Stránka 5 z 7
Napsal: pon 13 úno 2012, 22:19
od xlukas.cz
jamu ani stojanovy hever nevedu. obavam se, ze vetsina z nas nema ani jedno. tim padem nezbyva nez na to jit s obyc heverem.
hmm, tak kazdy 15 tis. to je prehnane a nerealne. ted sem ho vymenil asi po 90 tis.
Napsal: pon 13 úno 2012, 23:29
od DYK77
Tak to je ještě přehnanější a nereálnější

Napsal: úte 14 úno 2012, 10:24
od STAS1
Napsal: úte 14 úno 2012, 14:13
od xlukas.cz
benzin neni nafta. u benzinu mam na probe asi 240 a urcite je tam jeste puvodni, resp. ja sem ho nemenil

Napsal: úte 14 úno 2012, 15:14
od DYK77
Tak i s uvnitř rozpadlým či vykuchaným katalyzátorem se dá jezdit, ale kolik toho vyčistí že ?

Napsal: pát 17 úno 2012, 10:20
od Pajik
Mňo, tak jsem se tady rozciloval, jak mi zamrzla Verva ve filtru minulou nedeli. Zacal jsem protestovat na Benzine a olizali mi po telefonu konecnik dokonale, takze urcite to neni jejich chyba. Mam v praci klimatickou komoru, takze se chystam vzorek nafty z obou aut zmrazit na -25C. Hrat si na reklamace a hadat se s nima, jestli 4500CZK za test vzorku zaplatim ja, nebo oni neresi problem. Problem totiz pretrvava, ta Verva z Hornich Pocernic, kde tankuju ted obe auta (Smart drive jezdil spis na OMV) mi ucpala filtry v obou autech. Dneska rano zoufaly startovani Berlinga, Smart sel o neco lepe (napotreti asi jako kdyz je -15C). Vcera ty samy zkusenosti. Do Smarta jsem lupnul uz po rozehrati filtru v nedeli VIF, takze mozna ten ku*dí šlem ve filtru trochu rozpustil. Filtr v Berle pujdu olizat dneska a to co sesbiram jim poslu at si to namazou na chleba.
Je to to proste jasny. Dve auta, tankuju u jedny a ty samy pumpy, nikde jinde a obe maj ted dost problemy a v jednom ta cupr nafta do mrazu zamrzla. Jsem realista, murphyho zakony platej, ale nenapada me, jaka jina nahoda by tady hrala svou roli, nez to, ze mam ted dve plny nadrze sracek jmenem Verva Diesel.
Napsal: pát 17 úno 2012, 14:12
od xlukas.cz
volej coiku
Napsal: pát 17 úno 2012, 14:50
od Pajik
Skoro jsem Ti chtel odepsat, ze to nema smysl, kdyz v tom jsem narazil na citroen foru na typka, co mam stejnej problem, ze stejny pumpy, s naftou TOP Q.
Je tady jeste nekdo, kdo natankoval u Benziny v Hornich Pocernicich naftu v minulych dnech a mel problem ?
Napsal: pát 17 úno 2012, 15:21
od xlukas.cz
obavam se, ze nastesti ne.
Napsal: pát 17 úno 2012, 16:33
od Pajik
Lukasi, tohodle typka z Kyjova nahodou neznas ?
http://www.gwoil.cz/cs/kontakt
varim, varis, varime....
Napsal: sob 18 úno 2012, 08:57
od xlukas.cz
nic mne to nerika. ale klidne ti tu vec muzu dovezt i vozit pravidelne olej, jestli budes chtit

Napsal: sob 18 úno 2012, 09:04
od panzer.dragon
jak s ti palivovym filtrem? co když to nebudu ještě nějakej čas řešit? asi tam bude nějakej hodně starej/původní (128t km).
Napsal: úte 21 úno 2012, 09:53
od Pajik
Tak jsem obe auta uz docela rozjezdil. V obou pripadech pomohl VIF, ve Smartu to slo rychlejc a uz startuje normalne, Berlu jsem musel premlouvat delsi dobu a s poradnou davkou VIFu + 10L nafty na promichani k te Verve jsem jezdil po dalnici 150, aby se to prohralo a promichalo.
Typek s druhym citroenem uz podal na pumpe v Pocernicich reklamaci a hadal se tam s nima slusne. Ja jsem si odebral vzorek a snad uz zitra to strcim do klimaticky komory. Kazdopadne je jasny, ze jsme natankovali hromadu šlemu. A vyhledove budu muset vycistit i sejtko u podavaciho cerpadla v nadrzi Berly. A oba palivovy filtry v autech pujdou vymenit.
Jsem premyslel, jestli se mam patlat s reklamaci, nebo ne. Ne, zbytecny, nic neuznaj a ja tezko neco prokazatelne prokazu. Servis auta si delam +/- sam a zbytek "u kamose". Spis tam budu jezdit dal a budu si pravidelne odebirat vzorky a budu je testovat v klimačce a pořizovat k tomu obrazový materiál a davat ho na net. A budu jim to na ty pumpe stale pripominat. Aby vedeli, ze se o nich vi.
Ten typek v Kyjove (GWOIL) prodava varny na MERO. Nic, co by se nedalo udelat doma (jen ten cas kde vzit), takze cena je nechutne vysoka. A bez uzardeni mi tvrdi, ze Methanol se da koupit kdekoliv.
Panzer: to je na tobe. Vymena filtru neni tak draha, bud si udelas sam, nebo zajed do nejakyho servisu, kde jim veris.
umístění palivového filtru
Napsal: sob 21 dub 2012, 18:07
od Ivojah
Smartklubáci ahoj, v rámci "jarní přípravy" jsem si natíral držáky brzdových destiček na předních kolech a též zadní brzdové bubny. A napadlo mě že si jenom tak pro sebe zjistím umístění - palivového filtru - vyměněno bylo před dvěma roky v Mercedesu spolu s běžnými servisními úkony hlavně - výměny kapalin na obměnu má tedy ještě čas.
A tak jsem odstranil zadní panel a podběh nad levým zadním kolem kde by měl být umístěn ale nic jsem tam nenašel. Mám smarta 599cm benzin z roku 2002 není palivový filtr umístěn někde jinde?
Napsal: sob 21 dub 2012, 18:55
od xlukas.cz
jo, je totiz umistneny pred pravym kolem

= na strane nadrze