Stránka 5 z 13
Napsal: úte 15 dub 2008, 00:53
od marko583
DYK77 píše:Kdo jste zkoušel teď někdy kývat předním kolem. Když ho držím nahoře a dole, tak cítím vůli. Myslím, že to jsou čepy

s najvacsou pravdepodobnostou to budu capy... ale vzhladom nato, kolko mas najazdenych km, sa mi zda, ze odisli dost skoro. i ked je pravda, ze ceske cesty niesu nic moc...
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:03
od DYK77
Se snažím vyhýbat každé větší i menší díře pokud to jde. Kolem nehýbu každý den a před srazem jsem byl na STK a tam nic neřekli. Při jízdě se to nijak neprojevuje, takže je spíš náhoda, že jsem si toho všiml. Možná má tenhle problém 50% zdejších lidí, ani o tom neví

Napsal: úte 15 dub 2008, 01:05
od marko583
DYK77 píše:Se snažím vyhýbat každé větší i menší díře pokud to jde. Kolem nehýbu každý den a před srazem jsem byl na STK a tam nic neřekli. Při jízdě se to nijak neprojevuje, takže je spíš náhoda, že jsem si toho všiml. Možná má tenhle problém 50% zdejších lidí, ani o tom neví

ja som prvykrat menil spodne capy pri ca. 50.000 km, horne o 10.000 neskor. prejavovalo sa to tak, ze okrem toho, ze bola vola v riadeni (pri vyssich rychlostiach som musel "soferovat" aj na rovine) tak pri nerovnostiach to buchalo...
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:05
od DYK77
Ještě jsem chtěl napsat, že ložisko když je v háji , tak hučí nebo v rejdu klape. Tady nic, jen cítím v rukou drobnou vůli , když chytnu kolo nahoře a dole a zaviklám
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:07
od marko583
DYK77 píše:Ještě jsem chtěl napsat, že ložisko když je v háji , tak hučí nebo v rejdu klape. Tady nic, jen cítím v rukou drobnou vůli , když chytnu kolo nahoře a dole a zaviklám
hej lozisko huci. podla ma toto vyzera, na odchadzajuce capy...
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:07
od DYK77
marko583 píše:ja som prvykrat menil spodne capy pri ca. 50.000 km, horne o 10.000 neskor. prejavovalo sa to tak, ze okrem toho, ze bola vola v riadeni (pri vyssich rychlostiach som musel "soferovat" aj na rovine) tak pri nerovnostiach to buchalo...
Tak to už byl celkem extrém.
Já měnil nedávno velký čep na Citroenu, bylo na něm 40.000
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:09
od marko583
DYK77 píše:
Tak to už byl celkem extrém.
Já měnil nedávno velký čep na Citroenu, bylo na něm 40.000
frantici nevedia robit capy... resp. maju ich stavane na svoje rovne cesty. v nasich koncincach moc nevydrzia
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:12
od DYK77
Jsem na tom právě nešetřil a koupil to nejdražší a nejlepší co měli MOOG
Napsal: úte 15 dub 2008, 01:16
od marko583
DYK77 píše:Jsem na tom právě nešetřil a koupil to nejdražší a nejlepší co měli MOOG
najdrahsie neni vzdy aj najlepsie... ale v tomto pripade to tak asi bude

Napsal: úte 15 dub 2008, 11:24
od DYK77
Potvrdili mi to lidi, co dělají s auty, že MOOG patří mezi ty lepší. Jeho cena o proti normálnímu čepu je dvojnásobná. Osobně nemám zkušenost o kolik jsou dobré, ale když něco měním, všechno si eviduji, abych měl přehled a pak vím přesně co a jak dlouho už na autě mám, takže čas to prověří.
Evidenci provádím jednoduše v tabulce viz odkazy
SAXO ... a ... SMART
Napsal: úte 15 dub 2008, 19:23
od David0600
to je vidět jak jezdíš já čepy měnil až po 45tis většina km po praze

Napsal: úte 15 dub 2008, 19:43
od DYK77
Na poslední STK se Saxem mi zjistil vůli až na stolici, vůle se projevovala dost markantně i když hýbáním kola ani při jízdě jsem nic nepocítil, ale na stolici když se na čep položila ruka, tak bylo cítit jak v tom kloktá. Ten problém co mám já u Smartu je teprve v počátku. Věřím, že bych na to najel dalších 15.000 jako Ty až by to začalo klepat, ale nechci to nechávat do konce, protože i když se to zatím vrklá minimálně , tak s tím pomalu odchází i další věci jako uložení ramen, ložiska, rychlejší sjetí pneumatik ...
Napsal: stř 16 dub 2008, 06:34
od Jirka P
Jo, výměna čepů mě taky čeká, už o tom delší dobu melu že by bylo záhodno. denní jízda po Praze, hlavně přes Hlávkův most, to je tankodrom nad vodou

Napsal: úte 29 dub 2008, 19:02
od David0600
hlavně si představ ty zácpy až to vypukne
Napsal: úte 29 dub 2008, 22:09
od David0600
ty jsou pod těmi stromy