Stránka 14 z 34
Napsal: pon 31 říj 2011, 14:59
od Druzeta
Vyndat ten šroubek, nastříkat nějakej konzervační olej WD40,MD sprej, atd..., nechat působit a pak nějakou palicej mlátit do toho bubnu a ono to povolí, jestli ho nikdo ještě nesundával tak je přirezlej k tomu náboji.
Až bude sundanej tak nešlapat na brzdu je tam samostav na paknách a vyjel by a nešel by dát buben zpátky.
Napsal: pon 31 říj 2011, 15:32
od xlukas.cz
presne tak. kapnout mezi zavit a buben ke kazde dirce nejaky sajrajt na povolovani. stejne tak kolem stredoveho krouzku. tam to sedi taky velice dobre. taky sem ho nemohl dostat dule a az po namazani to potom po pouziti sily slo.
ale myslim, ze se tam budes divat zbytecne. celisti budou jak nove a na bubnu taky nebude zadna drazka

Napsal: pon 31 říj 2011, 18:03
od Ivojah
Pánové díky za technické rady a zítra v úterý se do toho pustím, jsem docela zvědavý na stav brzdového obložení. Zatím jsem si nachystal gumové kladívko a silnější dřevěné topůrko spolu s odrezovačem by to mělo jít. Budu se snažit !
Napsal: pon 31 říj 2011, 21:41
od HOST1
Velký železný kladivo, ne nějaký malý na rozklepávání nejtku, gumovou paličkou to nepůjde, bude to chtít trochu razantnější udery, otáčet s bubnem a mlátit do něj, nejlíp asi do té skosené plochy co jde od dosedací plochy směrem k vnějšku.
náhled na bubnové obložení brzd
Napsal: úte 01 lis 2011, 16:53
od Ivojah
Tak jsem provedl demontáž a náhled na brzdové obložení - nastříkl jsem odrezovačem, poklepal gumovým kladívkem po celé ploše pak na zadní stranu přečnívající půlky bubnu přiložil lištu z tvrdého dřeva a za použití cca 2kg kladiva pouze zápěstím ruky několikrát do ní uhodil a brzdící dekl povolil. Kupodivu Lukáši měl jsi pravdu obložení bylo, alespoň se domnívám, naprosto v pořádku naměřil jsem kovovým metrem dobrých 5 mm tloušky. Pořídil jsem pro informaci foto a následně všechno odrezil a vyčistil, dbal jsem, aby šroubení pro upnutí kol bylo zcela suché a nasadil dekl zpět samozřejmě, že žádný olej. Ale jsem spokojený, že jsem viděl na vlastní oči, jak to v bubnech vypadá a že jsem akci provedl. Na brzdu jsem nešlápl a vše šlo tak jak jste popsali včetně Hosta1.

Pánové všechny Vás zdravím
Napsal: úte 01 lis 2011, 16:58
od xlukas.cz
ivo, ale jednu vec sem ti ted nenapsal - ja sem ju psal uz driv v souvislosti se zjistenim u voziku.
asi jsi nezkousel zatlacit pistek, ktery odtlacuje pakny, ze?
jde to samozrejme ztuha, ale delal sem to tak, ze sem palcem pistek zatlacil, a potom z druhe strany a parkrat sem s nim pohybal. tri ze ctyr pistku byly zatuhle a nehybaly se. to potom prisly na pomoc velke kleste nebo hasak a kousek drivka, ktery sem polozit na pistek, tak abych pri stisknuti neposkodil prachovku.
Napsal: úte 01 lis 2011, 17:32
od Ivojah
Lukáši, nic dalšího jsem nedělal a ani jsem nepátral, co bych ještě mohl udělat. Šlo mi pouze o zjištění stavu obložení v bubnech jinak jsem tam s ničím nehýbal, výměnu obložení nebo cokoliv jiného na brzdách vzadu bych svěřil servisu. Prostě mě pouze napadlo, že když jsem musel téměř před dvěma roky nechat vyměnit kotouče i deštičky na předních kolech tak jak bude vypadat obložení v bubnech a to jsem zjistil. Byl jsem prostě zvědavý.
Napsal: úte 01 lis 2011, 18:05
od xlukas.cz
tomu rozumim. jenomze je teoreticky mozne a i pravdepodobne, ze ti zadni brzdy nebrzdi jak by mely.
brzdy-mají dobře brzdit co?
Napsal: stř 02 lis 2011, 16:20
od Ivojah
Lukáši ano, možné je všechno ale v dubnu 2009 jsem byl na STK vše bylo OK a vím, že v zimě toho již moc nenajezdím téměř se nehnu z Brna a zase v dubnu půjdu na STK tak se uvidí. Možná že zadní brzdy – tedy obložení bylo již měněno původním majitelem. Já jsem byl zvědavý i proto že autu bude v dubnu 2012 10 let já ho vlastním 3,5 roku tak jsem si řekl, že nebude na škodu se podívat. Při demontáži se vždy utvořila hromádka po oděrech obložení. Ale poznat ryze technicky, jestli brzdí dobře nebo špatně je možné pouze na válcích. A jak jsem již napsal při vstupním příspěvku do tohoto tématu auto brzdí razantně o tom jsem přesvědčen. Po STK dám vědět. Smartclubáky zdravím!
Napsal: čtv 03 lis 2011, 15:35
od houzar
Napsal: čtv 26 led 2012, 11:08
od houzar
brzdy
Napsal: čtv 12 dub 2012, 17:35
od Ivojah
Lukáši ahoj ale též všichni ostatní co kouknete do tématu. Trochu poinformuji o brzdách jak jsem psal o dva odstavečky výše 2.listopadu 2011, že jdu v dubnu 2012 na STK a válce že brzdy prověří. Stalo se dnes - bezvadný stav ale i všechno ostatní co se kontroluje bylo bezproblémové. Tak jsem příznivě naladěn protože stáří auta musím označit 10 lety a vždy potěší nejenom mě, ale určitě každého když STK na kterou se povinně dostavujeme proběhne úspěšně.
Napsal: ned 27 kvě 2012, 08:46
od DYK77
Mám též problém. Už loni se mi ozývalo od zadního pravého kola pískání, ale jen občas, tak jsem to hned neřešil. Letos je to čím dál horší a navíc se mi začíná špinit ráfek, takže jsem to zkoušel řešit začátkem jara neúspěšnou demontáží zadního brzd. bubnu. Pískání se ozývá po ujetí cca 30Km a zmizí už při jemném sešlápnutí brzdového pedálu nebo zatažení ruční brzdy na první zub. Ruční brzda mi zabírá až na 4 zubu, takže ji budu muset seřídit, nicméně mám takový pocit, jestli nedošlo k posunu brzdových paken po snížení podvozku, protože do té doby mi nic nepískalo.
Zadní buben jak jsem psal, se mi sundat nepodařilo. Šel jsem do něj, za stálého protáčení bubnu, gumovou palicí přes kus dřeva, i střed jsem nastříkal WDčkem, ale jak tady čtu, byla to asi marná snaha, chce to kovové kladivo, což je vyobrazeno i zde
http://www.fq101.co.uk/component/acesea ... s&start=15
Tak až se mi brzd. buben podaří sejmout ( doufám, že se rez od posledního nastříkání WD40 trochu umoudřil a pustí mě dovnitř ), jsem zvědav co zjistím. Napadá mě toto -
- jak psal Xlukas, zatuhlé prasátko, špatně se vrací
- zavzdušněný brzdový systém
- špatné nastavení ruční brzdy ( pod pákou ruční brzdy, ani kolem zadní nápravy jsem zatím žádné štelování nenašel, možná bude muset dolů spodní plast pod autem )
- špatné nastavení samostavu
Na STK jsem zjistil, že zadní brzdy mají docela velký rozdíl v účinku, ale prošlo to, za jízdy žádné rozdíly nepociuji.
Pokud se někdo s tímhle problémem setkal, uvítám jakoukoliv nápovědu, samozřejmě i názory ostatních.
Díky

Napsal: ned 27 kvě 2012, 09:37
od xlukas.cz
jestli dovolis, tak zase ja
taky sem nemohl dostat buben dule. ja sem pouzil obycejny pripravek z autokely - uvolnovac sroubu a odstranovac rzi nebo tak nejak se to jmenuje. je to jejich starline. mista, kam jsi to daval jsou urcite stejne:
- kolem stredoveho osazeni
- diry po sroubech
voda se mezi buben a lozisko dostava kolem stredoveho osazeni, tam to oxiduje nejvic. zelezne kladivo je nezbytnost. ja sem bouchal po obvodu bubnu. jakou silou uz netusim.
Napsal: ned 27 kvě 2012, 11:24
od Winterwolf
Ja mam na sundavani zarezlych veci nejlepsi zkusenost s brzdovou kapalinou. Kdyz jsem loni menil bubny na pritelkyne escortu r.91 stacilo je večer poradne "postrikat" novou brzdovkou a rano sli dolu jak nic
