Stránka 5 z 5

Napsal: pát 05 lis 2010, 23:35
od xlukas.cz
ono to funguje presne naopak nez jsi popsal. to z kama ti to vypadlo neovlada tycku, ale tycka ovlada "to".
je to ovladano podtlakem v sacim potrubi turba. a prave ta vec ovlada v turbu lopatku, ktera smeruje vyfukove plyny bud na lopatky turba nebo primo do vyfuku. takze turbo bud dava tlak nebo nedava podle toho jestli je potreba tlak nebo jestli tlak neni potreba.

Napsal: pon 08 lis 2010, 14:21
od michmartin
jo , jo - díky , ale proč je na té tyčce od turba ten závit , co se tím šteluje a proč ???

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:00
od xlukas.cz
tam se da nastelovat jak moc ma jit na turbo z vyfuku resp. jak moc nema. chtelo by to rozebrat turbo a podivat se na to (jestli to jde). ja sem ho jeste rozebrane nastesti nevidel.

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:11
od michmartin
a maximální tlak , který dává turbo je daný ?

- jsem si myslel , že se tím dá právě štelovat ... , asi ne :cry:

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:16
od xlukas.cz
turbo je stavene na nejaky nominalni maximalni tlak. ve skutecnosti ale tlaci min. myslim, ze stelovanim se to da vylepsit i pokazit :wink:

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:42
od michmartin
no vono to štelovat od oka , je pěkná blbost - a hlavně jak , že ?

- na takové štelování musí být asi nějáký ten přístroj ? :idea: