Stránka 16 z 48

Napsal: stř 25 bře 2009, 21:42
od DYK77
Zkoušel jsi někdy fouknout do brčka , když jsi pil z krabičky pitíčko ? Jo jo vlítne Ti to zpět do úst, takže možná nějak tak :lol:

Napsal: stř 25 bře 2009, 21:48
od xlukas.cz
Druzeta píše:Jaký nastartování za sucha, co tím myslíš?
myslel to co delam ja - zahreju motor, vysroubuju filtr a nastartuju motor na volnobeh. behem cca 15 s je olej venku a vsecek.

Napsal: stř 25 bře 2009, 21:49
od David0600
Druzeta píše:Jaký nastartování za sucha, co tím myslíš?

lukášova verze vyndat filtr a na 20vteřin to natočit

Napsal: stř 25 bře 2009, 21:53
od Druzeta
No tak teď už to chápu.

Napsal: stř 25 bře 2009, 21:56
od xlukas.cz
jeste abys to po dvou vysvetlenich nechapal :lol: :lol:

Napsal: stř 25 bře 2009, 22:03
od xlukas.cz
davide, stejne nic jednodussiho nez ty dve varianty cos napsal, tak neexistuji.
dalsi moznost mas odsroubovat vanu - delat to kazdy rok minimalne jednou je prece nesmysl. otacet auto na strechu taky nebudes.

Napsal: stř 25 bře 2009, 22:12
od David0600
nejde o mýho já mám výpušák



o kolik je vana nýž než otvor pro filtr, že by to šlo vpředu přizvednout?

Napsal: stř 25 bře 2009, 22:22
od DYK77
O kolik nevím, ale je hodně nízko. Naklonit by to asi šlo. Když z toho vyleješ 3 litry tak je to dobrý, protože výpušákem mi taky víc nevyteče. Těch 0,5l je ve filtru.

Napsal: stř 25 bře 2009, 22:33
od xlukas.cz
o nakloneni sem uz taky uvazoval. jenomze to nejde. i kdyby byl filtr pod vanou, tak to nevytece.
ja teda nevim, jak je to presne, ale mam pocit, ze mas vanu, do ni je nejaka nasavaci trubka, cerpadlo,filtr, a potom to proteka motorem zpatky do vany a tak dokola.

Napsal: stř 25 bře 2009, 22:45
od xlukas.cz
ted sem narazil na zajimavou vec a propocital sem si to na smarta. 3l to vysaje na volnobeh rekneme za 20 s. za minutu je to pro zjednoduseni 10l. za hodinu na volnobeh projde motorem 60 litru oleje. celkem dost, ze. ted si vemte pri zatizeni prutok roste. jestli linearne, je otazka. jak je cerpadlo napojene na motor, jestli nejak primo a podle otacek nebo je napajeno zvlast elektricky?

Napsal: stř 25 bře 2009, 23:04
od DYK77
Bych řekl, že tam je zubové čerpadlo poháněné od klikové hřídele. Má to logiku. Motor se nezadře tím že by odešlo elektrické čerpadlo, protože čerpadlo spojené s hřídelí motoru funguje pořád. Další důvod je ten, že by kontrolka mazání nezhasínala až po nastartování motoru , ale v případě el. čerpadla by bylo jistě využito ještě před startem na zaolejování motoru .

Napsal: čtv 26 bře 2009, 07:36
od xlukas.cz
tim padem. volnobeh 750 ot. = 60 l/ hodinu. pri bezne jizde (750 * 3) = 180 l, pri vytaceni rekneme az kolem 320 - 440 l oleje za hodinu.

zacinam chapat olej :D
behem servisniho intervalu - 15000 km / 80 km/h (prumerna rychlost) = 188 hodin * 180 = 33840 l / 3,4 = 10000. kazdy litr probehne autem 10000krat. bud je to nahoda, ze to tak vyslo nebo je to cesta k vypoctu objemu oleje v motoru a intervalu jeho vymeny. tim padem i mozna chapu, ze na long life olej se najede az 30 tis. km v aute. je to tim, ze ten motor se nevytaci do otacek, tim padem toho oleje protece min a nemusi tak brzo menit. u audi se to nejak hlida samo pocitacem, kdy se ma jit na vymenu oleje a kamarad byl v tom servise s a3 pry prvni, komu se podarilo opravdu najet pres 30000 km.

Napsal: čtv 26 bře 2009, 08:01
od xlukas.cz
vim, ze to tu uz dyk nekde ma, ale tady sem zase neco nasel o oleji

prelozeno:
http://translate.google.cz/translate?hl ... cs%26lr%3D

v originale:
http://www.carbibles.com/engineoil_bible.html

Napsal: čtv 26 bře 2009, 14:46
od STAS1
xlukas.cz píše:ted sem narazil na zajimavou vec a propocital sem si to na smarta. 3l to vysaje na volnobeh rekneme za 20 s. za minutu je to pro zjednoduseni 10l. za hodinu na volnobeh projde motorem 60 litru oleje. celkem dost, ze. ted si vemte pri zatizeni prutok roste. jestli linearne, je otazka. jak je cerpadlo napojene na motor, jestli nejak primo a podle otacek nebo je napajeno zvlast elektricky?
Není to tak jednoduché - olej. čerpadlo nasává olej z vany a tlačí ho celým motorem tlakem, který je udržován regulačním ventilem. Funguje to tak, že hned za čerpadlem je kuličkový ventil s pružinou o předepsaném napětí, pokud tlak přesáhne nastavenou hodnotu, kulička se nadzvedne a přetlak odpustí zpět do vany.
Takže nelze říci, že by průtok oleje motorem byl tak vysoký - tolik proteklo jen když vyndáš ol. filtr a čerpadlo pracuje bez odporů.
Jinak ol. čerpadlo na smartu je poháněno malým řetízkem od klikové hřídele.
http://stas1.rajce.idnes.cz/Oprava/#HPIM3257.JPG

Napsal: pát 27 bře 2009, 00:33
od DYK77
Na té tvé fotce visí rozvodový řetízek dolů a k čerpadlu je ten krátký?
Mám jednu fotku ještě z Rakouska, tady to je taky vidět že?

http://www.smart2.phorum.cz/Dokumenty2/ ... G_0261.JPG