Stránka 3 z 3

Napsal: čtv 12 led 2012, 18:27
od mat00
Smartík nám ide zajtra do Mercedesu na "znovu ozivenie" :cry: Vobec neradi a pri zoslapnuti plynu chvilu drzi spojku a potom ju rychlo pusti. Dufam, ze sa ho podari spojazdnit a potom bude pravdepodobne na predaj, ak by mal niekto zaujem :wink:

Napsal: pát 13 led 2012, 20:30
od potvorkazuz
Ja som svojho drobca dala Durimu v Ba a boli sme v Mercedese a moje uato ide lepšie ako ked mi ho Greg doniesol z Nemecka .... Takže,milí smartaci .. kašlite na všetkých možných mechanikov, jediný ¾udia, ktorý sa do toho vyznajú sú priamo v Mercedese ....a ... Ďuri :D

Napsal: pát 13 led 2012, 23:20
od xlukas.cz
to jsou jenom reci.
ty uz mas druheho smarta?
ja sem myslel, ze mas benzinoveho.

Napsal: sob 14 led 2012, 15:28
od potvorkazuz
Nie Lukáš, ja som vždy mala Diesel .....

Napsal: sob 14 led 2012, 16:37
od xlukas.cz
*pisk*

Napsal: úte 17 led 2012, 11:59
od marko583
potvorkazuz píše:kašlite na všetkých možných mechanikov, jediný ¾udia, ktorý sa do toho vyznajú sú priamo v Mercedese ....a ... Ďuri :D
s prvou castou tohto tvrdenia by som si az taky isty nebol... v mercedese vedia vymienat suciastky, pripadne to pichnut na pocitac a tvarit sa, ze nieco robia.

Napsal: úte 17 led 2012, 14:02
od kuher
Svatá pravda, mě se v tom hrabali z Medvěda Brno a ho..., nakonec to opravili v Olmíku. :(

Napsal: stř 08 úno 2012, 12:08
od mat00
No Smart je už ževraj opravený. Ak meníte spojku doma, tak odporúčam ju ís da elektronicky nastavi. My sme na ňu po výmene najazdili okolo 5000 km a odišla zase :cry: Popritom, ževraj pri skúšaní odpálili 2 actuátory, takže tam bol skrat či niečo podobé. Zaujímavé, že nám to písala diagnostika už dávno a nič autu nebolo, asi bol náš actuátor imúnny :lol: Cena opravy 1200 Eur :? :shock:

Napsal: stř 08 úno 2012, 13:18
od xlukas.cz
to ste si teda moc nepomohli :-(
ja prave nechcu hybat s aktuatorem, kdyz nemam pri ruce diagnostiku, aby se to sladilo.

Napsal: stř 08 úno 2012, 23:00
od mat00
Vidis, teraz uz aspon vies, ze to bez diagnostiky ani dlhodobe riesenie neni :) Inak je mozne, ze ta spojka je v poriadku, neviem ako diagnostikuju zavadu spojky v MB :wink: Inak velmi nie, ale tak, clovek sa uci na vlastnych chybach, a vlastne na nasich sa mozu poucit aj ostatni :wink:

Napsal: čtv 09 úno 2012, 15:22
od Pajik
Me Vodicka vymenil spojku bez diagnostiky. Actuator dal na stejne misto, kde byl a od te doby jezdim. Koukam do logu, kdy jsem to menil - 11.9.2009, pred 40t km.

Napsal: čtv 09 úno 2012, 20:32
od mat00
Náš nastavoval otec, takže neviem, ako bol nastavený, ale nebol daný tam, ako bol pôvodne, kedže stará spojka bola tak zodratá, že actuator musel by na doraz.

Napsal: sob 11 úno 2012, 12:57
od mat00
Smart je doma... Po kontrole nami vymenena spojka pravdepodobne nie je spalena,rameno s loziskom je tiez ok. Aktuator je rozbity... Inak trochu na margo servisu v BA. Ziadali sme kompletnu prehliadku vozidla,ale ked sme rozobrali brzdy,lebo bolo citit,ze niektore koleso pribrzduje,sme ostali zarazeny.Celuste v zadu na pravej strane obidve zaseknute,kolesom sa rukou. ledva dalo hubat,na lavej strane to bolo o nieco lepsie...Nic to nemeni na fakte,ze clovek by predpokladal,ked uz auto zoberie do servisu na kompletnu prehliadku,tak taketo elementarne veci pozru.No nepozreli a skoro sme zapiekli brzdy,predsa len z BA to mame cez 100 km.To len trocha OT a moja skusenost.