na mejl, pls. nasdilej...
Napsal: ned 07 pro 2008, 22:04
od Pajik
dodo555 píše:to Pajik ty menis kazdych 5000km olej? lebo tam mas 3x vymena oleja.
Kolko mas celkovo najazdených km ked si menil capy na ramenach a potom aj ramena?
Kdyz jsem ho koupil v unoru, mel 79478km, ted ma o cca 11000 vice. Ramena jsem menil kvuli tomu, ze zastudena pri vyjizdeni a couvani po parkovisti mi neco lupalo na predni naprave. Chrobak to diagnostikoval jako leve rameno. Takze jsme je vymenili, ale nebylo to ono. Proste smula. Jinak ta ramena samozrejme byla trochu vycochtana, ale jezdil bych s tim jeste asi dlouho. Co presne tam lupe doted nevim, mozna studene tlumice. Ted se to nejak samo zahojilo, takze nechavam uzrat...
Olej menim kazdych 5t, tece z toho desnej grafit i po tech 5t. Navic mam to auto rad, pouzivam ho kazdy den, takze alespon minimalni servis v citlivem bode....
Napsal: ned 07 pro 2008, 22:07
od Pajik
Jo a ty cepy se ozvaly hned, jak jsem prijel z bazaru z Budejic do Prahy. Proste tady ten strasnej prazskej tankodrom odhali cokoliv shnileho na naprave.
A ta naprosta neschopnost silnicaru udelat kus rovnyho asfaltu se zarovnanyma kanalama je proste nepochopitelna....
Napsal: ned 07 pro 2008, 22:10
od dodo555
aky tam davas olej? mne zas bucha (piska) nieco v zadu ale neviem co

Napsal: ned 07 pro 2008, 22:15
od Pajik
dodo555 píše:aky tam davas olej? mne zas bucha (piska) nieco v zadu ale neviem co

Znacka Castrol, a myslim ze 10W40, v zasade to co se tam bezne leje.
Pokud neco piska (nebo spis vyje) za studena kdyz to osolis, tak by to mohlo byt treba turbo.
Napsal: pon 08 pro 2008, 07:29
od DYK77
Olejík řešíme v tématu výměna oleje

dobře čitelné až od 13té strany bohužel
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... &start=180
Jinak díky Pájíkovi za tabulku na výpočet spotřeby nasdílím jej a vložím do archivu
Napsal: pon 08 pro 2008, 08:38
od xlukas.cz
Pajik píše:Kdyz jsem ho koupil v unoru, mel 79478km, ted ma o cca 11000 vice. Ramena jsem menil kvuli tomu, ze zastudena pri vyjizdeni a couvani po parkovisti mi neco lupalo na predni naprave. Chrobak to diagnostikoval jako leve rameno. Takze jsme je vymenili, ale nebylo to ono. Proste smula. Jinak ta ramena samozrejme byla trochu vycochtana, ale jezdil bych s tim jeste asi dlouho. Co presne tam lupe doted nevim, mozna studene tlumice. Ted se to nejak samo zahojilo, takze nechavam uzrat...
to lupani znam. ozyvalo se to ze zadu. myslel sem, ze je to lozisko na zadnim kole. samo se to opravilo a vyresilo O:-)
Napsal: pon 08 pro 2008, 08:39
od xlukas.cz
DYK77 píše:Jinak díky Pájíkovi za tabulku na výpočet spotřeby nasdílím jej a vložím do archivu
tabulku poslu taky. ale jak vis, tak me to mnohem del trva

Napsal: pon 08 pro 2008, 08:49
od DYK77
Napsal: pon 08 pro 2008, 11:33
od David0600
zaregistruj se na spritmonitor.de a nemusíš se trápit s tabulkou

Napsal: pon 08 pro 2008, 15:02
od dodo555
ten spritmonitor je celkom dobry, pozerali ste tie spotreby?
to fakt nechapem (ak je to pravda

) napr:
http://www.spritmonitor.de/en/detail/139563.html
Napsal: pon 08 pro 2008, 15:30
od xlukas.cz
ja si myslim, ze ty prvni hodnoty budou vic odpovidajici.
jezdit pod 2 litry. nevim nevim. tomu se mne v zadnem pripade nechce verit. ani prazdny z kopce za tolik nejezdim.
Napsal: pon 08 pro 2008, 15:49
od David0600
víš jak to je každej si tam může napsat co chce, mě to molc nežere
http://www.spritmonitor.de/en/detail/249937.html