Výměna oleje

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 23
Registrován: ned 17 říj 2010, 19:07
Bydliště: Neplachovice školní 209

Příspěvek od Vladka »

Mě se nejedná o přimrznutí. Mě se jedná a motorovou nebo spojkovou část. někde tady mám ten problém ale nevím kde nebo co by to mohlo způsobovat.
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

Vladka píše: někde tady mám ten problém ale nevím kde nebo co by to mohlo způsobovat.
Prosím vás, když je motor zahřátý na provozní teplotu, nebo alespoň na teplotu poloviční, tak tato ,,závada" se vůbec nikdy nevyskytuje. Respektive v létě se také nevyskytuje, i když auto stojí 24 hodin venku. Čili, uvažuji tak, že někde nějaké příslušné mazivo v něčem (může to být ovladač spojky), ztrácí nižší teplotou svoje vláčné vlastnosti, čímž se zřejmě prodlužuje prokluz dílů po sobě, které mohou ovládat tu spojku. Zahřátím na danou teplotu, která normální prokluz následně umožní, se všechno vrátí do normálního stavu. Teď jde pochopitelně o to, jestli se tím nucením rozjezdu za studena opravdu netrápí spojka, protože dlouhý prokluz spojky za takového stavu může ničit obložení (prodlužuje se kontakt a možná i síla spojky), kde vzniká třením samozřejmě také teplo, ale bohužel na těch lamelech, které ovšem mohou být ještě v pořádku, dokud je takto touto nucenou obsluhou za studena nevydřem a neoděláme spojku takto, že nutíme vysokými obrátkami motoru spojku sepnout. Podívejte, asi to normální není, zřejmě někde tuhne nějaké mazivo. Kdo by dokázal přijít na to, kam stříknout např. WéDéčko, aby se mazivo zvláčnělo i pro studený start, mohl by být problém dočasně vyřešen, a později pak najít cestu, co s tím dál. - Asi vyčistit a nově namazat. Dát to do servisu jenom kvůli tomuhle znamená, si připravit pro výměnáře dost slušný balík, zvláště když člověk neví přesně o co jde.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

... přimrzá a basta!!! Napiš tam vozová hradba!!!
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xvo píše:... přimrzá a basta!!! Napiš tam vozová hradba!!!
Jestli v tom nemá prsty nějaký hlubší duchovní odkaz lapky Jana, co ty vozový hradby uměl proti panský jednotě!? :-)))
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

vymazání servisu,vím,že je to zde popsáno ale nevím kde
http://www.youtube.com/watch?v=pkSY3G3J ... =endscreen
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Od 20.02.2014 mají v Lidlu hračku co by mohla pomoci těm co nemají ve vaně šroub 8)
Lukáš
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Já bych se přimluvil u těch , kdo to umí, a si tam ten šroub udělají, nebo si pořídí vanu se šroubem, přotože čerpadlo vyčerpá sice olej, ale ten bordel na dně tam nechá !!. Nejlepší je hláška v návodu, hadičku prostrčíme trubičkou od měrky do motoru, a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany. *VV* *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

vim že to tu asi někde bude ale bud jsem to přehlíd a nebo nenašel ale může mi nekdo napsat po kolika km se mění olej u nafty 0,8? první výměnu jsem udelal po koupi a ted se bliží čas druhé tak abych vědel kolik km ješte mám čas díky
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

A jak jsi to poznal, že se blíží čas výměny?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Jindřich píše:... a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany. *VV* *VV* *VV*
A nedělá se to třeba tak, že místo měkké hadičky se tam strčí kovová trubička? Třeba brzdová? A pokud je měrka do zatáčky, tak se tam strčí hadička, ale ne ta lehce ohebná, ale taková ta tužší, z něčeho jako polyethylen, nebo co to je? A abys tu trubičku nepřirazil až ke dnu a tímpádem ji nezašpuntoval, tak jí buď zbrousíš mírně do šikma, nebo kolmo a z boku vypiluješ zářez, nebo ji o 2 mm povytáhneš.
No a "přesvědčení se" je to, že ta kovová trubička narazí na dno. Na konci cesty už o nic zachytit nemůže, bo tam, kde je měrka "nahatá" musí být volný průchod, aby se nezadrhla i ta měrka.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

JBC máš pravdu, ale jestli jsi to někdy zkoušel, tak víš sám, že tou trubičkou od měrky tam strčíš tak malou hadičku s ještě mmenším vnitřním průměrem a vzhledem k hustotě oleje to nejde nijak snadno, já to zkoušel jen jednou a pak jsem koupil novou vanu s výpustným šroubem a mám klid.To co píšu mě pobavilo v návodu na ruční odsávačku, kde je tenká hadička, která vypadá jak bužírka, a můžeš tam strčit celé dva metry a nepoznáš , že by jsi byl na dně ???
*pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

vycucavat olej je blbost. merka nemusi smerovat na nejnizsi misto vany (ted nemluvim o smartu)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Jindro, čéče, nikdy jsem olej odsávat nezkoušel. Když jsem prcka koupil, tak baštil tolik oleje, že jsem ho nestačil ani dolívat, takže nemělo cenu kupovat odsávačku (no řekni, "výměna" oleje každých 1.500 km, není to luxus? 1 l na 500 km). A když odjel do generálky, tak se vrátil s šroubem! Carda je dává automaticky.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No vidíš, já to to říkal, šroub je šroub,já jsem to ani nezkoušel, koupil jsem novou vanu se šroubem, do tý starý jsem vyvrtal díru, a až olej vytekl, tak jsem to vyměnil a šmitec- jak říká Lukáš, vysávat olej je blbost . 8E
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

potřeboval bych rychlou a stručnou odpověd k oleji. Na Smartu jsem zatím dělal 1 výměnu dal jsem tam polosintetiku 10w40 co tam bylo předtím netuším, ted mě čeká 2 výměna a moje otázka zní zda tam mohu dát plnou sintetiku 10w40 nebo ne? je rozdil v oleji benzin/diesel? diky za radu aspon budu zas o neco chytřejší
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Odpovědět