Stránka 6 z 7

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 21:22
od xlukas.cz
cernota je v pohode, je to holt naftak. ja z motoru vypoustim husty mazut ;-)

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 21:32
od mugwai59
Chvili mi bude trvat nez si zvyknu, uz je to doba co jsem mazut vypoustel z nakladni Tatry 815 pred vic jak 30 lety :).
Jsem se pak zmlsal fajnovyma benzinama, nikdy jsem nemel svyho osobaka diesela, toto je vicemene premiera, ale libi se mi smradoch malej:).

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 22:04
od Jindřich
Čím si to vlastně vysvětlujete, že nafťák má tak černej motorovej olej ???? *smart*

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 22:06
od xlukas.cz
ja si to vysvetluju tim, ze je to naftak a saze jsou cerne.
benzin saze nedela.

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 22:14
od mugwai59
Ja si vysvetluju podobne i to proc ty CDI-cka neklekaji hnedle na protekle turbo jako benziny Smarty - pac nejaky ten olej v sani jej hned tak nenasere :D.
Spali jej s naftou v pomeru jak jej nasaje a premeni na praci a je klid, neshori hned ventily jako u benzinu vlivem nejakeho navyseni teploty, nebo napeceni oleje co neshori, pletu se moc ?

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: čtv 23 dub 2015, 23:00
od Jindřich
Ovšem, je to jenom pověst, až bude čas, tak bych si to poslech ještě jednou .....?? :D :D
Máte v podstatě pravdu, ale jak se ty saze dostanou do motorovýho oleje, Já jsem měl zrovka tak černej olej u benzinu !! *VV*

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 08:06
od JBC
Určitě nafťáky neodcházejí proto, že ty saze jsou v podstatě grafit a jak je známo, grafit je mazivo ...

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 12:16
od mugwai59
Jindrichu asi budou ty saze hodne mrnavy a kdyz uz mas vyslehany ventilovy voditka, v hajzliku, ztvrdly gufera na nich, krouzky nic moc, ono si to vzdycky necim ta klikovice vcucne:).
Ovsem je to taky jenom povest :D))) .. (Na Samote u Lesa, dobryyy) :D.
------------------------------------------------------
S tim grafitem JBC zajimavy info, jeste jsem na ne nenarazil, faktem je ze ale jakykoli saze "mastny" jsou, samotna voda je pryc neveme :idea: .

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 12:53
od DYK77
Ono se to nabízí že saze = uhlík = grafit = mazivo, ale nebude to totéž. Saze v oleji naftového motoru je vyloženě brusivo , ne mazivo.
Vznětové motory
Mnohdy se mi stává, že analyzuji vyjetý olej z dieselového motoru a ten je ještě naprosto v pořádku, je velmi málo chemicky degradovaný a mohl by být ještě dále provozován. Jediné, co tomu brání, je velké množství sazí v oleji. Saze vznikají spalováním nafty, rozměr jejich částeček je velmi malý, přibližně desetina mikrometru, a na olejovém filtru se nezachytí. Z toho plyne ponaučení, které může např. spediční firmě provozující velkoobjemové dieselové motory v kamionech uspořit nemalé finance. Nepoužívejte zbytečně kvalitnější (a také dražší) oleje, než předepisuje výrobce motoru. Faktory, které u dieselových motorů omezují životnost oleje jsou většinou jinde než v kvalitě oleje. V minulosti omezovala životnost olejů v dieselových motorech, také kvalita nafty, tj. obsah síry v naftě. Tento faktor je však již delší dobu odbouráván stále se zvyšující kvalitou nafty.
zdroj https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... orovy-olej

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 15:22
od JBC
To jsem si dělal legraci, ale bohužel jsem to napsal tak, že to nebylo pochopeno.

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 17:24
od mugwai59
Neva, aspon byla zase nejaka sranda :D ..

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: pát 24 dub 2015, 21:14
od Jindřich
mugwai59 píše:Jindrichu asi budou ty saze hodne mrnavy a kdyz uz mas vyslehany ventilovy voditka, v hajzliku, ztvrdly gufera na nich, krouzky nic moc, ono si to vzdycky necim ta klikovice vcucne:).
Vidíš , sám jsi odpověděl , to jsem přesně myslel - černej olej vždycky znamená, že motor už není to , co býval - píšu ti 1. *smart*

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: sob 25 dub 2015, 11:38
od mugwai59
No rikaji ze sou tak mrnavy, ze projdou i filtrem, cize si muzou klidne zaplavat v oleji i kolem dobrych driku ventilu:).
A projdou i skvirou i v olejovym filmu kolem krouzku, nemusi to nutne byt ze motor je pred KO:).

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: ned 26 dub 2015, 15:29
od DYK77
Záleží taky na čistících schopnostech oleje. Když se olej špiní = umí na sebe vázat nečistoty , což vypovídá o lepší kvalitě oleje a naopak.

Re: Kolik oleje do Smartu MC01 benzín, 40kW, r. v. 2000 ?

Napsal: ned 26 dub 2015, 17:16
od mugwai59
Zajimavy, spinavy olej je teda dobre, heh, to bych nikdy nehadal:).