Porucha motru - spotřeba oleje
Ježíš, neděste mě !!!! nechám to odsát, vyčistit a v lednu to půjde na celkovou kontrolu, snad se nějak domluvím s mechanikem. bude moc rád, už teď to vím.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
No zaklad je, aby ti to opravoval nekdo, kdo tomu fakt rozumi. Protoze blbounu, kteri reknou ze vsechno zvladnou je hromada.Markéta píše:Ježíš, neděste mě !!!! nechám to odsát, vyčistit a v lednu to půjde na celkovou kontrolu, snad se nějak domluvím s mechanikem. bude moc rád, už teď to vím.
Pak, pokud Ti tece turbo, tak se bude muset udelat repase turba, nebo koupit nove. Jinak se Ti taky muze olej jednoho dne pekne vylejt do sani motoru a kdyz se Ti motor nepretoci, tak ho alespon zadres. Ten kdo auto pred Tebou prodaval nejspis vedel, ze ho to bude cekat. A radsi ho prodal. S tim se musi pocitat.
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Ja myslim, ze ne. Benzinovy motor na olej moc nejede, podle me tam nedojde ke samovzniceni.DYK77 píše:Známému málem jednou vyhořelo auto od " kvalitního autorádia.
Jinak s tím olejem v sání a přetočením motoru, to myslím platí i pro benzíny nebo ne ?
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
- houzar
- Smart ACE
- Příspěvky: 6950
- Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
- Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901
u benzinu se to projeví tak že dojde k tomu,že se na zapalovací svíčce utvoří tzv.pecka a motor chcípne,benzin pracuje s daleko nenším kompresním poměrem takže stlačení oleje nevytvoří potřebnou teploto pro samozápalDYK77 píše:Známému málem jednou vyhořelo auto od " kvalitního autorádia.
Jinak s tím olejem v sání a přetočením motoru, to myslím platí i pro benzíny nebo ne ?
Formule H vysočina
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
no teoreticky, jak DYK tvrdí, dojde k tomu, že to nasaje olej. Chcípneš auto, respektive otočíš klíčkem a tim zavřes přívod nafty. Protože to ale natáhne olej sáním do válce, tak ho motor stlačí, dojde k vznícení oleje, otočí motorem, nasaje další olej skrz sání, atd. Prostě motor nechcípne a pojede dál na olej.
Upřímně řečeno to slyšim prvně. Má to určitou teoretickou logiku, ale zdá se mi to asi tááááááákhle divoký
. Olej hoří podstatně, podstatně hůř než nafta a nějak si neumim představit, jak moc by to muselo bejt děravý, aby to toho oleje nasálo tolik, aby to na něj jelo. Nicméně připouštim, že můžu bejt mimo. Prostě jsem se s tim nikdy nesetkal a myslim, že DYK akorát chtěl, aby se ti blbě spalo 
Upřímně řečeno to slyšim prvně. Má to určitou teoretickou logiku, ale zdá se mi to asi tááááááákhle divoký
2012 Fortwo / benzin
já jsem si taky myslela, že mě jen straší
posledně mi mechanik říkal, že mám trochu oleje v sání. nevím, co
znamená trochu, když je v autě tři litry, že. Ale turbo bylo celkem v pohodě. Ještě s ním můžu jezdit spoustu kilometrů. Nebo taky do zítřka, jak se mu zachce.
posledně mi mechanik říkal, že mám trochu oleje v sání. nevím, co
znamená trochu, když je v autě tři litry, že. Ale turbo bylo celkem v pohodě. Ještě s ním můžu jezdit spoustu kilometrů. Nebo taky do zítřka, jak se mu zachce.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Mě to taky přijde divoký, ale když jsem se se Smartem seznamoval, čerpal jsem informace hlavně z internetu. V příručce chyběli informace o turbu, což byla pro mě celkem velká neznámá, takže jsem hledal nějaké všeobecné zkušenosti a rady jak se k tomu chovat. Našel jsem někde článek, který jsem sem překopíroval. Problém se vznícením oleje vzniká pokud dojde k nahromadění oleje v intercooleru, ze samotného turba samozřejmě tolik oleje do sání v jeden okamžik nepronikne. Někdo tady na fóru dokonce psal, že se to stalo jeho švárovi u Octavie či něčeho podobného. Problém je popsán v předposledním odstavci zde: http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=355
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
no tak az budu met naladu, tak kvuli vam zkusebne vymontuju intercooler, jestli v nem bude nejaky olej. jak nebude, tos vas roztrhnu

SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
scorpi4
prispejem len mierne
na naftovom motore sa to moze naozaj stat pri odideni turba..proste nasaje olej do sacieho potrubia a ten sa naozaj vznieti..osobna skusenost z pasata...pri vymene turba doslo k tomu,ze sme nastartovali auto, a rozbehlo sa tak,ze neslo zastavit,kym neminulo olej nahromadeny v celom systeme intercoleru a sacej hadice...takze skutocne to mozne je...
benzinovy motor to neurobi preto,ze kompresne tlaky su ine..podstatne mensie..
v suvislosti s teplotou horenia len tolko..pri takom obrovskom tlaku,aky vyvinie naftovy motor,Ti hori aj olej raciol...tiez osobna skusenost..nalial som do bmw E39, 530 d asi 30 litrov.do takmer suchej nadrze..urobil som s tym trasu bratislava-salzburg ..auto normalne slo,bez akychkolvek problemov..tp len k tomu,ze na olej by neslo..a motorovy olej ma este lepsie vlastnosti..

na naftovom motore sa to moze naozaj stat pri odideni turba..proste nasaje olej do sacieho potrubia a ten sa naozaj vznieti..osobna skusenost z pasata...pri vymene turba doslo k tomu,ze sme nastartovali auto, a rozbehlo sa tak,ze neslo zastavit,kym neminulo olej nahromadeny v celom systeme intercoleru a sacej hadice...takze skutocne to mozne je...
benzinovy motor to neurobi preto,ze kompresne tlaky su ine..podstatne mensie..
v suvislosti s teplotou horenia len tolko..pri takom obrovskom tlaku,aky vyvinie naftovy motor,Ti hori aj olej raciol...tiez osobna skusenost..nalial som do bmw E39, 530 d asi 30 litrov.do takmer suchej nadrze..urobil som s tym trasu bratislava-salzburg ..auto normalne slo,bez akychkolvek problemov..tp len k tomu,ze na olej by neslo..a motorovy olej ma este lepsie vlastnosti..
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
jak dlouho to u toho passata trvalo a byly nejake skody, atd atd, ... nekteri tu desi znicenim motoru.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279



