Stránka 3 z 12

Re: Taktez nestartuje

Napsal: pát 28 kvě 2010, 14:48
od Pajik
zizala75 píše:Tak mam podobny problem az na to, ze u me ani nic necvakne po otoceni klicku a stav se to s teplym motorem. Pripada mi, ze se to chova jako kdyz neseslapnu brzdu. Dival jsem se jen na pojistky a tam nic . Diagnostika taky nic. Prve, kdyz se mi to stalo, tak to pak slo asi po 10min. Ted uz za pul dne. Cim by to mohlo byt?
Sviti ti brzdy ?

Napsal: pát 28 kvě 2010, 16:48
od zizala75
Brzdy sviti, prave jsem ho dotahl domu. Zkousel jsem druhy klicek, ale taky nejde nastartovat, ale s tim rozdilem, ze v motoru neco cvakne a pak neco huci po celou dobu co jakobi startuju. Ze by starter? Fakt se musi vyndat motor kdyz chci vyndat starter?

Napsal: stř 09 čer 2010, 19:46
od Adelika
Měla jsem podobný problém smartíka jsem nastartovala někam sem dojela ale jakmile jsem chtěla jet zpátky nenastartovala jsem, nastartovala jsem třeba po 10 minutách někdy po 2 dnech....nevěděla jsem co s tím až mi jednou jedna sleščna poradila at vyměním čidlo otáček kola - Bosh, je to součástka motoru.

Kdo by měl zájem:
Objednávací číslo součástky: A0031539528 objednávej pouze originál Mercedes-Benz jiné tam nepasuji.
Přesná cena byla 2762,- v Brně u Hošek motors.
Tel:544424166 p. Jandek Petr.

Doufám že tato rada pomůže ja od té doby jezdím uplně perfektně už to pomohlo dalšímu človíčko měl stejný problém :o)

Napsal: čtv 10 čer 2010, 08:23
od Pavel Vacek
......měl jsem stejný problém,vyřešila to výměna čidla snímače otáček motoru.
......nekupoval jsem ale origo MB, ale BOSH - normálně v autodílech za 2250 kč. Pasovalo tam normálně a Smrtik jezdí jako novej.Škoda že jsem si nevšim výrobce toho starého čidla dřív než jsem ho vyhodil,třeba MB používá do nových Smartů také BOSH čidla,nebylo by to nic divného....P:V:

Napsal: čtv 10 čer 2010, 09:21
od Adelika
Pavel Vacek píše:......měl jsem stejný problém,vyřešila to výměna čidla snímače otáček motoru.
......nekupoval jsem ale origo MB, ale BOSH - normálně v autodílech za 2250 kč. Pasovalo tam normálně a Smrtik jezdí jako novej.Škoda že jsem si nevšim výrobce toho starého čidla dřív než jsem ho vyhodil,třeba MB používá do nových Smartů také BOSH čidla,nebylo by to nic divného....P:V:
přesně ;) stejný problém akorát to mám jinak napsané ;) v příspěvku před tebou:D

Napsal: čtv 10 čer 2010, 09:59
od Jurko
mal som rovnaky problem... vymena cidla otacok to spravila :wink:

Slaba baterka?

Napsal: úte 15 čer 2010, 23:02
od zizala75
Tak jsem mel smartika u autoelektrikare a pry je vybita baterka, protoze je v haji ALTERNATOR. Maslite, ze to je mozne? Nejak se mi to zda jednoduche! Abych nevyplacnul prasulky a altik a nestartovalo to porad.
Mate s timhle nekdo takovouhle zkusenost?

Napsal: úte 15 čer 2010, 23:38
od STAS1
Stalo se mi něco podobného u R- Megana: Odešla volnoběžka řemenice alternátoru - tedy alternátor nedobíjel (dobíjel jen minimálně - kontrolka nesvítila) - odešla baterie a tudíž jsem nestartoval :roll: Koupil jsem baterii, ale po kratší jízdě byla grogy zase, pak jsme přišli na tu volnoběžku.
Suma sumárum to přišlo asi na 7 tis. CZK a to je pro mně docela drahá zkušenost :evil:

Napsal: stř 19 led 2011, 22:40
od marab
Tak mám asi podobný problém. Dnes se mi stalo, že mi nešel nastartovat Roadster. Otočím klíčkem, cvakne nějaký relé, spustí se palivové čerpadlo, svítí všechny kontrolky ale startér se ani nehne....podařilo se mi nastartovat až na několikátý pokus. Chjo....že by to čidlo polohy klikové hřídele jak píšete výše? :?
Ukáže se tahle chyba na diagnostice nebo tím že to občas jde a občas ne, tak se to tam vyčíst nedá?

Napsal: čtv 20 led 2011, 12:26
od Pajik
To nebude cidlem. To ti mozna uhnily uhliky ve starteru. Cidlo uhlu otoceni klikovky dela to, ze motor zdechne za jizdy bez zjevne priciny.

Napsal: čtv 20 led 2011, 20:04
od marab
Pajik píše:To nebude cidlem. To ti mozna uhnily uhliky ve starteru. Cidlo uhlu otoceni klikovky dela to, ze motor zdechne za jizdy bez zjevne priciny.
Uhlíky to určitě nebudou, to by aspoň cvakala cívka startétu. Ale tam se nic nehne. Dnes to zase startovalo úplně v pohodě.

Napsal: čtv 20 led 2011, 21:04
od hoboj
Kontakt (konektor) na starteru od spinaci skrinky. Volny nebo zoxidovany, nebo oboje.

Napsal: pát 08 črc 2011, 19:24
od catargiu
Jednou nastartuju dvakrát nenastartuju zdá se jako že by pumpa byla zaseklá je to možné?Někdy pěkně naběhne,ale někdy v ní jen jako zachrčí a nic.A ještě musí při zapnutí klíčku do polohy jedna něco jako vrnět v motoru ,ale pumpa to neni.Jeden takovej "opravář" mi říkal že je to nedozavřená klapka. :(

Napsal: pát 08 črc 2011, 22:49
od xlukas.cz
prvni pravidlo u smarta je to, ze s nim nesmis jet do servisu, kde smarta neznaji. protoze potom zacnou vykladat nesmysly. ano, smart je auto jako kazde jine, ale ma svoje specificke zavady, ktere se u jinych aut projevuji jinak nebo ty projevy znamenaji neco jineho.

vzhledem k tomu, ze mame vstrikovani, tak pri zapnuti klicku do prvni polohy se tlakuje palivovy system. a to by to melo vrcet. aspon u mojeho cdi to tak funguje. benziny by na tom mely byt stejne, ne?

co ti rekla kamaradka diagnostika :?:

Napsal: sob 09 črc 2011, 09:50
od catargiu
xlukas.cz píše:prvni pravidlo u smarta je to, ze s nim nesmis jet do servisu, kde smarta neznaji. protoze potom zacnou vykladat nesmysly. ano, smart je auto jako kazde jine, ale ma svoje specificke zavady, ktere se u jinych aut projevuji jinak nebo ty projevy znamenaji neco jineho.

vzhledem k tomu, ze mame vstrikovani, tak pri zapnuti klicku do prvni polohy se tlakuje palivovy system. a to by to melo vrcet. aspon u mojeho cdi to tak funguje. benziny by na tom mely byt stejne, ne?

co ti rekla kamaradka diagnostika :?:
Diagnoza nic vše tak jak má být to rachocení v čerpadle může být i to že je čerpadlo špatné?Je to čerpadlo mechanické s vrtulkou,tak jestli třeba nečistoty v benzínu se nemohou dostat nějak do té vrtulky a sekne se?