Stránka 15 z 24

Napsal: čtv 26 zář 2013, 22:12
od matorsk
Myslis ten wastegate ventil ci ako sa to vola, stym som aj hybal a podla toho ako som to pochopil za vyustenim turba co ide do intercoolera je vyvod ktorytlaci vzduch a pri nadmernom tlaceni otvory ten ventil aby neslo vsetko cez turbo ale ked bolo auto nastartovane a hybal som stym tak nic nebolo pocut a ani citit, ziadny nastup turba :-(.

Vie niekto povedat ako to ma fungovat? Myslim ten wastegate, tj pociatcny stav je ze vsetko ide do vyfuku alebo turba? Diki.

Napsal: pát 27 zář 2013, 10:58
od xlukas.cz
je mne jasne, ze jsi urcite uplne vsecko zkontroloval.
presto ti polozim uplne hloupy dotaz . nemuze byt nekde praskla, roztrzena hadice na sani?
samozrejme chapu, ze by se aspon roztocilo turbo, ale to asi nevis, jestli se toci nebo ne.

Napsal: pát 27 zář 2013, 14:50
od matorsk
Ahojte, dakujem za reakcie, problem vyrieseny, zmiatla ma ta diagnostika, pravdepodobne bol v nudzaku ale ziadny chceck engine nesvietil.

Co som spravil: vycistil sanie pred turbom a pomenil vsetky hadicky, vymenil sviecky a hlavne som odpojil autu bateriu co asi najviac pomohlo :-D.

Ale za chybu povazujem takmer odpadnutu hadicku co ide z vystupu za tubom a ktora tlakom otvara wastegate tj pri velkom tlaku obchadzaju vyfukove plyny turbo aby nevznikal velky tlak.Hadam to niekomu pomoze, dakujem.

Napsal: ned 08 pro 2013, 14:04
od houzar

Napsal: sob 11 led 2014, 22:38
od Jindřich
Kamarádi, kontrolní dotaz - kam vlastně je připojená ta hadička, co je na tom ventilu na turbu, co ovládá tu klapku v turbu, blbě jsem si to vyfotil, když, jsem to rozdělával a teď nevidím, kam to vede.
Délkou to pasuje buď na hrdlo výtlaku turbíny turba ( pak nevím proč jsem to odpojoval, když jsem vyndaval turbo) , nebo to pasuje na trubičku, co je na té hadici, co vede od filtru do turba(je na ni elektroventi ) *SOS*

Napsal: sob 11 led 2014, 23:36
od JBC
Když vydržíš do 5. 4. 14, tak k Tobě dojedu s autem, aby sis to mohl prohlédnout. :D

Napsal: ned 12 led 2014, 20:10
od Jindřich
Jo to je výbornej nápad, můžeš klidně zajet, budu rád, ale tu hadičku potřebuju teď, dávám to po GO dohromady- můžeš se podívat sám ?? - pokud je to vůbec vidět na zadělaným autě.Já jsem totiž někde na bazaru narazil na nabízené turbo, kde je vidět na turbu nasazená a zapáskovaná hadička od ventilu na výtlačné hrdlo vzduchové turbíny turba, a to si myslím, že to tak být nemá, já když koukám na ty moje hadičky tak jsou už vytvarované uplně někam jinam.
ODKAZ NA TO TURBO NA BAZARU - jak si myslím že to být nemá.
http://www.smartcentrum.cz/produkt/turbo-1177440287

Napsal: ned 12 led 2014, 22:55
od JBC
Zkusím se podívat zítra.
Podle toho obrázku by logiku mělo, ne? Udržovalo by to konstantní plnící tlak, nezávisle na otáčkách.

Napsal: ned 12 led 2014, 23:05
od Jindřich
Ono to v tom druhém případě tam taky vlastně jde , ale ještě přes nějaký elektroventil, který to zřejmě jestě nějak řídí, protože to bude napojeno na řídící jednotku.

Napsal: pon 13 led 2014, 15:45
od hoboj

Napsal: pon 13 led 2014, 21:29
od Jindřich
Hoboji , díky teď to přesně vidím, je to tak, jak jsem si myslel , mám ten ventil pouze z jedním vývodem pro hadičku, na tom turbu, co jsem posílal odkaz do bazaru je to samozřejmě špatně . *VV* *pivo*

Napsal: ned 09 lis 2014, 15:02
od cervik
dnes jsem byl v servisu protože mi z auta pořád někde prosakoval olej, sundali mi vrchní hadici od turba a byla od oleje tak mě řekli ze je špatný turbo. Hladina oleje na měrce bych řekl ze je po ujeti cca 1000km pořád stejná! Dokážu udělat výměnu sám v garáži nebo to mám dát do servisu?

Napsal: ned 09 lis 2014, 20:53
od xlukas.cz
jenomze ta hadice je od oleje vzdy a intercooler taky.
byl to smarti servis nebo jenom tak nejaky bezny?
hybali s oskou turba?
rekl bych, ze vyhodis penize. na 1000 km nepoznas vubec nic. krom smarti nemoci. zkontroluj jestli mas vsecny sponky dotazene a jestli nemas deravy intercooler - to ho musis vytahnout ven a to zvladnes.
zkontroluj zpetny ventil na odsavani par z vika ventilu.

Napsal: ned 09 lis 2014, 22:06
od Jindřich
Já bych taky ještě pátral, především si přečti "falešná smártí nemoc ", co je to vlastně únik oleje, co píšeš, ubývá ti na měrce, nebo ti to někde kape?? *pivo*

Napsal: pon 10 lis 2014, 10:11
od cervik
muj problém zacal po vymene spojky ne moc dobrym servisem coz jsem pretim nevedel je to clovek co smarty dela ale je to patlal! :-( olej toho kapal na zem v jinem servisu me zjistili ze je uplne povolena spona na turbu zespodu po dotazeni olej prestal tect na zem ale porad prosakoval a motor je spinavej. auto mam 1,5roku a do te doby krasne všechno suchy. cooler vypada ze je menenej je krasne lesklej a cistej, v servisu sundali jen tu vrchni tlustou hadici a dal nic vic, je to servis co není primo na smarty ale pan pry delal dřív v mercedesu takze snima zkusenosti udajne ma. jinak stav oleje bych řekl ze i po cca 1000-1500km je porad stejny to je me divne :-D