Zanadávajme si na našu prácu

Kecy které nejsou k věci
Odpovědět
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

kimby píše:
Zuziiik píše:
kimby píše:mluvíme o základní matematice?
Tak tedy jednou tolik z 10 je 20,
2x tolik z 10 je 30 a ne 20
Ja neviem, mne stále vychádza že 2x10 je 20 :wink: Žiadnu inú matematiku nepoznám.
prosím tě...říkala jsi a za tím asi tedy stojíš..pominu-li to 3x, že zaměstnavatel za tebe odvádí 2x tolik, toho co dostaneš.

Dostanu-li 10kč výplatu, říkáš, že zaměstnavatel za mě odvede 2x tolik než dostanu...tedy 20kč, celkem ho tedy stojím 30?...toto tvrdíš?
Celkovo odvedie (teda zaplatí) 2x tolko čo ty dostaneš. Vrátane tvojej mzdy samozrejme! Veď sme sa bavili o tom, že náklady sú 2x tak vysoké ako tvoja mzda. To znamená akoby tvoju mzdu platil 2krát a nie len raz, tebe. Nedorozumenie...ale celkom vtipné :lol:
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

hele ty nejdřív odvověz na to co si napsala mě a pak se můžeme bavit o píčovinách
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

mluvíme o tom příkladu...
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

Zuziiik píše:
kimby píše:
Zuziiik píše:
kimby píše:mluvíme o základní matematice?
Tak tedy jednou tolik z 10 je 20,
2x tolik z 10 je 30 a ne 20
Ja neviem, mne stále vychádza že 2x10 je 20 :wink: Žiadnu inú matematiku nepoznám.
prosím tě...říkala jsi a za tím asi tedy stojíš..pominu-li to 3x, že zaměstnavatel za tebe odvádí 2x tolik, toho co dostaneš.

Dostanu-li 10kč výplatu, říkáš, že zaměstnavatel za mě odvede 2x tolik než dostanu...tedy 20kč, celkem ho tedy stojím 30?...toto tvrdíš?
Celkovo odvedie (teda zaplatí) 2x tolko čo ty dostaneš. Vrátane tvojej mzdy samozrejme! Veď sme sa bavili o tom, že náklady sú 2x tak vysoké ako tvoja mzda. To znamená akoby tvoju mzdu platil 2krát a nie len raz, tebe. Nedorozumenie...ale celkom vtipné :lol:
rozumíme si..odvede ale 1x tolik, co dostanu já....10+10=20
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

odvede 10 státu (tedy jednou tolik), zaplatí 20....tak je to správně
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

David0600 píše:hele ty nejdřív odvověz na to co si napsala mě a pak se můžeme bavit o píčovinách
to bylo na mě? Nech si ty svoje výrazy na někoho jiného, hm
Mám co mám a jsem za to ráda
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

kimby píše:odvede 10 státu (tedy jednou tolik), zaplatí 20....tak je to správně
Presne.
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

no...kromě toho, že tedy na pásce vidím kolik mého zaměstnavatele stojím...tak vidím, kolik to je.
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

no a nevím, kdy toto dospím :D
Mám co mám a jsem za to ráda
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

kimby píše:no...kromě toho, že tedy na pásce vidím kolik mého zaměstnavatele stojím...tak vidím, kolik to je.
Áno. Ja som to fakt nemysela doslovne, že to nevidíš, teda, že to nevieš. Ale že tam sú aj iné náklady o ktoré si môže poníži celkové náklady keď nebude zamestnáva zamestnanca ale napr. živnostníka.

A navyše superhrubá mzda nie je vo svete zrovna bežný pojem, je to úplný nezmysel by som povedala, preto som to napísala tak ako som zvyknutá...normálne ani na tej páske proste nevidíš všetky náklady zamestnávatela :wink:
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

kimby píše:no a nevím, kdy toto dospím :D
ja asi cez víkend...popri písaní sem sa stále ešte učím :( Ale už fakt musím, lebo zajtra zomriem celý deň na skúške :wink: Tak dobrú noc!
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

no těžko mi bude počítat zaměstnavatel náklady na mzdovou účetní,osobní oddělení, pracovní pomůcky atd..

jinde ve světě je běžné, že odvody si zaměstnanec platí zcela sám.

u nás v Čr je to uděláno takto a název super hrubá mzda se zavedl s daňovou reformou...a je tedy běžně užíván. Tento termín je náš "vynález"
Poláci mají super hrubou mzdu na pásce už několi let.

ale externí firma versus vlastní zaměstnanec...je to široké téma a to pozadí...to je na dlouho a už končím :-)
Naposledy upravil(a) kimby dne čtv 12 úno 2009, 03:06, celkem upraveno 1 x.
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

Dobrou noc :D
Mám co mám a jsem za to ráda
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Zuziiik píše:Prečo výrobca nepredáva svoje výrobky priamo zákazníkom ale túto činnos za neho robia obchodné firmy? Lebo ho to stojí menej peňazí! A takto je to so všetkými podpornými podnikovými činnosami, ktoré keď sú združované pod firmou, môžu by značne neefektívne ako keď ich robí iná špecializovaná firma. Volá sa to Lean management a presadzuje ho skoro každá firma, znižuje to náklady, administratívnu náročnos a pomáha sa užšie špecializova (v neposlednom rade sa tiež zbavuje zamestnancov ktorý pol pracovného času presedia za internetom). A ty Lukáši by si mal vráti titul ak si študoval management a nevieš ani čo je to outsourcing a prečo je výhodný!

http://en.wikipedia.org/wiki/Lean_manufacturing

More value with less work!
jeste, ze sem sel spat :lol: :lol:

myslis, ze vseci ze soc dem a ksc by meli vratit titul? ti popiraji jakekoliv elkonomicke teorie volneho trhu a globalni ekonomiky, podle cehoz nemaji sanci jakkoliv ovlivnit vyvoj domaci ekonomiky. misto toho si vytvari svuj regulovany pohled na ekonomicke deni a predstavuji si, jak naopak svet se bude prizpusobovat podle nich.

oni by si i prali, aby byla 0 nezamestnanost. pritom jsme byli svedky, ze byla 5,5% a museli sme zamestnavat desitky tisic lidi z vychodu.

skoda, ze jsi se nezminila i o nevyhodach outsorcingu ... minimalne jedna ktera me zrovna ted napadla je ta, ze toho pujceneho zamestnance nemuzes prevest na jinou cinnost, pokud pro neho nemas praci na 8 hodin. oujcenou ucetni, ktera ani nemusi sedet u tebe ve firme asi tezko pouzijes na nabor zamestnancu nebo jako sekretarku.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kimby píše:proč jsi to neudělal? Kola jsi někde nakoupil, musíš je někde prodat...

práci s výměnou letních za zimní...

ale nechci řešit tvůj job...každý se prostě snaží vydělat co nejvíce, mít co nejmenší náklady...navíc nepodnikala jsem, to jsem se jen ptala a diskutovala.

já se původně šla vyjádřit jen k tomu...zaměstnavatel, zaměstnanec...co na pásce vidím...tedy všechno, ne že ne a to, že zaměstnavatel za mě neodvádí 3x tolik co je můj čistý plat..nic více.
vzdyt si to snad umis sama spocitat ;-)
velice jednoducha matematika a jeste vic zjednoduseny vypocet

koupi kola za 1000 + dph (190)
proda je za 1250 + dph (240)

vymena kol 100 + dph (19)

dph
240 + 19 = 259 ma odvest. z toho ma narok na odpocet 190, takze statu dovede dph z pridane hodnoty ve vysi 69 kc.

ted si vem, ze z duvodu ochrany pred nepoctivymi zamestnanci vede skladovou evidenci kusove.

nakoupi 100 pneu, tak tech 100 musi taky prodat a musi na ne mit doklady. jak by to asi vypadalo, kdyby mel doklady o prodeji jen na 75 kol a tech 25 nemel ani na sklade. ted ty pneu maji celkem dlouhou trvanlivost, takze se nekazi jako potraviny, neni se na nich co rozbit a pokud ano, tak to zase dal muze uplatnit jako reklamaci u vyrobce po dobu 1 roku, pokud mu neda vyrobce vic.

nevim, kolik z vas to vi, ale oficialni zarucni lhuta pro koncove spotrebitele je 24 mesicu. jenomze ... vyrobci davaji ve velkoobchodech zaruku casto jen 12 mesicu. na ne se totiz zakony o zarucni lhute nevztahuji, protoze sve zbozi neprodavaji koncovym zakaznikum. takze ... maloobchodni prodejce hradi pripadne reklamace mezi 12 a 24 mesici ze sveho a na to si musi vydelat.


potom moc nechapu, proc se tady handrkujete o slovicka ohledne odvodu zamestnavatele a zamestnance. mate to prece jasne dane % kolik odvadi zemestnanec a zamestnavatel.
zamestnanec 12% a zamestnavatel 33%? (co ja pamatuju, tak to bylo 35)
nebavte se o tom kolik to je z ciste mzdy, to stejnenespocitate, protoze kazdy ma jine odvody a srazky pred zdanenim. spis si reknete, ze zamestnavatel odvadi za zamestnance skoro trojnasobek na zdravotni a socialni nez zamestnanec. o nejake ciste mzde se snad nikde v ucetnictvi ani nemluvi, jedine v souvislosti s odeslanim penez na ucet 311/221
Naposledy upravil(a) xlukas.cz dne čtv 12 úno 2009, 11:04, celkem upraveno 1 x.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět