Stránka 3 z 7
Napsal: stř 01 pro 2010, 14:23
od xlukas.cz
tam se to musi uklizet. jednak na to maji cas a potom ... kdyby tam i oni meli met bordel, tak by sme se nekdy nemuseli dockat zachrany. verim tomu, ze tam jen tak nekoho neberou, ze je tam daleko prisnejsi vyber nez k policii.
stase mam zaskatulkovaneho jako pedanta a perfekcionistu. ostatne stejne jako dyka

Napsal: úte 10 kvě 2011, 15:54
od michmartin
... tak u Roadstera je taky vyměněno
PS : jó - a když si zajedeš nad montážní jámu, nemusíš nic rozebírat - je to brnkačka ...

Napsal: úte 10 kvě 2011, 20:29
od DYK77
Nemusím nic rozebírat? Jsem to dělal a bez sundání kola a podběhu nevím kudy jinudy bych se k tomu dostal ???
Napsal: úte 10 kvě 2011, 21:47
od michmartin
- normálně stojíš pod autem a za tím podběhem ho normálně uvidíš a vyměníš
- na samotnou výměnu je tam víc místa než u malého Smarta, ale taky to šlo vyměnit stejně
- otázka cca 15 -20min ( podle zatuhlosti těch dvou svorek )

Napsal: úte 10 kvě 2011, 22:36
od DYK77
Tak asi jo no

Napsal: čtv 19 kvě 2011, 17:11
od Markéta
Tak jsem se dnes ptala servisáka - měnil jsi mi někdy nějaký filtr? A on říká jo, olejový při každé výměně. Ale jinak nee....takže - jaké si mám koupit?

značka, typ....
neočekávám, že by to předchozí majitel měnil a poslední zápis z německa je asi kolem 50 tis. km. Stejně jde v létě smárt na "velký" servis, tak už začnu kupovat ( a filtrama asi i skončím, co jinak, že

)
Napsal: čtv 19 kvě 2011, 20:32
od DYK77
Koukal jsem , tak stojí asi kolem tisícovky. U Autokelly není skladem, ale tady třeba něco je ...
http://www.e-cat.cz/p-4279579/sortiment ... =neplacene
Trochu nepoměr vůči benzínu, tam se dá sehnat za 200,-
Napsal: čtv 19 kvě 2011, 20:36
od xlukas.cz
no ty desis.
a co ty dalsi dva za tretinu

Napsal: čtv 19 kvě 2011, 20:38
od DYK77
Bych řekl, že ty jsou na benzíňáka, ale třeba se pletu. Zatím mi to přijde spíše jako jejich chybné zařazení.
Napsal: pát 20 kvě 2011, 09:12
od Pajik
Napsal: pát 20 kvě 2011, 10:26
od Druzeta
Do CDI bych jinej než originál od výrobce nedal, v DC stojí originál skoro stejně jako jakákoliv replika, doma mám cenu tak se můžu podívat, ale co se pamatuju tak stojí stějně originál i replika.
U toho replikového totiž hrozí to že není schopnej propustit ten tlak nafty, u strany se ten filtr stáhne a propouští naftu bez filtrování a to se dlouhodobě CDI nebude líbit, otázka je po kolika km se to projeví a druhá věc je ta že jestli ten filtr opravdu filtruje nebo jenom propouští naftu není zvenčí na něm na pohled vidět.Samozřejmě že by to mohl udělat i ten originál filtr, ale pokud stojí originál stejně tak to za to riziko nestojí.
A ještě co se týče cen dílů tak už se mi i stalo že něco stálo v Autokelly, Elitu, atd..., víc než přímo v DC.
Napsal: pát 20 kvě 2011, 11:42
od DYK77
JJ Kelly už není zdaleka nejlevnější
Napsal: pát 20 kvě 2011, 12:19
od Greg
Nesouhlasím, že by neznačkový filtr (pokud to není zmetek kus, což se může stát i u origo) nestíhal propouštět naftu, zvláš když CDI ji opravdu moc nespotřebuje. Btw úplně normální praxe "originálních filtrů" je nakoupit u jiného výrobce jako OEM bez potisku a pak na to dát svoji značku.
Neříkám kupovat zrovna Starline (china), ale normání evropské značkové filtry jsou v drtiv většině naprosto srovnatelné s originály (pokud dokonce né totožné viz výše)
Jinak běžná maloobchodní cena palivového filtru kolem 300Kč
Napsal: pát 20 kvě 2011, 13:36
od Druzeta
Ale proč za stejnou cenu kupovat díl z druhovýroby když můžu mít originál

Samozřejmě že jsou značky jako Bosch, NGK, atd... u kterých bude kvalita stejná jako v autorizovaném servisu.
Lidi jsou zvyklý že dřív v Mercedesu stál tenhle spotřební materiál hodně, ale dneska ty ceny už jsou jinde.
Třeba i ten Starline si nechával vyrábět baterky buď u Varty nebo u Bosche, to už si teď nevzpomínám a akorát to mělo jejich nálepku.
S tím filtrem vidím problém v tom že to jak funguje není vidět a když fungovat nebude tak auto sice pojede ale časem odejdou vstřikya ty už nestojej pět korun.
Já nemám nic proti dílům z druhovýroby ale musí bejt větší rozdíl v ceně a přijatelná kvalita a nesmí hrozit poškození dalších dílů jejich použitím.
Neznačkové destičky můžou a taky nemusí vydržet déle, ale žádná další škoda kromě toho že se budou muset třeba dřív vyměnit tím nevznikne.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... v%FD+filtr
Další věc je ta že pokud si někdo nechá namontovat díl z druhovýroby a nemontuje si ho sám tak pokud vydrží míň tak platí dvakrát někomu za práci.
Napsal: pát 20 kvě 2011, 14:10
od Pajik
no a vi teda nekdo, kolik stoji ten original ? Na Chodove ? Pred chvili jsem koupil ten Champion (CHL236) v Kelly, protoze Manna nemeli. Moje cena byla (mam trochu slevu) 260CZK s DPH.