Stránka 6 z 11

Napsal: úte 16 bře 2010, 20:15
od Jara
RavenS. píše:ked som dostala smartika (ece som ho moc nepoznala) tak som raz isla vecer bez zazatej palubovky a to som sa len cudovala ze jak to ma blbo ten smart vymyslene ze vecer ani neni videt jak rychlo idem (svetla boli zapnute) a ked sme dosli domov tak sme zistili ze nesvietia zadne svetla a ze zablbla packa svetiel a preto nesvietila ani pristrojovka :lol:
U 451 je to normální Při aktivovaném dením svícení palubovka taky nesvítí. Já dopadl opačně. Světla svítila a palubovka nic. Tak jsem si říkal, co to je za nápad , aby palubovka nesvítila. Potom mi došlo, že pokud si rozsvítím páčkou, tak svítí vše. Jinak při dením svícení se ještě světla sklopí úplně dolů.

Napsal: úte 16 bře 2010, 21:00
od Spajky007
tak nevim jestly se mi sklápěj dolů zejtra to prověřim :cry:

Napsal: úte 16 bře 2010, 23:09
od lmt
houzar píše: toto znám taky na mě ti rádoby znalci blikají,že nesvítím
a tak se zastavím u s tím souvisejícím problémem:kdo z Vás naposledy se seznámil s novými předpisy formou školení / NE v televizi /nebo jiné odborné činnosti.jsou lidé a těch je většina,kteří řídí 40-50 roků ale o stávajících pravidlech nemají potuchy,na druhé straně profíci musí pořád na nějaká školení,psychotesty a pod.
my mavame vo firme preskolovania kazdy rok sa mi zda... inak nemozeme soferovat firemne vozidla.

Napsal: stř 17 bře 2010, 01:12
od DYK77
Zkoušel někdo dosáhnout maximálku a pak zhasnout, jestli se úbytek těch pár stovek Wattů nějak projeví na výkonu - na rychlosti? Já jsem nezpozoroval nic.

Napsal: stř 17 bře 2010, 10:16
od hadak
lmt píše:
houzar píše: my mavame vo firme preskolovania kazdy rok sa mi zda... inak nemozeme soferovat firemne vozidla.
My to mame jeste lepsi. Jednou za rok je test, ale v prubehu roku nam chodi novinky, co zacina platit a na co se mame pripravit. A to dokonce i pro slovensko. Nadhera. Treba na slovensku zacalo platit mit u sebe papir s prvni pomoci. Tak ho predelali do cestiny a poslali nam ho na mail. Jsem si rekl, ze je to dobra vec mit u sebe obecne, tak jsem si to dal i do smarta... a hle uz to bude povinne i u nas :)

Napsal: stř 17 bře 2010, 11:10
od RavenS.
u nas je ta karticka povinna iba pre lekarnicky vydane po nejakom terimne (ked zacala platit tato vyhlaska) cize v starsej lekarnicke ju nemusis mat

Napsal: stř 17 bře 2010, 11:25
od hadak
RavenS. píše:u nas je ta karticka povinna iba pre lekarnicky vydane po nejakom terimne (ked zacala platit tato vyhlaska) cize v starsej lekarnicke ju nemusis mat
no ja jako cech uz ji vubec na slovensku mit nemusim, ale zda se mi to jako dobry napad, tak proc to tam nemit, ze :)

Napsal: stř 17 bře 2010, 12:47
od Jirka P
lmt píše:denne svietenie je debilizmus, ktory neviem kto vymyslel.....kto nevidi nech nechodi na cestu....svietim sice diodami ale vzdy sa smejem ako mi protiiduci blikaju aby som si zapol svetla...asi ma dobre vidia....:))))))) zadne svetla mi s dennymi nesvietia pretoze to nie je prikazane ale na SVK zakazane by som povedal.....pretoze zakon hovori, ze treba svietit avsak pri pouziti svetiel pre denne svietenie nesmu sucasne svietit akekolvek ine svetla....aj tak cez normalny den nikto tie zadne svetla svietit nevidi....
Hele už v autoškole mě říkali poměrně prostou a jednoduchou větu: Nejde o to vidět, ale být viděn! Já třeba s tím vůbec problem nemám a už v době kdy u nás denní svícení nebylo povinné jsem svítil i za dne.

Napsal: stř 17 bře 2010, 13:03
od RavenS.
hadak píše:
RavenS. píše:u nas je ta karticka povinna iba pre lekarnicky vydane po nejakom terimne (ked zacala platit tato vyhlaska) cize v starsej lekarnicke ju nemusis mat
no ja jako cech uz ji vubec na slovensku mit nemusim, ale zda se mi to jako dobry napad, tak proc to tam nemit, ze :)
na to som zabudla ze zahranicny to nemusia mat, to bola velmi dobra zmena, lebo sa mi zda strasna kravina aby som v kazdej krajine mala inu lekarnicku (napr. do polska)
je to dobra vec ta karticka

Napsal: stř 17 bře 2010, 13:34
od xlukas.cz
zbytecny papir. uz vidim, jak ho budes pri zachrane studovat. a hlavne hledat, kde ze ho mas.

mohlo by to byt vtipne. situace ze se nekdo naboura a je to v noci a nekdo chce nebo i nechce pomoct, ale ... clovek to neprezije kvuli banalite a pri vysetrovani bude svedek obvinovany z neposkytnuti prvni pomoci. vzhledem k tomu, ze ma v aute papir jak postupovat, tak si ho musi precist. je v soku, hleda svetlo, nenapadnou ho svetla auta, spatne vidi, potrebuje bryle, hleda je. mezi tim zraneny pomalu umira. v pripade ze svedek nechtel pomoct, zajimava vymluva.

pokud by takovy papir nemel, tak je jednoznacne, ze prvni pomoc je soucasti ziskavani ridicskeho prukazu a tim padem to ma umet, jeho problem. zase jsou tam nejake polehcujici okolnosti jako sok, atd.

podle mojeho je papir zbytecna blbost, ktera zivot nezachrani. nikdo ho nebude studovat. myslim, ze zrovna cr a sr jsme dva inteligentni narody, ktere nepotrebuji met vsecko napsane a ze to vse umime uz od skoly. nejsme prece americani, kteri susi kocky v mikrovlnkach :!:

Napsal: stř 17 bře 2010, 13:40
od RavenS.
pokial povies ze si bol v soku a aspon zavolas sanitku tak ti myslim nemozu povedat ze si mu neposkytol prvu pomoc a okrem toho uz som pocula od viacerych lekarov ze je lepsie sa cloveka nechytat lebo nevies ci mu este viac neublizis, mozes mu poskodit chrbticu a prvou pomocou narobis viac skody ako uzitku, ty nie si doktor aby si zhodnotil jeho stav

Napsal: stř 17 bře 2010, 14:01
od xlukas.cz
no vidis, tak na co tam bude karticka prvni pomoci?
uz jenom zajisteni dychani muze byt pro nekoho problem bez papiru ne tak aby jeste cetl, jak ho ma polozit, jak mu otevrit pusu a vytahnout jazyk aby ho jeste nepokousal ... jen rikam, ze ten papir nic nezmuze. bud to clovek zna nebo nezna.

zkus potobnym zpusobem napsat recept na jidlo. uvidis, ze bez toho receptu by to lidi zvladli snaz a lepsi nez s papirem.

Napsal: stř 17 bře 2010, 14:03
od RavenS.
OT ja bez receptu nic neuvarim :lol:

Napsal: stř 17 bře 2010, 14:11
od xlukas.cz
takze kdyz varis 10x stejnou vec, tak je to vzdy jine jidlo :lol:

Napsal: stř 17 bře 2010, 14:12
od RavenS.
tak casto nevarim ze by sa mi nieco uz podarilo uvarit 10x (okrem vajec, parkov a caju) :lol: