Stránka 4 z 7

Napsal: úte 10 úno 2009, 09:18
od aurum
tak dneska rano jsem uz ani nenastartovala :cry: Proste mi nesel zaradit neutral. Porad tam mam zpatecku. S takovouhle je to na odtahovku :-(

Napsal: úte 10 úno 2009, 09:31
od DYK77
Baterka je OK ?

Napsal: úte 10 úno 2009, 12:11
od aurum
DYK77 píše:Baterka je OK ?
baterka je v pohode. Startuje perfektne...proste je chyba bud v tom brzdovym pedalu nebo v razeni. Mela jsem tam zarazenou zpatecku pres noc a rano jsem uz tam ten neutral nedala. Nejde to. Uvidime odpoledne, jeste to zkusime, az nebudu v praci.

Napsal: stř 11 úno 2009, 15:32
od DYK77
Tak dobře že jsi si všimla, že Ti nejdou ty brzdovky. Proměř nebo nech proměřit brzdový spínač, pár závad tu už bylo.

Napsal: čtv 12 úno 2009, 07:05
od aurum
uz jsem objednana na pondeli do servisu. Smartik ted spinka v garazi, nakonec se nam nejak povedlo ho nastartovat a v garazi uz jsme nechali neutral, tak snad se startovanim problem nebude. Jen doufam, ze v pondeli nebude takhle hnusne.

Napsal: úte 17 úno 2009, 14:16
od Pajik
Jak jsi dopadla ? Nektere symptomy jsou podobne, jako mam ja..... Zejmena divne veci okolo zarazene zpatecky..... Napis.

Napsal: pát 20 úno 2009, 14:06
od aurum
Pajik píše:Jak jsi dopadla ? Nektere symptomy jsou podobne, jako mam ja..... Zejmena divne veci okolo zarazene zpatecky..... Napis.
no me menili brzdovy spinac. Byl spatny. Jeste jsem mela prdlou pruzinu, ale to se netykalo toho razeni, proste vzdycky kdyz jsem dost tocila volantem, tak tam v naprave luplo. A ze tekla nafta, tak vymenili palivovy filtr. Jeste jsem chtela, aby se mrkli na prihrev motoru, jestli tam neni spalena svicka, poe mi prijde, ze to nefunguje. Tak bych mela zavolat, jestli uz to nemaji udelany. Smarta jsem jim tam nechala, ze si ho vezmu, az to bude hotovo. Snad to nebude moc drahe...minule, v kvetnu, kdyz jsem jim ho tam nechavala, tak mi s cenou celkem vyrazili dech. Xlukas mi vlastne rikal, ze mam fakturu nascenovat a pak ji sem hodit, poe se mu to taky zdalo dost. Mozna ze se po ni podivam a ze ji sem jeste dam.

Napsal: čtv 28 kvě 2009, 12:09
od DYK77
Pěkně rozebraný actuator

nside the Clutch Actuator...

http://www.fq101.co.uk/roadstergearbox_ ... tuator.asp

Obrázek

Napsal: stř 23 pro 2009, 09:42
od Fireblaid
taky mám podobnej problém..... mě zase občas vyskočí rychlost... konkréstně 1čka... stojim na světlech mám zařazeno.... chci se rozjet auto popojede(jen se pohne) a rychlost vyskočí..... chvilku tam převodovka hledá jedničku a pak už je to OK a můžu frčet..... má někdo zkušenost?

Napsal: ned 27 pro 2009, 14:21
od Pajik
Fireblaid píše:taky mám podobnej problém..... mě zase občas vyskočí rychlost... konkréstně 1čka... stojim na světlech mám zařazeno.... chci se rozjet auto popojede(jen se pohne) a rychlost vyskočí..... chvilku tam převodovka hledá jedničku a pak už je to OK a můžu frčet..... má někdo zkušenost?
Nech si prohlednout kabelovej svazek od ridici jednotky k motorku, co toci radicim valcem v prevodovce. Muze tam byt uhnily jeden z dratku a pak se motorek toci a "radi" i kdyz by zrovna nemel.

Ten stav co mas se bude postupne zhorsovat. Dojed s tim nekam do servisu, nez to prestane radit uplne.

Napsal: úte 29 pro 2009, 21:19
od Fireblaid
nemyslím že by to mohlo být tímto..... naučil sem se to obejít :lol: stává se to jen při zařazení 1čky a prudkém sešlápnutí plynu :!: jinak když se rozjedu pomalu(plynule) tak rychlost nevyskočí..... to si myslim že kablík neudělá. Ale servis vyhledám(akorát nemám teď penízky tak musím počkat) :wink:

Napsal: úte 29 pro 2009, 21:25
od Dawe
diagnostika a seřízení spojkÿ by mohlo pomoci

Možná máš jen špaté rameno taky a to není nějáká velká finanční krize

Napsal: úte 29 pro 2009, 22:05
od Pajik
Dawe píše:diagnostika a seřízení spojkÿ by mohlo pomoci

Možná máš jen špaté rameno taky a to není nějáká velká finanční krize
Nebo, a to me ted napadlo, tam je potenciometr jako zpetna vazba od zarazene rychlosti. A pokud uz je vosoupanes a blbe meri, tak se zaradi nepresne ta jednicka a ta pak vyskakuje. To by odpovidalo i tomu, ze to dela jen jednicka. Co zpatecka ? Ta je v pohode ? Nejlepsi by bylo zkusit nekde potenciometr z jineho Smarta a bylo by jasno. Takhle to zkousel u me Martinek, kdyz se hledala chyba u me (u me to byl ten dratek).

Napsal: úte 29 pro 2009, 22:38
od Dawe
drátek je klasika, V okoli doporucuji chrobáka i kdyz je to na dlouho, ale nakonec se dobere vysledku za prijatelnou cenu

Napsal: stř 30 pro 2009, 23:52
od Fireblaid
to já zase když už mám nechat auto opravit tak jedině servis kde se fakt vyznaj..... v práci těch případů "pokus omyl" máme denně spoustu..... Zpátečka drží.... dělá to jen 1čka