Stránka 6 z 9
Napsal: stř 23 črc 2014, 07:10
od JBC
Jasně, že olej v mezichladiči nemá co dělat. Ale já neměl na mysli odstranění úniku oleje, já měl na mysli odstranění úniku vzduchu.
Napsal: stř 23 črc 2014, 07:34
od Zvoník
Pak je tady ještě jedna věc:
Kdyby se mělo brát podle pravidla, že v intercooleru nemá co dělat nějaký zbytek oleje z motoru, nebo jeho mlha, čili má tam být čistý vzduch, pak by se vůbec nepřišlo na to, že je děravý a následné logické, postupné snížení výkonu motoru by se přičítalo horší závadě a rozebíralo by se zbytečně to, neřku-li prováděla by se třeba zbytečně např. generálka. Po kompletaci by se pravděpodobně výkon nezlepšil, pokud by se nevyměnil intercooler. Tím by dál unikal čistý vzduch z turba potřebný do sání, přece?
U mě to bylo tak: Podezříval jsem nějakou závadu, výkon jsem po koupi auta pozoroval mírně snížený, protože si pamatuji jak jezdil ten můj první Smart, ale poměrně nízká spotřeba paliva tomu, že by se mělo sahat do válců, neodpovídala (kompresi jsem nezjišoval, protože nechci riskovat urvat žhavičky) spodek motoru byl od oleje. Teď je to s výkonem v normě bez toho, že by rapidně mizel olej spálením a motor je suchý. Na nádrž (má nějakých 20 l) do rozblikání rezervy ujedu cca 480 km. Po dálnici to jede na doraz (i při mírném stoupání dálnice). Na navigaci mi to ukazuje přes 140 km/h, než se projeví omezovač, což je v dieslu slušný a to můj první Smart se stejnou navigací měl jen 136 km/h do omezovače, což zase není směrodatný. Může být jinak nastaveno, že?
Napsal: stř 23 črc 2014, 07:51
od Jindřich
Já jen, že řešíš, kde by ti utíkal event. olej přes turbo.

Napsal: stř 23 črc 2014, 09:06
od Zvoník
Jindřich píše:Já jen, že řešíš, kde by ti utíkal event. olej přes turbo.

Upřímně řečeno, já neznám úplně přesnou konstrukci turba do šroubku a do podložky u Smarta. Ale protože nijak nevrže a jede, a na emisích není fakt problém (to jsem viděl na displeji), věřím mechanikům z Veleslavína, že je turbo v pořádku, protože ta jeho kontrola byla v rámci hledání závady, proč tekl ten olej. A stejně si myslím, že skoro každý jezdící Smart diesel má nějakou mastnotu uvnitř intercooleru, ale nikdo o ní neví dokud se ten chladič neproděraví. Ale máš pravdu, že by tam logicky neměl co dělat.
Jde to laicky přirovnat k tomu, že když jdeš domů, před prahem si očistíš boty, zuješ se a stejně naneseš svinstvo zvenčí do bytu...
Napsal: stř 23 črc 2014, 09:14
od xlukas.cz
jindrich ti napsal, ze olej se do sani dostava pres odvetrani vika ventilu

takze je to normalni a prirozene, ze je v sani olej. ostatne, olej zjistis uz pri cisteni egr ventilu.
Napsal: stř 23 črc 2014, 10:17
od Zvoník
xlukas.cz píše:jindrich ti napsal, ze olej se do sani dostava pres odvetrani vika ventilu.
No, to je sice pravda, ale proč je ten výdech přetlaku ve víku s olejem? Já ještě teda nepátral po tom, jak je to detailně u Smarta, ale u starších aut s atmosférickými sáními to bylo tak, že na vedení odvětrání býval tzv. odlučovač oleje, kde se olej vracel přes něco jako spirálu, sítko a obrácenou plechovou baňku do vany motoru a pak teprve částečně očištěný vzduch z odvětrání do sání až za vzduch. filtrem. Ztráty oleje tak byly opravdu minimální.
Napsal: stř 23 črc 2014, 10:19
od Zvoník
výku - pěknej překlep, co?
Týý brďo, vona ta oprava fachčí i z mobila!!!
Napsal: stř 23 črc 2014, 13:38
od xlukas.cz
tak si ten preklep oprav - tlacitko edit
no jo, ale kdyz ja myslim, ze u smarta odlucovac neni.
Napsal: stř 23 črc 2014, 14:48
od Zvoník
xlukas.cz píše:tak si ten preklep oprav - tlacitko edit
no jo, ale kdyz ja myslim, ze u smarta odlucovac neni.
Dík Lukáši za radu.
Už vymejšim jak ten odlučovač zbastlit. Ha,ha,ha!
Napsal: stř 17 zář 2014, 19:43
od cervik
mam teď problém s tím že mi teče z auta olej ne moc ale děla loužičky. auto mam přes rok ani kapka! teď se měnila spojka a začlo to. znovu sem auto vrátil do servisu že to je simerinkama na převodovce ty vyměnili na náklady servisu ale auto stejně loužičkuje

Napsal: stř 17 zář 2014, 20:47
od Druzeta
Když jsou poloosy od oleje tak proto že to na ně steče odjinud, těma simeringama na poloosách to nebejvá, spíš nějaká hadice nebo intercooler.Zkus případně umejt motor a pozoruj odkud to bude přibejvat.
Napsal: stř 17 zář 2014, 21:44
od Jindřich
Přeci vidíš, odkud to může asi kapat, pod čím tu loužičku máš, případně tam dej nějakej karton , a je to líp vidět, když ti měnili spojku, co ti mohli udělat, předně zkus zjistit, jestli je to motorovej ,nebo převodovej olej.

Napsal: stř 17 zář 2014, 22:22
od Zvoník
Jindřich píše:Přeci vidíš, odkud to může asi kapat,
To je těžký.
Ono to moc pod autem vidět není ani na papíře, protože ono to kape až z toho místa, kam se to tzv. nastříká z něčeho, z čeho to teče pravděpodobně pod nějakým tlakem nebo rozprachem pomocí vzduchu po spodku motoru, čili kape to až z toho místa, kde se to sleje stékáním oleje do nejnižšího bodu celé pohonné jednotky, kde se to pak neudrží a tedy skápne pod auto. A to nikdy není místo, ze kterého to teče ven.
Výsledek je ten, že motor a převodovka je odspoda zaflusán(a) mastnotou s prachem, a když je víc oleje než prachu, tak to holt steče dolů. Jestli je to motorový olej, či převoďák, tak to se pozná podle specifického pachu zvláště převodových olejů. Motorový je skoro bez zápachu.
Větrák od toho chladiče vzduchu (interc.) fouká dolů, čili mastnota nahoru nejde, ale tento chladič může být prodřen ve svém uchycení po obvodu a tudy uniká přetlak vzduchu od turba, kde bývají zbytky oleje z motoru (zase pod motor), asi od mazání toho turba. - Zřejmě tady někde je třeba hledat závadu.
Napsal: čtv 18 zář 2014, 08:19
od cervik
Napsal: čtv 18 zář 2014, 08:49
od Winterwolf
tak hurá zpátky do servisu a omla jim to o hlavu.....
