Stránka 3 z 5

Re: Cvakani ventilu

Napsal: úte 31 kvě 2016, 21:44
od Jindřich
A vyzkoušel jsi taky samostavy, když jsi sundal vahadla ?? - ten sAMOSTAV SPRÁVNĚ MUSÍŠ ZMÁČKNOUT MEZI PALCEM A UKAZOVÁKEM ASI O 4-5 MM. *pivo*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: stř 01 čer 2016, 07:00
od Roman Milo
Všechny jsem před montáží opatrně vymačkal ve svěráku, aby šly mezi prsty volně zmáčknout.

Re: Cvakani ventilu

Napsal: stř 01 čer 2016, 20:03
od Roman Milo
Tlak oleje v okamžiku, kdy se začíná ozývat cvakání 3atm. Hlava dole, na sacím ventilu 3.válce asi milimetr karbonu (bývalý majitel jezdil s přidřeným EGRem), jinak nic.

Re: Cvakani ventilu

Napsal: stř 01 čer 2016, 21:29
od Jindřich
To jsi to stihnul rychle, bez dlouhýho váhání - tak je to dobře, tak to má byt . *okurka* *okurka* *okurka*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: čtv 02 čer 2016, 12:15
od Roman Milo
Další nový poznatek, ten zakarbonovaný ventil byl více zaklepaný než zbývající sací ventily, objednal jsem nové + guferka.

Re: Cvakani ventilu

Napsal: čtv 02 čer 2016, 16:24
od mugwai59
Tak to ma byt, zadny dlouhy kecy, zakroutit sroubama a hned vis co je pod nema :D) .. super *1* .
S pridrenym EGR-em jako ze trvale pootevrenym ?
Pac na puvodnim fritakovi jsem jej mel nejenom zapeceny (jak rikas pridreny), ale totalne prorostly sazema:).
----------------------------------------------------

Kluci, kdyz uz jsme zase u tech EGR-u, ruznych pridrenin apod. ma CD-i (asi ze ma) nejake to dychani z klikovky na odsavani oleje z turba do skrine ?
A kdyz tak pls, kde je jednocestny ventil ?
Mam totiz mastny to plastovy potrubi za turbickem jako kravu a obcas to i kapne na zem, coz me s..e, to moje auti nesmi delat, kapat pod sebe jako nejake prase :D).

A jeste jedna vec, na naftu chyta celkem ok, ale na SMN 30 (smesnou naftu) mi to zacalo chytat jakoby na dva valce (prvni start, pak uz teply dobry), treti se chyti az casem:).
Je pricpany vstrik (jenze cim, to by musely byt vsecky) a nebo mam kouknout na zhavici svicky ?:)
Zkusim postupne merit napeti na botkach jakoby pred startem a uvidim, co vy tipujete ?:)

Re: Cvakani ventilu

Napsal: čtv 02 čer 2016, 18:38
od Roman Milo
EGR chodil ale netěsnil, takže motor spaliny přisával stále.
Ten jednocestný ventil cdi nemá, ve ventilovém víku je separátor oleje, tam můžeš mít problém. Jo a ty sračky do nádrže nelej, vstřikovače jsou docela drahá záležitost. :lol:

Re: Cvakani ventilu

Napsal: čtv 02 čer 2016, 22:04
od mugwai59
Jasne, to verim, proto na to litam jenom v lete, kdyz to neni takovy husty lepidlo a do zimy to zase stihnu proplachnout cistou naftou:).
Zvlastni je, ze puvodni Fritak s 210.000 km to schroupal bez problemu a tento se 110.000 km dela princeznu a pri prvnim (studenym) startu se zakuckava :D) .

Jeste bych mohl zkusit nejaky aditivum co (snad) procisti vstrikovace, chova se neco timto zpusobem ?:)
Tim bych mohl jednoduse vyloucit pricinu pokud by se to "spravilo" .. a nebo je to spis reklama jak vakuovat penezenky ?:))

Jinak muj EGR nechodil ani neprisaval, nekomunikoval tudiz s CPU a jezdil bez turba, cize uplne bez vykonu:).
Mrknu na oil separatore, dik:).

Re: Cvakani ventilu

Napsal: čtv 02 čer 2016, 22:42
od Jindřich
mugwai59 píše: A jeste jedna vec, na naftu chyta celkem ok, ale na SMN 30 (smesnou naftu) mi to zacalo chytat jakoby na dva valce
Mugošu, divím se, že člověk tvýho formátu, co nenechá šroubek na pokoji, tam leje nějaký sračky, to jako kdyby tobě někdo dával místo uzenýho bůčku krupicovou kaši, chtěl bych vidět, jak by jsi "táhnul" ty .......?? *VV* *pivo*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: pát 03 čer 2016, 09:43
od mugwai59
Nahodou, krupicovka se strouhanym pernikem, maslickem - mnamka :D))) ..
---------------------------
Ale k veci - Jindrichu, ono to tahne UPLNE stejne, jen ty starty me zlobi a jen u tohohle kusu:).
Az budu mit cas (ted si betonuju patky pod vrata do garaze a vymyslim zaveseny stropy na zimu) dam sem rozuzleni co to delalo:).

Na tah si nestezuju, i spotrebu uz neresim (ma to pry mit nepatrne vyssi), podobne jezdim leta na LPG s Bravickem a hlavu jsem mel nedavno dole kvuli tesneni. ktery ale zk...il nekdo jiny:).
Pac nezbrousili kreteni hlavu a jen to slatali na prodej, hovada jakysi, a co pomluv najdes na LPG pocinaje upalenyma ventilama (blbost no.1), usmazenyma svickama apod. blabolama koncice:).

Jo - kdyz uz jsme u toho, na co mas teda za nadrzi pomerne brutalni az nepropustny filtr ? To jim muze projit neco co me poskodi vstriky ?
To mi nedava nejak smysl, logika (ta selska) me rika - kdyz tam projde repkac a jede si vesele dal do cerpadla a railu a dal do motoru a jede to, proc by melo skodit JEN vstrikum ??
Vim ze jsou haklivejsi, ale divny ne ?:) ..

Re: Cvakani ventilu

Napsal: pát 03 čer 2016, 21:23
od Jindřich
No , myslí ti to pokrokovo ???Pamatuj, že 80-90% všech závad jsou kraviny, který tě vůbec nenapadnou. *pivo* *pivo*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: sob 04 čer 2016, 10:16
od mugwai59
No to mas zase pravdu, jsem neco googlil a pry se v tryskych vstriku usazuji kovovy mikro-castice co se nachazeji jen v BIO palivech:).
A jeste nejaky jiny srajdy + koroze z obsazene vody apod., jeste tu jizdu na repkac zreviduju a uvidi se :D) .

Re: Cvakani ventilu

Napsal: sob 04 čer 2016, 20:10
od Roman Milo
To je všechno moc hezké ale sehnat nové ventily je pěkný průser, zatím jsem nenatrefil na nikoho, kdo by je měl. Ještě čekám co Greg, psal že se podívá.

Re: Cvakani ventilu

Napsal: sob 04 čer 2016, 21:58
od Jindřich
A koukal jsi u martínka ? - http://eshop.autodilnamartinek.cz/
*pivo*

Re: Cvakani ventilu

Napsal: ned 05 čer 2016, 10:09
od mugwai59
Tady, ale musis googlit v Smart cdi / rozvody / ventily, nikoli hlava motoru:) : http://eshop.autorozvody.cz/tecdoc/
Neco ma i tady : https://www.autoteimer.cz/ventily-prisl ... 68?s=price