Brzdy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

kuher píše:Nebo tam jsou i na lankách pružinky?
Ještě jsem na žádném autě nezažil lanka ruční brzdy bez pružinek. Jde o to, že krok ruční brzdy je vždycky větší, než krok čelistí v samotným bubnu (nebo na třmenu u kotoučovek, to je jedno). Když se odbrzdí, čelisti by ty lanka vrátily jen částečně a tak tam musí být něco, co bude udržovat lankový mechanismus v napnutém stavu, aby někde něco nevyskočilo z určeného místa.
Naposledy upravil(a) JBC dne pon 30 čer 2014, 13:57, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

:D :D :D podezřívat mě z nepřipojení lanek, kucí je s váma legrace :D :D :D prostě to prokluzuje v páce a nezabírá. Nemám čas přijet domů a rozebrat. Snad příští týden... zkoušel jsem (to jsem myslím nepsal) zatáhnout kleštěma za ten jazýček co jde do páky, brzdilo to, což vylučuje tu legrácku s nezapojenýma bovdenama v kolech.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Jenže na to s těma kleštěma jsem se tě už přeci ptal, abys to vyzkoušel, ty jsi odepsal, že to nebrzdí, proto hledáme další možnosti, psal jsi , že je páka v pořádku, nebo že možná zkusíš jinou.Jinak by ta legrácka s nezapojenýma lankama ani nevznikla.
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:? JBC,
Jo, smart je něco jiné, než normální auto. Nevím jsem napsal, já to neměl rozdělané u smarta, byla to jen "dedukce". :? 8)
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

Takže, konečně stálo auto v klidu, nepršelo a já měl hoďku času, a výsledek - jsem osel, Jindřich měl pravdu, byly to povolený samostavy. Nerozumím tomu, že se to neprojevilo na pedálu . . . no snad nejsem až takovej necita :D . Poučení - Po výměně paken seřídit samostavy tak, aby se kolo otáčelo a jen lehce škrtalo o nové obložení. Teď ručka brzdí OK ! *pivo* Zatím mě smartík přesvědčuje o tom, že je to auto jednoduché, stačí jen nebýt osel (jako já) sebrat volnou chvilku, odhodlání a trochu selského rozumu a vše jde. A samozřejmě díky za rady a už byly jakékoli, důležité, že byly dobře míněny. :)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Já zase nerozumím tomu, že se samostavy nenastavěj samy. Ale to bude tím, že jsem to ještě neprohlížel do podrobna. Pak určitě pochopím, že když mám Smarta, musím "open my mind".
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

To je právě to co jsem nepochopil, taky jsem si myslel - samostav - sám se staví :D ale je to jinak - samostav - sám si nastav :roll:
z čehož plyne, že je to SAMNASTAV . . . takže soudruzi v EU nás opět podvedli ]:-(
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Ne, to nebude celou EU. To bude tím, že to vyrádějí žabožrouti!
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

To jsem rád, že jsme se konečně dopátrali úspěchu. Já znám ještě jeden princip samostavů, plochá tyčka je mezi dvěma samosvornejma válečkama, tzn. když to na jednu stranu posuneš třeba o 10 mm tak se to vrátí cca o 0,5 mm zpět a je vyštelováno napoprvé ( prakticky princip truhlářské svorky).Tento mechanismus, který má SMART, jsem měr rozebranej a je to zbytečně složitej mechanismus ,dva pružný plíšky, ozubená matice,perko...,nevím , jak mohl toto někdo vymyslet, a funguje to tak,že když si nastavíš vůli na paknách třeba 0,5 mm tak se to postupně doštelovává na 0,5 mm.Když si nastavíš cca 10 mm, tak ti to bude doštelovávat na 10 mm- pak ti ovšem nebrzdí ruční brzda.Když se mění pakny, je potřeba ty samostavy povolit tou ozubenou matkou, a až když jsou tam nový, tak se to ručně nastaví a hotovo.Jinak by se to možná někdy doštelovalo ale ten samočinný pohyb je tak malý, nezapomeňte, že poměr páky pro samostav a tam kde tahá lanko je odhaduju asi 1:10. *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

Tento systém se nastaví sám také, ale...
Když tam necháš po výměně paken větší vůli, musíš pak šlapat na brzdu tolikrát, až se to doseřídí na správnou vůli. Problém je v tom že to pokažké skočí jen o jeden (max. dva ) zuby takže bys musel šlápnout asi 1333x :wink: aby se to doštelovalo samo :idea: :roll:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No to jsem právě psal, že se to jednoho krásného dne došteluje, ale možná taky u jiného majitele ?? *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

*1* *1* *1* *VV* *smart*
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

Jezdil jsem s tím 14 dní, než byla chvilka vrtat se v tom, mohl jsem najet tak 1500 km, nic se nedotáhlo, podle toho, když jsem to rozebral - ani vo fous :D

... a teď radši - *posádka* *smart*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Taky je možný, že ti nebude doštelovávat samo ani teď, event.se musíš podívat jestli ty plíšky a perka sedí tak , jak to má být, hlavně ten plíšek co zapadá do té ozubené matice-je to něco jako rohatka-západka, to perko jsi přeci musel něčím nadzvednout aby jsi povolil tu oz. matku když jsi dával ty nový pakny.Ale to by jsi to musel znovu rozdělat, nebo musíš čekat, až ti to zas bude nějaký divný. *pivo* 8EX
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

To vše jsem samozřejmě zkontroloval, vše bylo jak má být. Předpokládám, že při únavě materiálu, která tam po letech být musí by mělo dojít spíš k rychlejšímu dotahování, ale to už řeším zbytečnosti, zatím vše funguje jak má. Najezdím se smártem dost, takže se to rychle prověří :D
Odpovědět