Stránka 5 z 28

Napsal: pon 19 pro 2011, 12:56
od Greg
KURVY BOLŠEVICKÉ:

http://www.novinky.cz/domaci/253959-mla ... -lidu.html

Nechápu, že když někdo třeba v opilosti by jen zvedne pravou ruku, nebo nakreslí hákáč a už po něm Policajti okamžitě jdou. A komoušům prochází něco takového "veřejně" :evil:

Napsal: pon 19 pro 2011, 13:50
od DYK77
A si Havla oslavuje kdo chce, já ho taky rád nemám a televizi teď ani nezapnu, protože mě média s uctíváním památky akorát tak lezou na nervy.

Napsal: pon 19 pro 2011, 14:25
od nedojedl
mám stejný názor...akorát televizi si nepouštím už delší dobu, nedá se na to koukat...

Napsal: pon 19 pro 2011, 18:10
od kuher
Jako starší sdílím také pocity Vás dvou. Holt to mladí ruďokožci malinko přehnali a pač si staří nechtěli nakakat do faldůvek, tak se distancovali. V každém spolku se najde dobrý, ale i blb. :shock:

Napsal: pon 19 pro 2011, 20:27
od nedojedl
Řekl bych že už se nemohla dočkat
http://www.novinky.cz/domaci/254010-vac ... agmar.html

Napsal: pon 19 pro 2011, 23:46
od vendys
Čtení z druhé strany mince: http://www.czechfreepress.cz/miro-suja/ ... havla.html
Obrázek nech si udělá každý sám. Já osobně i v případě Václava Havla zastávám heslo "optimismus je pouze nedostatek informací".

Napsal: úte 20 pro 2011, 08:57
od Greg
Já netvrdím, že jsem Havlův "sklaní" fanda, je pár taky věcí, se kterými nesouhlasím, nicméně pro ČR toho udělal málokdo více, než on.
Vyloženě mě ale nasralo, jak někdo "oficiálně" v dnešní společnosti, která v případě extrémní pravice ihned aplikuje
"ustanovení §260 zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon o trestnosti jednání, které by podporovalo nebo propagovalo hnutí směřující k potlačování práv a svobod skupin a jednotlivců a ustanovení § 261 zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon o trestnosti jednání veřejného projevování sympatií k hnutím uvedeným výše"
může nechat projevy extrémní levice bez postihu...

Napsal: úte 20 pro 2011, 22:25
od STAS1
*1*

Napsal: stř 21 pro 2011, 00:06
od vendys
No ohledně toho prohlášení mladých komunistů. Prolejzám různé diskuze a někteří pamětníci prohlašují skoro to samé a přitom se k mladým komunistům vůbec nehlásí. Třebas tohle ze Zvědavce:
Jen bych vzpomenul, likvidaci našeho zbrojního průmyslu v zájmu cizích zbrojovek, jeho šílenou amnestii, kdy vypustil z vězení i vrahy a pedofily a má tak na svědomí mnoho životů. Vzpomínám, jak v TV prohlásil, že podepsal spolupráci s StB. Nezapomenutelná je jeho zrada Jugoslávie - humanitární bombardování. (Bratři Srbové byli jediní, kteří nám šli na pomoc když nás ohrožoval Hitler). Podpora válek v Iráku, Libii. Nezapomenu na jeho poradce z řad KSČ a StB, atd. Nezapomenu na jeho lži v projevu v roce 1989, za které se neomluvil. Zradil český národ pro cizí zájmy. To je vše.
Je toho mraky, spousta argumentů, spousta informací. Člověk aby rok četl a pak teprv soudil, a toho, nebo onoho. A to ještě zdaleka nemáme všechny informace.

Napsal: stř 21 pro 2011, 18:47
od pbxpbx
Ač nejsem poeta, toto se mi líbilo jako báseň:
--------------------------------------------------------------------------------

Památce Václava Havla
Těm, kteří dovedou žonglovat se slovy,
nevěří lidé poučení.
Věřili ale Václavu Havlovi,
který byl za slovo ve vězení.

A kromě překotně zbohatlých šizuňků
ke hrobu přijde se rozloučit s ním
stín Sacharova, co předčasně umlkl,
Palacha předčasně umlklý stín.

Lež, okupace, jen na čas vše zastřely.
K hrobu se tankista dostaví zas,
jenž na Moravě se v zoufalství zastřelil,
když dítě se dostalo pod jeho pás.

I osm odvážných s kočárkem, s plakáty,
k poslední poctě sejde se tam.
A také přiletí naivní, hubatý
a časem zažloutlý můj telegram.

Docela blízko vězeňských vaáků
dvou dědečků zavřených vnuk kdysi rost.
Vštípil vše do sluchu, pojal vše do zraku,
na stopě svobody tříbil si nos.

Z blízkého lágru skrz vánice vytí
uslyšel píseň, již navždy měl znát:
Zbavte mě okovů, a volnost cítím.
Naučím vás, jak mít svobodu rád.

Svoboda, svoboda. Jak nánu ubohou
zas leckdo zbavil ji pelu a cti.
Svých tajných diktatur vždycky se domohou
ctnostní a falešní demokrati.

Jak máme vyhubit bezpráví bacily?
Kdo je vždy čistý a vždy bezelstný?
Kdepak je stát zcela bez lží a násilí?
Kdo z lidí svobodě učit nás smí?

Jak chodit po světě vždy s čistým svědomím?
Kam nesmí válka a s ní nenávist?
– myslí si Češi dnes nad hrobem Havlovým,
a nejsou sami. A tím jsem si jist.

Hitler i Stalin, ti katani národů,
dávno jsou pryč, kde však je lepší řád?
Víme, že musíme obhájit svobodu,
kdo však nám poví, co dál udělat?


Jevgenij Jevtušenko
prosinec 2011

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/jevgenij-jevtus ... eratura_ob

Napsal: čtv 22 pro 2011, 01:20
od DYK77
Pro mě nevinikal nijak ani jako dramatik , ani jako člověk ( notorik a špatný manžel - hobloval Dášu když měl manželku na smrtelný posteli ) , ani jako politik ( amnestie a jeho tendence zrušit Benešovi dekrety a omluvit se Němcům, to je to zmiňované vrácení národní hrdosti? ) . Pojem ikona českého národa bych nahradil spíše slovem loutka.
Mnohem větší váhu má pro mě např. K.Kryl , který nepřestal šít do politiky, a byl režim jaký chtěl a proto byl oslalvován jen krátce po listopadu 89. Když si pak vzal na paškál polistopadovou vládu, už se jim nehodil do krámu, tak spousta lidí ty jeho nové písničky ani nikdy neslyšela.
Prostě politika je pytel sr***k a snad od doby Karla IV., J.A.Komenského či Jana Husa, už jde jen o boj o koryta a ne o národ, takže na nějaké Havlovo zásluhy bych úplně zapoměl. Víc k tomu nemám co říci.

Napsal: čtv 22 pro 2011, 17:00
od kimby
toto téma raději neotevírat :-)

nebudu se vyjadřovat k názoru na samotného Havla, raději, ale dělat z jeho smrti a pohřbu takový "teátr" je už i na mě moc.

Všeho s mírou, srovnávat ho s Masarykem je také síla.

Byl jistou osobností polistopadové doby, ale zase žádný pan božský to nebyl, jak se z něj nyní dělá.

Např. Klaus a je jaký je, je dobrý ekonom, to si o něm myslím, sdílím s ním stejný názor jak na euro tak globální oteplování...

Možná měl Havel v r. 89 dobrou myšlenku, ale jaksi se mu hned po zvolení do funkce jaksi myšlenky vytratily.

Na něho jako spisovatele, od té doby, co jsem se snažila přečíst jeho jedno dílo,které prostě nemělo pořádně ani hlavu ani patu, jsem to vzdala.

A že byl ve světě známý, aby nebyl, byl v Stb, ani se tím netajil, že byl vězněn apod, prostě dělal věci, které byli protizákonné, tak to prostě chodí.

Takže na zadek z něj prostě nepadáme

Napsal: čtv 22 pro 2011, 17:02
od kimby
a náš už tak děsný státní rozpočet opět zabrečí....za takový teátr mohlo být uděláno plno věcí.

Pohřeb beru, ale stačil 1 normální.

Napsal: čtv 22 pro 2011, 21:18
od Jirka P
Se mi doneslo, že až umře Tuneldědek, tak prej bude taký průvod, přes Blanku, to už možná bude dostavěná :lol:

Napsal: čtv 22 pro 2011, 21:34
od nedojedl
Už aby ta blanka byla hotová :wink: