Stránka 32 z 48
Napsal: stř 12 bře 2014, 17:52
od kuher
Já si s nějakým olejem nedělám hlavu, na to mám servisáka. Jen se někdy kouknu, jestli není krátký ten drát, co někdy nedostane do oleje. Kdybych chtěl vědít, co tam leje, musel bych oddělat víko a kouknout se na "cedulku", kterou mi tam dává.

A takovou šikulku, jako je Markéta bych chtěl mít, bych si nevšíml ani jednoho auta a myl nádobí, atd.

Napsal: stř 12 bře 2014, 20:04
od Markéta

mužem to zkusit, myslím, ze bys me brzo vracel

Napsal: stř 12 bře 2014, 23:42
od JBC
kuher píše:... musel bych oddělat víko a kouknout se na "cedulku", kterou mi tam dává.
Cedulky pověšené přímo na motoru jsou na ... nic. Ušpiní se, rozmočí, přestanou být čitelné. Já jsem to vyřešil tak, že z lahve oleje, co jsem tam nalil, jsem sloupnul ty samoleky a nalepil jsem je hezky z vrchu na víko motoru (aby i po mé smrti každý viděl, co je tam za olej). A těsně vedle toho, navrchu na víku, mám cedulku, kdy jsem to měnil.
Napsal: čtv 13 bře 2014, 10:28
od kuher
Markéta píše:
mužem to zkusit, myslím, ze bys me brzo vracel

Noooo, být o 30 let mladší, kliďo bych to skusil, ale dnes, cukrovka, revmat. artritida a nevím co ještě.
A k těm cedulkám, jezdím k servisákovi od 2000, to byla felina, tak mi dával cedulky. Nikdy se nestalo, že by byla příští servis nečitelná. Na Š- 100, 105 jsem to páchal sám, byl jsem ještě zdravý a kabrňák.

Napsal: čtv 13 bře 2014, 12:29
od JBC
kuher píše:Noooo, být o 30 let mladší, ...
Už couváš, co?
Napsal: čtv 13 bře 2014, 14:47
od Markéta

my si s Kuherem rozumíme, už léta:-) pockejte, az na nás přijde Armin

Napsal: čtv 13 bře 2014, 18:31
od kuher
Napsal: úte 18 bře 2014, 09:00
od DYK77
JBC píše:...s ohledem na KLIMATICKÉ PÁSMO, kde to auto jezdí....
Zdroj "SMART příručka pro uživatale"

Napsal: úte 18 bře 2014, 09:52
od JBC
DYK77
A mimochodem - kdy u nás bývá -20° C? Málokdy, že? Takže by se do auta hodil spíš olej 15W40.
Napsal: úte 18 bře 2014, 17:57
od DYK77
Právě, navíc jak je psáno, SAE je směrnice, která se může krátkodobě překročit, takže může někdy může být teplota i nižší

Napsal: úte 18 bře 2014, 18:11
od DYK77
Bible o olejích ...
Ústav technologie ropy a petrochemie,VŠCHT Praha
něco na téma minerál, polosyntetika, syntetika
http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-m ... -syntetika
Doporučuji sjet až dolů a číst od "prvního mýtu".
http://www.oleje.cz/obsah/komentare_odborniku
Napsal: čtv 24 dub 2014, 13:50
od JBC
Schválně - jezdí někdo z Vás na 15W40 nebo 15W50?
Napsal: čtv 24 dub 2014, 23:00
od Jindřich
Napsal: pát 25 dub 2014, 06:13
od Roman Milo
Smart potřebuje plnou syntetiku (5W-30, 5W-40) ne kvůli teplotnímu rozsahu, ale pro své mazací vlastnosti. Ty jsi tam však nalej cokoli podle své chuti ale pak se nediv, že ti odejde např. turbo nebo že zapečeš motor.
Napsal: pát 25 dub 2014, 06:57
od panzer.dragon
někde tady bylo, že pro smart cdi je psanej 10w40, ten tam mam já..