je to opravdu nesmysl, tak jak je tu napsano. pul roku bude met automobilka zakazky na auta ze srotovneho a za pul roku klesne poptavka, protoze lidi budou met nakoupeno tim bude automobilovy trh v jeste vetsi krizi nez do ted. to taky proto, protoze auta si budou kupovat lidi, kteri by jinak volili auto ojete. na trhu ojetin vznikne za 2-3 roky pretlak. ceny pujdou dolu a lidi co nevyuzili srotovne budou zase kupovat ojete auta, protoze budou levne.
jenomze ... jak je videt, lidi jsou hloupi a veri vsemu. mysli si, ze stat ma pokladnu bezednou. soucasny statni dluh ve vysi 40% hdp zpusobily vlady vsech stran samozrejme, ale nejvic chteji porad rozhazovat cssd a ten terorista paroubek. to co predvadi je normalni politicky teror. jak muzou dat lidi hlas strane, kterou reprezentuje absolutni podvodnik, clovek, ktery nedokaze dodrzet sve slovo, ktere dal pred par hodinama. tou uz divadylko topolanka s polozenim poslaneckeho mandatu pusobi aspon trosku slusne.
rozhodne se mne nelibi ani trochu system jakychkoliv statnich podpor do soukromeho sektoru. stat muze podporovat prumysl a ekonomiku obecne tim, ze bude kupovat produkty, ktere se v danem state vyrabi od firem, ktere v nem plati sve dane. tim dal neprimo podporuje zamestnanost. takze vyhozene miliardy mely jit do investic - vymena oken, vymena osvetleni, vymena podlah, opravy budov, apod. a toto vse na urovni obci nebo krajskych zarizeni - domovy duchodcu, "nemocnice", skoly, apod. i kdyz si to nedavate do spojitosti, tak stat neprimo stimuluje automobilovy prumysl tim, ze jsou nase silnice v dezolatnim stavu. zivotnost auta na kvalitnich cestach je bezproblemu 500000 km, v nasich podminkach jsou auta na odpis po 150-200000 km
srotovne ma smysl pokud je aplikovano dlouhodobe a to na opravdu nejstarsi auta. rekneme po dobu 10 a vice let na auta starsi nez je nas prumer. tzn. 15 let. 10tilete auta jsou uz dnes auta relativne moderni a bezpecne.
je to jenom jeden z dalsich podvodu na lidi - volice, kteri tomu nerozumi a nedokazi si to tak dobre spocitat, jestli je pro ne lepsi auto nove se smesnym prispevkem 30 tis. nebo auto ojete se starim 2-3 roky. za stejne penize ma ten clovek auto o tridu vyssi nebo na stejne tride usetri cca 50%. pro ty lidi, kteri na nove auto s tezi dostanou, tak je to jen past. viz. jak to dopadlo na slovensku. nestabilni ekonomicka situace rodin, do toho nepredvidatelne propousteni, koupi si auto na leasing, jeden clen ztrati praci a jsou v pr... u nas do dopadne podobne. navic stejne je to jen pro lidi zamestnane bez vedlejsiho prijmu, takze takovi lidi ani nemaji sanci si napr. na zl jakkoliv privydelat. v zakone je jasne zdurazneno platcovstvi dph, protoze stat v podstate da prispevek z toho co dostane od prodejce rozdil mezi vyrobnim a prodejnim dph
bla, bla, bla, bla ... mluvit se o tom da strasne dlouze ze vsech svetovych stran