Stránka 3 z 6

Napsal: sob 28 lis 2009, 17:52
od Markéta
Ježíš, neděste mě !!!! nechám to odsát, vyčistit a v lednu to půjde na celkovou kontrolu, snad se nějak domluvím s mechanikem. bude moc rád, už teď to vím.

Napsal: sob 28 lis 2009, 18:02
od Pajik
xlukas.cz píše:myslis fakt, ze vsecky shorele smarty chytly jen kvuli tomuto?
Kvuli tomu auto nehori, jen se "pretoci" motor, takze se to pak vevnitr krapet vymlati...

Napsal: sob 28 lis 2009, 18:06
od Pajik
Markéta píše:Ježíš, neděste mě !!!! nechám to odsát, vyčistit a v lednu to půjde na celkovou kontrolu, snad se nějak domluvím s mechanikem. bude moc rád, už teď to vím.
No zaklad je, aby ti to opravoval nekdo, kdo tomu fakt rozumi. Protoze blbounu, kteri reknou ze vsechno zvladnou je hromada.

Pak, pokud Ti tece turbo, tak se bude muset udelat repase turba, nebo koupit nove. Jinak se Ti taky muze olej jednoho dne pekne vylejt do sani motoru a kdyz se Ti motor nepretoci, tak ho alespon zadres. Ten kdo auto pred Tebou prodaval nejspis vedel, ze ho to bude cekat. A radsi ho prodal. S tim se musi pocitat.

Napsal: sob 28 lis 2009, 21:53
od Dawe
no fak je ten ze od toho zaru mu chytla elekrina ale hasici to uhasili celkem vcas, stat se to muze a taky to vyhoret muze klidne kvuli necemu jinemu

Napsal: sob 28 lis 2009, 23:46
od DYK77
Známému málem jednou vyhořelo auto od " kvalitního autorádia.
Jinak s tím olejem v sání a přetočením motoru, to myslím platí i pro benzíny nebo ne ?

Napsal: ned 29 lis 2009, 00:27
od Pajik
DYK77 píše:Známému málem jednou vyhořelo auto od " kvalitního autorádia.
Jinak s tím olejem v sání a přetočením motoru, to myslím platí i pro benzíny nebo ne ?
Ja myslim, ze ne. Benzinovy motor na olej moc nejede, podle me tam nedojde ke samovzniceni.

Napsal: ned 29 lis 2009, 09:05
od houzar
DYK77 píše:Známému málem jednou vyhořelo auto od " kvalitního autorádia.
Jinak s tím olejem v sání a přetočením motoru, to myslím platí i pro benzíny nebo ne ?
u benzinu se to projeví tak že dojde k tomu,že se na zapalovací svíčce utvoří tzv.pecka a motor chcípne,benzin pracuje s daleko nenším kompresním poměrem takže stlačení oleje nevytvoří potřebnou teploto pro samozápal

Napsal: ned 29 lis 2009, 23:25
od DYK77
JJ tak to dává smysl. Já o tom problému četl dávno v jednom článku, ale nepsali jestli jde o benzín nebo diesel.

Napsal: úte 01 pro 2009, 21:57
od Markéta
Abych to správně pochopila, tím, že mi jde olej do sání, tak dojde k čemu?? Jsem z toho zmatená. :oops:

Napsal: úte 01 pro 2009, 22:41
od Robin
no teoreticky, jak DYK tvrdí, dojde k tomu, že to nasaje olej. Chcípneš auto, respektive otočíš klíčkem a tim zavřes přívod nafty. Protože to ale natáhne olej sáním do válce, tak ho motor stlačí, dojde k vznícení oleje, otočí motorem, nasaje další olej skrz sání, atd. Prostě motor nechcípne a pojede dál na olej.

Upřímně řečeno to slyšim prvně. Má to určitou teoretickou logiku, ale zdá se mi to asi tááááááákhle divoký :). Olej hoří podstatně, podstatně hůř než nafta a nějak si neumim představit, jak moc by to muselo bejt děravý, aby to toho oleje nasálo tolik, aby to na něj jelo. Nicméně připouštim, že můžu bejt mimo. Prostě jsem se s tim nikdy nesetkal a myslim, že DYK akorát chtěl, aby se ti blbě spalo :)

Napsal: úte 01 pro 2009, 22:52
od Markéta
já jsem si taky myslela, že mě jen straší :lol:

posledně mi mechanik říkal, že mám trochu oleje v sání. nevím, co
znamená trochu, když je v autě tři litry, že. Ale turbo bylo celkem v pohodě. Ještě s ním můžu jezdit spoustu kilometrů. Nebo taky do zítřka, jak se mu zachce. 8)

Napsal: čtv 03 pro 2009, 00:47
od DYK77
Mě to taky přijde divoký, ale když jsem se se Smartem seznamoval, čerpal jsem informace hlavně z internetu. V příručce chyběli informace o turbu, což byla pro mě celkem velká neznámá, takže jsem hledal nějaké všeobecné zkušenosti a rady jak se k tomu chovat. Našel jsem někde článek, který jsem sem překopíroval. Problém se vznícením oleje vzniká pokud dojde k nahromadění oleje v intercooleru, ze samotného turba samozřejmě tolik oleje do sání v jeden okamžik nepronikne. Někdo tady na fóru dokonce psal, že se to stalo jeho švárovi u Octavie či něčeho podobného. Problém je popsán v předposledním odstavci zde: http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=355

Napsal: čtv 03 pro 2009, 08:24
od xlukas.cz
no tak az budu met naladu, tak kvuli vam zkusebne vymontuju intercooler, jestli v nem bude nejaky olej. jak nebude, tos vas roztrhnu :!: :!:

Napsal: čtv 31 pro 2009, 19:58
od scorpi4
prispejem len mierne

na naftovom motore sa to moze naozaj stat pri odideni turba..proste nasaje olej do sacieho potrubia a ten sa naozaj vznieti..osobna skusenost z pasata...pri vymene turba doslo k tomu,ze sme nastartovali auto, a rozbehlo sa tak,ze neslo zastavit,kym neminulo olej nahromadeny v celom systeme intercoleru a sacej hadice...takze skutocne to mozne je...
benzinovy motor to neurobi preto,ze kompresne tlaky su ine..podstatne mensie..
v suvislosti s teplotou horenia len tolko..pri takom obrovskom tlaku,aky vyvinie naftovy motor,Ti hori aj olej raciol...tiez osobna skusenost..nalial som do bmw E39, 530 d asi 30 litrov.do takmer suchej nadrze..urobil som s tym trasu bratislava-salzburg ..auto normalne slo,bez akychkolvek problemov..tp len k tomu,ze na olej by neslo..a motorovy olej ma este lepsie vlastnosti..
:shock:
:)

Napsal: čtv 31 pro 2009, 20:12
od xlukas.cz
jak dlouho to u toho passata trvalo a byly nejake skody, atd atd, ... nekteri tu desi znicenim motoru.