Stránka 30 z 48

Napsal: stř 06 úno 2013, 10:18
od Vladka
Mě se nejedná o přimrznutí. Mě se jedná a motorovou nebo spojkovou část. někde tady mám ten problém ale nevím kde nebo co by to mohlo způsobovat.

Napsal: stř 06 úno 2013, 12:27
od Zvoník
Vladka píše: někde tady mám ten problém ale nevím kde nebo co by to mohlo způsobovat.
Prosím vás, když je motor zahřátý na provozní teplotu, nebo alespoň na teplotu poloviční, tak tato ,,závada" se vůbec nikdy nevyskytuje. Respektive v létě se také nevyskytuje, i když auto stojí 24 hodin venku. Čili, uvažuji tak, že někde nějaké příslušné mazivo v něčem (může to být ovladač spojky), ztrácí nižší teplotou svoje vláčné vlastnosti, čímž se zřejmě prodlužuje prokluz dílů po sobě, které mohou ovládat tu spojku. Zahřátím na danou teplotu, která normální prokluz následně umožní, se všechno vrátí do normálního stavu. Teď jde pochopitelně o to, jestli se tím nucením rozjezdu za studena opravdu netrápí spojka, protože dlouhý prokluz spojky za takového stavu může ničit obložení (prodlužuje se kontakt a možná i síla spojky), kde vzniká třením samozřejmě také teplo, ale bohužel na těch lamelech, které ovšem mohou být ještě v pořádku, dokud je takto touto nucenou obsluhou za studena nevydřem a neoděláme spojku takto, že nutíme vysokými obrátkami motoru spojku sepnout. Podívejte, asi to normální není, zřejmě někde tuhne nějaké mazivo. Kdo by dokázal přijít na to, kam stříknout např. WéDéčko, aby se mazivo zvláčnělo i pro studený start, mohl by být problém dočasně vyřešen, a později pak najít cestu, co s tím dál. - Asi vyčistit a nově namazat. Dát to do servisu jenom kvůli tomuhle znamená, si připravit pro výměnáře dost slušný balík, zvláště když člověk neví přesně o co jde.

Napsal: stř 06 úno 2013, 12:49
od xvo
... přimrzá a basta!!! Napiš tam vozová hradba!!!

Napsal: stř 06 úno 2013, 13:24
od Zvoník
xvo píše:... přimrzá a basta!!! Napiš tam vozová hradba!!!
Jestli v tom nemá prsty nějaký hlubší duchovní odkaz lapky Jana, co ty vozový hradby uměl proti panský jednotě!? :-)))

Napsal: pát 12 dub 2013, 17:10
od houzar
vymazání servisu,vím,že je to zde popsáno ale nevím kde
http://www.youtube.com/watch?v=pkSY3G3J ... =endscreen

Napsal: čtv 13 úno 2014, 11:45
od Winterwolf
Od 20.02.2014 mají v Lidlu hračku co by mohla pomoci těm co nemají ve vaně šroub 8)

Napsal: čtv 13 úno 2014, 21:35
od Jindřich
Já bych se přimluvil u těch , kdo to umí, a si tam ten šroub udělají, nebo si pořídí vanu se šroubem, přotože čerpadlo vyčerpá sice olej, ale ten bordel na dně tam nechá !!. Nejlepší je hláška v návodu, hadičku prostrčíme trubičkou od měrky do motoru, a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany. *VV* *VV* *VV*

Napsal: sob 15 úno 2014, 17:31
od cervik
vim že to tu asi někde bude ale bud jsem to přehlíd a nebo nenašel ale může mi nekdo napsat po kolika km se mění olej u nafty 0,8? první výměnu jsem udelal po koupi a ted se bliží čas druhé tak abych vědel kolik km ješte mám čas díky

Napsal: sob 15 úno 2014, 18:00
od Roman Milo
A jak jsi to poznal, že se blíží čas výměny?

Napsal: sob 15 úno 2014, 18:32
od JBC
Jindřich píše:... a přesvědčíme se, že je až na dně vany ??? - kdo ví, jak se to dělá, tak mu dopředu uděluji řád olejové vany. *VV* *VV* *VV*
A nedělá se to třeba tak, že místo měkké hadičky se tam strčí kovová trubička? Třeba brzdová? A pokud je měrka do zatáčky, tak se tam strčí hadička, ale ne ta lehce ohebná, ale taková ta tužší, z něčeho jako polyethylen, nebo co to je? A abys tu trubičku nepřirazil až ke dnu a tímpádem ji nezašpuntoval, tak jí buď zbrousíš mírně do šikma, nebo kolmo a z boku vypiluješ zářez, nebo ji o 2 mm povytáhneš.
No a "přesvědčení se" je to, že ta kovová trubička narazí na dno. Na konci cesty už o nic zachytit nemůže, bo tam, kde je měrka "nahatá" musí být volný průchod, aby se nezadrhla i ta měrka.

Napsal: sob 15 úno 2014, 20:38
od Jindřich
JBC máš pravdu, ale jestli jsi to někdy zkoušel, tak víš sám, že tou trubičkou od měrky tam strčíš tak malou hadičku s ještě mmenším vnitřním průměrem a vzhledem k hustotě oleje to nejde nijak snadno, já to zkoušel jen jednou a pak jsem koupil novou vanu s výpustným šroubem a mám klid.To co píšu mě pobavilo v návodu na ruční odsávačku, kde je tenká hadička, která vypadá jak bužírka, a můžeš tam strčit celé dva metry a nepoznáš , že by jsi byl na dně ???
*pivo*

Napsal: ned 16 úno 2014, 00:25
od xlukas.cz
vycucavat olej je blbost. merka nemusi smerovat na nejnizsi misto vany (ted nemluvim o smartu)

Napsal: ned 16 úno 2014, 00:56
od JBC
Jindro, čéče, nikdy jsem olej odsávat nezkoušel. Když jsem prcka koupil, tak baštil tolik oleje, že jsem ho nestačil ani dolívat, takže nemělo cenu kupovat odsávačku (no řekni, "výměna" oleje každých 1.500 km, není to luxus? 1 l na 500 km). A když odjel do generálky, tak se vrátil s šroubem! Carda je dává automaticky.

Napsal: ned 16 úno 2014, 21:38
od Jindřich
No vidíš, já to to říkal, šroub je šroub,já jsem to ani nezkoušel, koupil jsem novou vanu se šroubem, do tý starý jsem vyvrtal díru, a až olej vytekl, tak jsem to vyměnil a šmitec- jak říká Lukáš, vysávat olej je blbost . 8E

Napsal: pon 10 bře 2014, 20:54
od cervik
potřeboval bych rychlou a stručnou odpověd k oleji. Na Smartu jsem zatím dělal 1 výměnu dal jsem tam polosintetiku 10w40 co tam bylo předtím netuším, ted mě čeká 2 výměna a moje otázka zní zda tam mohu dát plnou sintetiku 10w40 nebo ne? je rozdil v oleji benzin/diesel? diky za radu aspon budu zas o neco chytřejší