Stránka 7 z 11
Napsal: úte 26 lis 2013, 12:28
od Jindřich
A já k tomu dodám, že ten podtlak je docela malej, v podstatě je potřeba, aby tam nebyl naopak přetlak, nebo tem olej pak nemůže dolů a tlačí se do turbíny , v klikový skříni to nic nenasaje, olej není voda ani pára , aby dělal nějakou mlhu a ten otvor, co pokračuje přes ten zpětný ventil je dost vysoko na hladinou oleje ve vaně .

Napsal: čtv 28 lis 2013, 14:07
od Chorche
OK, nicméně mě teda z tej klapky saje pěkně, málem mi to fcuclo prst

Napsal: čtv 28 lis 2013, 21:20
od Jindřich
To jo, ale v bloku motoru, tam ,kde tato cesta končí je určitým způsobem udělán jakýsi labirint, který těžko popíšu, to se musí vidět - to znamená, že se tam olej nedostane, ale alespoň si umíš představit, že to něco musí způsobit, když je to ucpaný- neodsává to olej z turba , který tam tlačí tlakovým rozvodem zubové olejové čerpadlo - turbo " žere " olej.

Odvětrávání- obrázky a popis a výměna z FQ101
Napsal: čtv 01 led 2015, 09:31
od Pedro
Odvětrání jde dvěma cestami - tzv TLE a VLE
Ventil TLE (
Teil
Last
Entluftung) - odvětrávání klikové skříně při částečném zatížení motoru - tj. v režimu "atmosférického" sání.
Zde je ten kritický ventil co se rád kazí a je doporučena jeho každoroční kontrola (s výměnou oleje) - je k dostání i jeho rozebiratelná verze.
Odvětrávání zpod víka ventilů tzv. VLE (
Voll
Last
Entluftung) nastává při plné zátěži - režim turbo tlačí. jak jsem načetl, tak ve víku je labyrint pro zachycení oleje, pak to jde jen hadicí (bez ventilu - tak to komentují) - to bude poslední obrázek - do hadice přívodu vzduchu před turbo.
Pro jistotu přidám obrázky z německého fóra
Popis jak to funguje je této stránce
http://www.smart-club.de/forum/thread.p ... post218965
Jak se to vyměňuje pak zde na FQ101
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... ather.html
Tak teď VLE - jak píšou tak na obrázku je hadička odpojena a z víka je sundáno zapalování

náhrada TLE ventilu
Napsal: čtv 01 led 2015, 09:46
od Pedro
Náhradní rozebíratelný a čistitelný ventil TLE je možno mít např. tady
(jde to i bez hadice za cca

)
http://www.ebay.de/itm/Smart-Teillasten ... 0954221685
Napsal: čtv 01 led 2015, 11:18
od Roman Milo
Perfektní příspěvek, na úrovni.

Re: náhrada TLE ventilu
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:02
od JBC
Problém je, že neumíme pořádně anglicky, nebo neumíme správně formulovat klíčová slova. Na Evilutionu jsem našel odkaz, který umí na Ebay najít tyto ventilky za podstatně zajímavější cenu. Pokud budete shánět ventilek TLE, zkuste raději
TENTO odkaz. Včera mi přišly, vypadají a fungují dobře. Jen mám strach, jestli gumová membrána uvnitř nenabobtná. Neměla by, jsou to ventilky určené pro benzín, ale přece jen, pochází to z Číny.
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:18
od mugwai59
Nemusis mit strach, KAZDA bezna cerna guma casem nabobtna, at uz ve styku s ropnyma latkama, i u LPG mi to bobtna a hlavne tvrdne a musi se kontrolovat a vymenovat:).
(koupis tzv. "revizni sadu") .
Ona Ti huba neupadne, kdyz do toho jednou za pul roku/rok (nebo pri podezreni) fouknes jesli je opravdu porad jednocestny

.
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:29
od mugwai59
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:31
od JBC
mugwai59 píše:... a musi se kontrolovat a vymenovat:).
A pak tam dám ten pertinax!
V tom odkazu, co jsem dal, ty různý průměry najdeš taky.
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:41
od mugwai59
Jj, to je prima odkaz, ono kolikrat musis obmenovat ty klicovy slova az trefis i prima cenu, njn, je to boj trosku trefit pod jakymi hesly to cinanove prodavaji

).
Podobne ten "Crankshaft sensor" - snimac otacek kliky na setrvaku, u nas litr, na e-bay bez cisilek a vopicek 150 kacek, uz je doma:).
Jo, jsem taky pro pertinax, vrazime jej tam hnedka a bude pokoj

.
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: pon 22 srp 2016, 22:48
od Turi321
Ahojte, na kolik takové přetěsnění/výměna zpětného ventilu turba vyjde, možná jsem to uplně nepochopil správně, ale věcem zrovna ohledně turba moc nevládnu. Nejblíž to mám do Smártího servisu do Duchcova. Moc díky předem za odpověď

Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: pon 22 srp 2016, 23:25
od JBC
Hele, to se nedá říct "zpětný ventil turba". Spíš se dá říct "zpětný ventil odsávání klikové skříně". Ventilek koupíš třeba za 60,- Kč (viz odkazy předtím), vyměníš si ho sám, protože je úplně navrchu motoru.
Buď tak hodný a dopiš si do podpisu bydliště, stačí přibližně, např.: Most. Ulice a číslo domu opravdu není potřeba. Nebo napiš své okresní město. Ne všichni, co sem přispívají, mají autoservis, ale mají bohaté osobní zkušenosti. Mohou bydlet blízko Tebe a třeba by Ti někdo na ten ventil ukázal prstem, nebo dokonce pomohl s výměnou.
Edit: Co to píšu za kraviny! Není potřeba ukazovat prstem, vždyť hned na téhle stránce jsou fotky!
Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: úte 23 srp 2016, 10:57
od Turi321
Super, díky moc za odpověď, podle obrázku bych si ho asi zvládnul klidně vyměnit sám, ale mi lehce prosakuje olej z intercooleru. Mám najeto 137tisíc a jsem o tom přesvědčen, turbo nepíská, nefouká, nehouká, zabírá parádně, dodržuju zásady ježdění s turbem, teploty oleje atd. takže vím že turbem to nebude, olej to nežere, jak řikám lehce prosakuje. Tak jenom jak je náročné vyřístit intercooler po vyměnění ventilu. Díky za pomoc.

Re: Falešná Smartí nemoc
Napsal: úte 23 srp 2016, 14:32
od MarcusV
Počuj, ak ale riešiš problém na tom aute čo máš v popise, tak si asi trošku mimo - toto je téma týkajúca sa benzínových Smartov...