Napsal: čtv 22 srp 2013, 19:08
Předmět příspěvku: Změna zákona o provozu vozidelNový příspěvekNapsal: úte 20. srp, 2013 5:57
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: ned 01. dub, 2007 23:00
Příspěvky: 231
Tak tu máme ode novelu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Jsou tam dvě zásadní věci, které se týkají dočasného vyřazení.
1. dočasné vyřazení jako pojem se ruší!! nově "vozidlo vyřazené z provozu"
2. trvalé vyřazení pojem zrušen!! nově "vozidlo zaniklé"
Doplněn §12 odst. 4
(4) Trvá-li vyřazení silničního vozidla (dosud depozit) z provozu déle než 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, je vlastník vyřazeného silničního vozidla povinen bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností adresu místa, kde je vyřazené silniční vozidlo místěno a účel jeho využití.
A zejména článek II - Přechodná ustanovení a zejména odst 4.
Silniční vozidlo se dále považuje za zaniklé, pokud ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona
a) je dočasně vyřazené z registru silničních vozidel po dobu přesahující 18 měsíců a vlastník tohoto vozidla do 1 roku ode dne nabytí účinnosti tohoto
zákona neučiní oznámení podle § 12 odst. 4 zákona č. 56/2001 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, nebo ......
Takže to pro nás znamená jednu zásadní povinnost a to do 31.12.2015 musíme oznámit na úřad, kde máme ty naše "vraky uskladněny", jinak nám vozidla zaniknou (budou trvale vyřazena)!!!!!!!!!!!!!!!!
A popatek se taky samozřejmě mění - vyřazení z vozidla (dosud depozit) je za 200,- Kč !! (místo dosud 50,- Kč)
Další již méně podstatná věc je ta, že plný moci na přepis musí být ověřeny podpisy, pokud jsem to dobře pochopil ten text.
Všechny tyto věci však platí až od 1.1. 2015, takže máme čas se na to v klidu připravit, nebo nám to zase do té doby změní.
Je tam toho asi více, ale toto je asi nejzajímavější. Něco platí už od roku 2014, ale nějak jsem nepochopil co?? Asi ty značky na přaní?
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru Profil Poslat soukromou zprávu Odpovědět s citací
berni
Předmět příspěvku: Re: Změna zákona o provozu vozidelNový příspěvekNapsal: čtv 22. srp, 2013 7:39
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: čtv 09. bře, 2006 0:00
Příspěvky: 163
chápu-li dobře, vztahuje si i zpětně, tj. na vergly co jsou v depozitu např. 5,6,7 ... let?
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: ned 01. dub, 2007 23:00
Příspěvky: 231
Tak tu máme ode novelu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Jsou tam dvě zásadní věci, které se týkají dočasného vyřazení.
1. dočasné vyřazení jako pojem se ruší!! nově "vozidlo vyřazené z provozu"
2. trvalé vyřazení pojem zrušen!! nově "vozidlo zaniklé"
Doplněn §12 odst. 4
(4) Trvá-li vyřazení silničního vozidla (dosud depozit) z provozu déle než 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, je vlastník vyřazeného silničního vozidla povinen bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností adresu místa, kde je vyřazené silniční vozidlo místěno a účel jeho využití.
A zejména článek II - Přechodná ustanovení a zejména odst 4.
Silniční vozidlo se dále považuje za zaniklé, pokud ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona
a) je dočasně vyřazené z registru silničních vozidel po dobu přesahující 18 měsíců a vlastník tohoto vozidla do 1 roku ode dne nabytí účinnosti tohoto
zákona neučiní oznámení podle § 12 odst. 4 zákona č. 56/2001 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, nebo ......
Takže to pro nás znamená jednu zásadní povinnost a to do 31.12.2015 musíme oznámit na úřad, kde máme ty naše "vraky uskladněny", jinak nám vozidla zaniknou (budou trvale vyřazena)!!!!!!!!!!!!!!!!
A popatek se taky samozřejmě mění - vyřazení z vozidla (dosud depozit) je za 200,- Kč !! (místo dosud 50,- Kč)
Další již méně podstatná věc je ta, že plný moci na přepis musí být ověřeny podpisy, pokud jsem to dobře pochopil ten text.
Všechny tyto věci však platí až od 1.1. 2015, takže máme čas se na to v klidu připravit, nebo nám to zase do té doby změní.
Je tam toho asi více, ale toto je asi nejzajímavější. Něco platí už od roku 2014, ale nějak jsem nepochopil co?? Asi ty značky na přaní?
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru Profil Poslat soukromou zprávu Odpovědět s citací
berni
Předmět příspěvku: Re: Změna zákona o provozu vozidelNový příspěvekNapsal: čtv 22. srp, 2013 7:39
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: čtv 09. bře, 2006 0:00
Příspěvky: 163
chápu-li dobře, vztahuje si i zpětně, tj. na vergly co jsou v depozitu např. 5,6,7 ... let?

