Stránka 6 z 9

Napsal: čtv 22 srp 2013, 19:08
od houzar
Předmět příspěvku: Změna zákona o provozu vozidelNový příspěvekNapsal: úte 20. srp, 2013 5:57
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. dub, 2007 23:00
Příspěvky: 231
Tak tu máme ode novelu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Jsou tam dvě zásadní věci, které se týkají dočasného vyřazení.

1. dočasné vyřazení jako pojem se ruší!! nově "vozidlo vyřazené z provozu"
2. trvalé vyřazení pojem zrušen!! nově "vozidlo zaniklé"

Doplněn §12 odst. 4
(4) Trvá-li vyřazení silničního vozidla (dosud depozit) z provozu déle než 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, je vlastník vyřazeného silničního vozidla povinen bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností adresu místa, kde je vyřazené silniční vozidlo místěno a účel jeho využití.

A zejména článek II - Přechodná ustanovení a zejména odst 4.
Silniční vozidlo se dále považuje za zaniklé, pokud ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona
a) je dočasně vyřazené z registru silničních vozidel po dobu přesahující 18 měsíců a vlastník tohoto vozidla do 1 roku ode dne nabytí účinnosti tohoto
zákona neučiní oznámení podle § 12 odst. 4 zákona č. 56/2001 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, nebo ......

Takže to pro nás znamená jednu zásadní povinnost a to do 31.12.2015 musíme oznámit na úřad, kde máme ty naše "vraky uskladněny", jinak nám vozidla zaniknou (budou trvale vyřazena)!!!!!!!!!!!!!!!!

A popatek se taky samozřejmě mění - vyřazení z vozidla (dosud depozit) je za 200,- Kč !! (místo dosud 50,- Kč)

Další již méně podstatná věc je ta, že plný moci na přepis musí být ověřeny podpisy, pokud jsem to dobře pochopil ten text.

Všechny tyto věci však platí až od 1.1. 2015, takže máme čas se na to v klidu připravit, nebo nám to zase do té doby změní.
Je tam toho asi více, ale toto je asi nejzajímavější. Něco platí už od roku 2014, ale nějak jsem nepochopil co?? Asi ty značky na přaní?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru Profil Poslat soukromou zprávu Odpovědět s citací

berni
Předmět příspěvku: Re: Změna zákona o provozu vozidelNový příspěvekNapsal: čtv 22. srp, 2013 7:39
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. bře, 2006 0:00
Příspěvky: 163
chápu-li dobře, vztahuje si i zpětně, tj. na vergly co jsou v depozitu např. 5,6,7 ... let?

Napsal: čtv 22 srp 2013, 20:56
od Návštěvník
Tak to je pěkný.

Je fakt,že by mě také zajímalo co budou dělat u strojů dlouho uložených v depozitu.

Napsal: úte 08 říj 2013, 17:21
od houzar
Obrázek

Napsal: pát 11 říj 2013, 18:50
od houzar
Obrázek

Napsal: sob 12 říj 2013, 19:58
od xlukas.cz
stal se zazrak :!: :!:
prisli na to, ze stromy u silnic jsou nebezpecne
http://auto.idnes.cz/stromy-u-silnice-0 ... tomoto_fdv

chteji snizit umrtnost?
kdyby okamzite vykaceli stromy u silnic, tak jim klesne minimalne o 15-18% ;-)

Napsal: sob 12 říj 2013, 21:28
od Honza Max
To je škoda.Já bych těch stromu vysázel 5x tolik než jich tam je.Jen at se naučí lidi jezdit.Kdo nebude jezdit slušně tak at to do toho stromu klidně napálí.Jak se říká za blbost se platí.

Napsal: sob 12 říj 2013, 21:48
od xlukas.cz
no dobre, snazi se snizovat umrtnost.
kdyz to odnese ridic, tak muzeme byt my ostatni radi. bude nas ohrozovat o jednoho min. jenomze co kdyz to odnesou vseci ostatni krom ridice - neni vyjimkou. navic zvlast u diskotekovych ridicu. co tak patram v pameti, tak to byvaji rocne dve, tri plne auta.
kdyz vsude naskladaji svodidla, tak to budou odnaset protijedouci ridici :(

nekteri urednici dostavaji rozum a zbytecne stromy opravdu mizi. napriklad na prijezdu do hav. brodu od kolina byla 60 kvuli stromu u silnice. uz tam neni :-).

ze stromu u silnice dostavam migrenu, jak mne blika slunko do oci a strida se se stinem.

Napsal: sob 12 říj 2013, 21:53
od Honza Max
Dávám návrh.

Do příkopu vysázet spoustu stromu a na prostředek mezi jízdní pruhy budou pevná svodidla a nebude se moci předjíždět. :lol: Pomalé řidiče budeme gumovým nárazníkem posunovat vpřed a zběsilé řidiče tlačit do těch stromu u silnice a je to.
Dáme to ke schválení do vlády a vláda nám schválí gumová auta.
Dobré nééé??

Napsal: sob 12 říj 2013, 21:59
od xlukas.cz
:lol: :lol:
*1*

Napsal: sob 12 říj 2013, 22:02
od Honza Max
Když jsme ve vlákně s dopravní legislativou tak se optám.
Jak to je s tím elektrickým Smartem??Je to auto již schválené na pozemní komunikace v ČR???
Nemám na něj odkaz,ale koukal jsem na to na internetu a valil jsem oči jak elektro Smart dokáže upalovat po silnici.

Napsal: ned 13 říj 2013, 01:32
od xlukas.cz
ano, samozrejme ma uz davno evropskou i ceskou homologaci.

Napsal: úte 15 říj 2013, 07:57
od houzar

Napsal: sob 02 lis 2013, 06:18
od houzar

Napsal: sob 02 lis 2013, 08:00
od xlukas.cz
dokud to nenapisou na novinkach, tak mne neverite :roll:

Napsal: ned 03 lis 2013, 22:54
od kimby
prosím, kdo ví či mi zkopíruje přesné znění:

Jak je to s autosedačkou pro dítě, od kdy pouze podsedák, za jaké podmínky na předním sedadle?

Ve Smartíku jezdí dcera (3,5r) tedy samozřejmě vedle řidiče, v kvalitní autosedačce ve směru jízdy (proti směru jízdy, když byla ve "vajíčku" nejezdila kvůli airbagu-nechtěli jsme řešit vypnutí), za ty roky nás zatím nikdo nezastavil a tím pádem ani neřešil..... Co je správně u 2místného auta jsem se nikdy nikde oficiálně nedočetli.