Stránka 15 z 24
Napsal: čtv 26 zář 2013, 22:12
od matorsk
Myslis ten wastegate ventil ci ako sa to vola, stym som aj hybal a podla toho ako som to pochopil za vyustenim turba co ide do intercoolera je vyvod ktorytlaci vzduch a pri nadmernom tlaceni otvory ten ventil aby neslo vsetko cez turbo ale ked bolo auto nastartovane a hybal som stym tak nic nebolo pocut a ani citit, ziadny nastup turba

.
Vie niekto povedat ako to ma fungovat? Myslim ten wastegate, tj pociatcny stav je ze vsetko ide do vyfuku alebo turba? Diki.
Napsal: pát 27 zář 2013, 10:58
od xlukas.cz
je mne jasne, ze jsi urcite uplne vsecko zkontroloval.
presto ti polozim uplne hloupy dotaz . nemuze byt nekde praskla, roztrzena hadice na sani?
samozrejme chapu, ze by se aspon roztocilo turbo, ale to asi nevis, jestli se toci nebo ne.
Napsal: pát 27 zář 2013, 14:50
od matorsk
Ahojte, dakujem za reakcie, problem vyrieseny, zmiatla ma ta diagnostika, pravdepodobne bol v nudzaku ale ziadny chceck engine nesvietil.
Co som spravil: vycistil sanie pred turbom a pomenil vsetky hadicky, vymenil sviecky a hlavne som odpojil autu bateriu co asi najviac pomohlo

.
Ale za chybu povazujem takmer odpadnutu hadicku co ide z vystupu za tubom a ktora tlakom otvara wastegate tj pri velkom tlaku obchadzaju vyfukove plyny turbo aby nevznikal velky tlak.Hadam to niekomu pomoze, dakujem.
Napsal: ned 08 pro 2013, 14:04
od houzar
Napsal: sob 11 led 2014, 22:38
od Jindřich
Kamarádi, kontrolní dotaz - kam vlastně je připojená ta hadička, co je na tom ventilu na turbu, co ovládá tu klapku v turbu, blbě jsem si to vyfotil, když, jsem to rozdělával a teď nevidím, kam to vede.
Délkou to pasuje buď na hrdlo výtlaku turbíny turba ( pak nevím proč jsem to odpojoval, když jsem vyndaval turbo) , nebo to pasuje na trubičku, co je na té hadici, co vede od filtru do turba(je na ni elektroventi )

Napsal: sob 11 led 2014, 23:36
od JBC
Když vydržíš do 5. 4. 14, tak k Tobě dojedu s autem, aby sis to mohl prohlédnout.

Napsal: ned 12 led 2014, 20:10
od Jindřich
Jo to je výbornej nápad, můžeš klidně zajet, budu rád, ale tu hadičku potřebuju teď, dávám to po GO dohromady- můžeš se podívat sám ?? - pokud je to vůbec vidět na zadělaným autě.Já jsem totiž někde na bazaru narazil na nabízené turbo, kde je vidět na turbu nasazená a zapáskovaná hadička od ventilu na výtlačné hrdlo vzduchové turbíny turba, a to si myslím, že to tak být nemá, já když koukám na ty moje hadičky tak jsou už vytvarované uplně někam jinam.
ODKAZ NA TO TURBO NA BAZARU - jak si myslím že to být nemá.
http://www.smartcentrum.cz/produkt/turbo-1177440287
Napsal: ned 12 led 2014, 22:55
od JBC
Zkusím se podívat zítra.
Podle toho obrázku by logiku mělo, ne? Udržovalo by to konstantní plnící tlak, nezávisle na otáčkách.
Napsal: ned 12 led 2014, 23:05
od Jindřich
Ono to v tom druhém případě tam taky vlastně jde , ale ještě přes nějaký elektroventil, který to zřejmě jestě nějak řídí, protože to bude napojeno na řídící jednotku.
Napsal: pon 13 led 2014, 15:45
od hoboj
Napsal: pon 13 led 2014, 21:29
od Jindřich
Hoboji , díky teď to přesně vidím, je to tak, jak jsem si myslel , mám ten ventil pouze z jedním vývodem pro hadičku, na tom turbu, co jsem posílal odkaz do bazaru je to samozřejmě špatně .

Napsal: ned 09 lis 2014, 15:02
od cervik
dnes jsem byl v servisu protože mi z auta pořád někde prosakoval olej, sundali mi vrchní hadici od turba a byla od oleje tak mě řekli ze je špatný turbo. Hladina oleje na měrce bych řekl ze je po ujeti cca 1000km pořád stejná! Dokážu udělat výměnu sám v garáži nebo to mám dát do servisu?
Napsal: ned 09 lis 2014, 20:53
od xlukas.cz
jenomze ta hadice je od oleje vzdy a intercooler taky.
byl to smarti servis nebo jenom tak nejaky bezny?
hybali s oskou turba?
rekl bych, ze vyhodis penize. na 1000 km nepoznas vubec nic. krom smarti nemoci. zkontroluj jestli mas vsecny sponky dotazene a jestli nemas deravy intercooler - to ho musis vytahnout ven a to zvladnes.
zkontroluj zpetny ventil na odsavani par z vika ventilu.
Napsal: ned 09 lis 2014, 22:06
od Jindřich
Já bych taky ještě pátral, především si přečti "falešná smártí nemoc ", co je to vlastně únik oleje, co píšeš, ubývá ti na měrce, nebo ti to někde kape??

Napsal: pon 10 lis 2014, 10:11
od cervik
muj problém zacal po vymene spojky ne moc dobrym servisem coz jsem pretim nevedel je to clovek co smarty dela ale je to patlal!

olej toho kapal na zem v jinem servisu me zjistili ze je uplne povolena spona na turbu zespodu po dotazeni olej prestal tect na zem ale porad prosakoval a motor je spinavej. auto mam 1,5roku a do te doby krasne všechno suchy. cooler vypada ze je menenej je krasne lesklej a cistej, v servisu sundali jen tu vrchni tlustou hadici a dal nic vic, je to servis co není primo na smarty ale pan pry delal dřív v mercedesu takze snima zkusenosti udajne ma. jinak stav oleje bych řekl ze i po cca 1000-1500km je porad stejny to je me divne
