Výměna oleje
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
Prosím vás, když je motor zahřátý na provozní teplotu, nebo alespoň na teplotu poloviční, tak tato ,,závada" se vůbec nikdy nevyskytuje. Respektive v létě se také nevyskytuje, i když auto stojí 24 hodin venku. Čili, uvažuji tak, že někde nějaké příslušné mazivo v něčem (může to být ovladač spojky), ztrácí nižší teplotou svoje vláčné vlastnosti, čímž se zřejmě prodlužuje prokluz dílů po sobě, které mohou ovládat tu spojku. Zahřátím na danou teplotu, která normální prokluz následně umožní, se všechno vrátí do normálního stavu. Teď jde pochopitelně o to, jestli se tím nucením rozjezdu za studena opravdu netrápí spojka, protože dlouhý prokluz spojky za takového stavu může ničit obložení (prodlužuje se kontakt a možná i síla spojky), kde vzniká třením samozřejmě také teplo, ale bohužel na těch lamelech, které ovšem mohou být ještě v pořádku, dokud je takto touto nucenou obsluhou za studena nevydřem a neoděláme spojku takto, že nutíme vysokými obrátkami motoru spojku sepnout. Podívejte, asi to normální není, zřejmě někde tuhne nějaké mazivo. Kdo by dokázal přijít na to, kam stříknout např. WéDéčko, aby se mazivo zvláčnělo i pro studený start, mohl by být problém dočasně vyřešen, a později pak najít cestu, co s tím dál. - Asi vyčistit a nově namazat. Dát to do servisu jenom kvůli tomuhle znamená, si připravit pro výměnáře dost slušný balík, zvláště když člověk neví přesně o co jde.Vladka píše: někde tady mám ten problém ale nevím kde nebo co by to mohlo způsobovat.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
-
Zvoník
- Příspěvky: 245
- Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
- Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
- Kontaktovat uživatele:
Jestli v tom nemá prsty nějaký hlubší duchovní odkaz lapky Jana, co ty vozový hradby uměl proti panský jednotě!?xvo píše:... přimrzá a basta!!! Napiš tam vozová hradba!!!
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
- houzar
- Smart ACE
- Příspěvky: 6950
- Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
- Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901
vymazání servisu,vím,že je to zde popsáno ale nevím kde
http://www.youtube.com/watch?v=pkSY3G3J ... =endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=pkSY3G3J ... =endscreen
Formule H vysočina
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
- Winterwolf
- Site Admin
- Příspěvky: 2201
- Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
- Bydliště: Praha
Já bych se přimluvil u těch , kdo to umí, a si tam ten šroub udělají, nebo si pořídí vanu se šroubem, přotože čerpadlo vyčerpá sice olej, ale ten bordel na dně tam nechá !!. Nejlepší je hláška v návodu, hadičku prostrčíme trubičkou od měrky do motoru, a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany.

SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
vim že to tu asi někde bude ale bud jsem to přehlíd a nebo nenašel ale může mi nekdo napsat po kolika km se mění olej u nafty 0,8? první výměnu jsem udelal po koupi a ted se bliží čas druhé tak abych vědel kolik km ješte mám čas díky
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
- PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
Dodge Ram 1500 5,2 V8
-
Roman Milo
- Příspěvky: 307
- Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
- Bydliště: Ostrava
A nedělá se to třeba tak, že místo měkké hadičky se tam strčí kovová trubička? Třeba brzdová? A pokud je měrka do zatáčky, tak se tam strčí hadička, ale ne ta lehce ohebná, ale taková ta tužší, z něčeho jako polyethylen, nebo co to je? A abys tu trubičku nepřirazil až ke dnu a tímpádem ji nezašpuntoval, tak jí buď zbrousíš mírně do šikma, nebo kolmo a z boku vypiluješ zářez, nebo ji o 2 mm povytáhneš.Jindřich píše:... a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany.![]()
![]()
No a "přesvědčení se" je to, že ta kovová trubička narazí na dno. Na konci cesty už o nic zachytit nemůže, bo tam, kde je měrka "nahatá" musí být volný průchod, aby se nezadrhla i ta měrka.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
JBC máš pravdu, ale jestli jsi to někdy zkoušel, tak víš sám, že tou trubičkou od měrky tam strčíš tak malou hadičku s ještě mmenším vnitřním průměrem a vzhledem k hustotě oleje to nejde nijak snadno, já to zkoušel jen jednou a pak jsem koupil novou vanu s výpustným šroubem a mám klid.To co píšu mě pobavilo v návodu na ruční odsávačku, kde je tenká hadička, která vypadá jak bužírka, a můžeš tam strčit celé dva metry a nepoznáš , že by jsi byl na dně ???

SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
vycucavat olej je blbost. merka nemusi smerovat na nejnizsi misto vany (ted nemluvim o smartu)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


Jindro, čéče, nikdy jsem olej odsávat nezkoušel. Když jsem prcka koupil, tak baštil tolik oleje, že jsem ho nestačil ani dolívat, takže nemělo cenu kupovat odsávačku (no řekni, "výměna" oleje každých 1.500 km, není to luxus? 1 l na 500 km). A když odjel do generálky, tak se vrátil s šroubem! Carda je dává automaticky.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
potřeboval bych rychlou a stručnou odpověd k oleji. Na Smartu jsem zatím dělal 1 výměnu dal jsem tam polosintetiku 10w40 co tam bylo předtím netuším, ted mě čeká 2 výměna a moje otázka zní zda tam mohu dát plnou sintetiku 10w40 nebo ne? je rozdil v oleji benzin/diesel? diky za radu aspon budu zas o neco chytřejší
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
- PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
Dodge Ram 1500 5,2 V8