Stránka 3 z 3
Napsal: pon 17 úno 2014, 09:09
od xlukas.cz
s kabelama ti verim. samorejme nechcu vsecko hazet na smarti nemoc. ale proc by byly po zhasnuti motoru zaolejovane svicky? prece pri spalovani by se mely prubezne vypalovat, ne? tim padem pri zhasnuti motoru by mely svicky zostat suche. teda aspon ta jedna horni.
hobojova zkusenost muze byt pravdiva, protoze ten ridky olej mohl uvolnit pistni krouzky, kteryma to zralo olej.
soucasne chcu rict, ze nejde o reklamni kecy na cisteni motoru. jde o to, ze ridky olej na sebe dokaze navazat vic spiny. prece se nam tu a nejehom nam stavalo, ze nekdo daval olej husty napr. 15w40 a potom chtel doprat motoru lepsi olej 5w-40 a zacal mu olej ve spojich vzlinat a "tect". to je prece zpusobene cistici schopnosti toho oleje. na davam 5w40 do smarta od zacatku, resp. byl tam, kdyz sem ho kupoval a nebyl s nim zadny problem.
Napsal: pon 17 úno 2014, 13:33
od JBC
To jsem blbě napsal - ne zaolejované, ale zakarbonované, takové ty hnusné černé hroudy, co na nich nepoznáš, kde vlastně jsou elektrody.
Jo, řídkej olej dokáže navázat víc špíny .. Možná... Ale není to o aditivech, ale o tom, že je řidší. Protože, jak je možný, že když do motoru od začátku leješ jedině Shell Ultra Extra a měníš po deseti tisících, tak je motor uvnitř stejně zas...černěnej? Neměly by náhodou být všechny součástky, které nemají teplotu vyšší jak 100° C, čisounké, jako když byly nové?
Edit 24. 4. 14: Kecy o myčce nádobí smazány.
Napsal: pon 17 úno 2014, 16:12
od xlukas.cz
noooo, a jak je mozne, ze v odpadech zustava tuk a ucpavaji se, kdyz se ve drezu umyva nadobi taky jarem?

mimochodem nedoporucuju pouzivat v mycce prasek tam, kde je maly sklon odpadu. ten prasek umi soucasne s mastnotou dokonale ucpat odpad.
rekl bych, ze jakykoliv cistic umi na sebe navazat mastnotu a rozpustit ji jenom po dobu, kdy je zahraty a v pohybu. jakmile dojde ke klidu a zchladnuti, tak se spina lepi na steny a usazuje a mastnota srazi do (polo)pevneho skupenstvi.
Napsal: pon 17 úno 2014, 17:10
od JBC
Edit 24. 4. 14: Kecy o myčce nádobí smazány.
Napsal: pon 17 úno 2014, 17:32
od Winterwolf
myčku zásadně čistím tak, že jakmile skončí "praní" vyndám nádobí a do ještě horké/teplé myčky švihnu kapsli jaru na podlahu a pustím nové mytí. Dělám to tak 1 za 1/4 roku a je to OK
Jo a ohledně oleje nemám nic

Napsal: pon 17 úno 2014, 21:37
od Jindřich
Á pánové jsou znalci přes nádobí, nechcete se raději vrátit k tomu oleji.
Co se týká toho oleje, taky jsem vyzkoušel všechno možný na vnitřek motoru a můžu říct, že nakonec zvítězil ten kartáč ve vrtačce, ani specielní přípravek a horká pára neudělaly vše, nicméně pravda je , že dobrá myčka když umeje nádobí, musí umejt taky sama sebe to má JBC pravdu.

Napsal: úte 18 úno 2014, 09:46
od kuher
hoboj píše:kuher píše:
Jestli chceš rozpustit usazený karbon a ucpat kanálky, tak tu "nulku" tam dej.

Je nutné dát to, co tam bylo, nebo stejných parametrů.

Je videt ze uz neco pamatujes, ale trosku si to pletes. Tohle se tykalo kdysi starych aut, kde se pouzival jeste olej typu-A, tam opravdu hrozilo to ze kdyz se ten olej vymenil za AD coz jsou "v podstate i ty moderni oleje" (ted me budou opravovat lidi co tomu opravdu rozumi), ze tyto oleje uvolni nanosy z oleje A a ucpou kanaly. Ale stejne se to tykalo tech motoru co pouzivaly Acko dlouhou dobu.
NO JASNĚ, PLATILO TO DŘÍVE A OPRAVDU NĚCO UŽ PAMATUJU, ALE PLATÍ TO I DNES. Já jsem na to nepřišel, ale vyčetl:
http://www.pneu-poradna.cz/rady-a-dopor ... orovy-olej
Napsal: úte 18 úno 2014, 11:05
od xlukas.cz
ja sem narazel presne na toto
Nedoporučuje se dávat novější olej do staršího motoru (jestliže máte v motoru například polysyntetický a chtěli byste dát plně syntetický), protože syntetický olej rozpouští karbony, což by způsobilo zadření motoru.
netvrdim, ze rozpousti karbony a muzes zadrit motor, to ne, ale tvrdim, ze zacne olej prosakovat a je to potom na pretesneni motoru. na druhou stranu ciste teoreticky by mohl ridky olej uvolnit zapecene pistni krousky.