Porucha řazení - sem tam neřadí tři proužky

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

pajiku, mas pravdu s tema 3 carkama.

brzdovy spinac je ze spodu auta pod brzdovym pedalem. musi se odkrytovat auto (predek staci), odlepit cerny kryt - bez odlomeni toho zobacku to asi nejde. je to snad jedina vec, kte ktere tam vede elektrika. brzdovy spinac se kazi tim, ze je ve vlhku a oxiduje. proto potom zkontroluj i to, jestli ti do auta netece.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
majo3131

Příspěvek od majo3131 »

Pravdepodobne budeš ma pravdu auto stálo v záhrade na tráve a dlhodobo pršalo. Je možné ho nejak osuši ? alebo ako by sa dal opravi?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

osuseni ti moc nepomuze. spis zamezit zatekani - zkontroluj koberec v kufru, jestli je ze spodu mokry, pokud ano, tece zadnima okynkama, pokud ne, tak hledat dal ;-)

ale to uz sme v uplne jinem tematu - hledej tema zatekani ;-) tusim, ze je to v casti karoserie.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
majo3131

Příspěvek od majo3131 »

Dakujem za radu :o
ideme nato držte mi palce :lol:
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

majo3131 píše:Dakujem za radu :o
ideme nato držte mi palce :lol:
Vymen ho za novy, opravovat se to nevyplati. To ze stalo na auto na trave nevadi, vsechny soucasti auta jsou udelane s dostatecnym tzv. "krytím" proti vniku vody. Ten brzdovy spinac se proste po tech letech normalne posral. Menilo ho tady nekolik lidi i ja mam rezervni v supliku v aute, abych nemusel tahnout auto kvuli takove blbosti pres pul republiky na lane...

Mimochodem, pred mesicem jsem mel rozhovor a typkama ze zkusebny Swell, ktery rikali, jaky je docela problem s WAPkama. Protoze to je kurevsky tlakova voda a kdyz s tim umejes motor v aute, tak proste natece do ridici jednotky. Protoze kazda ma takovy ventilacni spuntik (malej cernej) s Goretexovou membranou, ale ta WAPku nevydrzi. Takze vyrobci aut to resi tak, ze treba ridici jednotku prekryji jeste nejakym plechem, aby nebyla na primem tlaku te WAPky.

Takze s WAPkou opatrne... Meje sice hezky, ale voda se dostane vsude.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

Taky jsem mel semtam tri prouzky, mysleli jsme ze to je kabelazi, nebylo, vymenil se aktuator za novy a slape jak hodinky :)
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Majkl píše:Taky jsem mel semtam tri prouzky, mysleli jsme ze to je kabelazi, nebylo, vymenil se aktuator za novy a slape jak hodinky :)
Tak super, gratulace. Jaka je aktualni cena actuatoru ?
Naposledy upravil(a) Pajik dne pát 20 srp 2010, 22:34, celkem upraveno 1 x.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

Pajik: myslim ze to bylo 9 500,- tak nejak...
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

tak se mi dnes stalo toto:

Smartik po vymene aktuatoru jezdil jak z praku cca 1200Km, ale dnes, z nicehonic, se cca na dvojnasobek zvedla prodleva prevodovky pri razeni, a pak asi 3x zase vypadla rychlost a tri carky. Vypadlo to vzdy do prudciho kopce v zaberu kdyz se melo preradit. jinak v nizkych otackach razeni v pohode (jako ze tam neskocily 3 carky, ale bylo to pomaly).

cim by to mohlo byt?

divny je, ze ted vecer zase vsechno v poradku, a zase lita jak ma :roll:
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja si myslim, ze top muze byt tim motorkem razeni. nekde tam muze byt jeste dalsi chyba. ten aktuator ano, muze zlobit, ale spis mam podezreni na ten motorek.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

muže to byt spojka? ktera ve vetsim zaberu a otackach nejak proklouzne?
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to by v prvni rade prokluzovala pri nizsich rychlostnich stupnich. ne?
mozne je vsecko. tu jsi jeste nemenil?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

ja jsem spojku nemenil, a kdy byla naposled netusim...
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Taky to muze byt potenciometr, nebo draty u nej, resp. u radiciho motorku. Bud prevodovka nedokaze presne dat polohu otoceni radiciho valce (potenciometr), nebo se skube motorek razeni (vyskakuje rychlost za jizdy, nebo radi mirne pres zuby apod.).
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Majkl
Příspěvky: 197
Registrován: stř 27 led 2010, 22:44
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od Majkl »

je tu nekdo kdo by se na to mohl podivat? praha a okoli prijedu kamkoliv...
SMARTa už nemám, ale stále je mám rád :)
Odpovědět