Stránka 1 z 2
Prevodovka na volnobehu radi sama
Napsal: sob 26 zář 2009, 17:34
od mat00
Ahojte, mam taky blby problem, ked necham auto nastartovane na jednom mieste, a mam zaradenu napriklad jednotku, tak sa auto zacne hadzat a hybe sa dopredu, pri neutrale sa zase neda zaradit rychlostny stupen, je to neprijemne ked to urobi na semafore, pride stary ritual, vypnem zapalovanie, zamknem sa a znova:S Neviete niekto kde by mohol byt problem?
Re: Prevodovka na volnobehu radi sama
Napsal: sob 26 zář 2009, 18:38
od Pajik
mat00 píše:Ahojte, mam taky blby problem, ked necham auto nastartovane na jednom mieste, a mam zaradenu napriklad jednotku, tak sa auto zacne hadzat a hybe sa dopredu, pri neutrale sa zase neda zaradit rychlostny stupen, je to neprijemne ked to urobi na semafore, pride stary ritual, vypnem zapalovanie, zamknem sa a znova:S Neviete niekto kde by mohol byt problem?
Co to dela, kdyz zaradis se spustenym motorem zpatecku ?
Napsal: sob 26 zář 2009, 19:53
od mat00
No, ak bola prevodovka v rychlosti, tak sa neda vyradit rychlost a auto ide dopredu a ked v neutrale, tak tiez to neide zaradit, ani dopredu ani spiatocku

Napsal: sob 26 zář 2009, 20:06
od Pajik
mat00 píše:No, ak bola prevodovka v rychlosti, tak sa neda vyradit rychlost a auto ide dopredu a ked v neutrale, tak tiez to neide zaradit, ani dopredu ani spiatocku

No mohlo by to byt praskle rameno spojky. Najdes tady nekde muj popis, jak se to chovalo me. Neco z toho co pises je podobne.
Napsal: sob 26 zář 2009, 22:52
od xlukas.cz
presne tak, to tema tady uz jednou je. zkus si ho prosim precist. je to problem spojky. snad ti to nedela na tom novem aute?
Napsal: ned 27 zář 2009, 04:20
od mat00
Nie nie, na tom starom, este sme ho nepredali, dovtedy s nim jazdim ja:D A Xlukas, zajtra ti poslem ten postup aj s pripravkom na stahovanie silentblokov:D Sorry, ale nebol cas. Sorry za otvorenie novej temy, len co som cital, to bolo nieco ine stale, ale diky za rady, hned sa na to kuknem

Napsal: ned 27 zář 2009, 09:30
od xlukas.cz
nic se nedeje, jen pokud je aspon malinkato podobne tema, tak to vzdy strkam tam. aspon se snazim trosku pohledat. to vis, ze skoro nikdy to tema uplne neodpovida.
diky moc. musim dnes prohlidnout to ulozeni, at vim, co mam koupit.
Napsal: ned 27 zář 2009, 12:17
od mat00
jojo, to viem, tuto temu som prehliadol nejak

A inak otazka, staci ak sa vymeni to rameno alebo uz aj spojka moze byt kvoli tomu problemu tak zodrata, ze treba aj ju?
Napsal: ned 27 zář 2009, 16:59
od xlukas.cz
zacni ramenem
Napsal: ned 27 zář 2009, 20:51
od Pajik
mat00 píše:jojo, to viem, tuto temu som prehliadol nejak

A inak otazka, staci ak sa vymeni to rameno alebo uz aj spojka moze byt kvoli tomu problemu tak zodrata, ze treba aj ju?
Na tohle neni jednoznacna odpoved. Na te spojce neni videt, kolik ji zbyva do konce.
a) Pokud si myslis, ze Ti spojka jeste vydrzi alespon 20tkm a vymenu toho ramena Ti udela nejaky kamarad skoro zadarmo, navic nejezdis daleko od bydliste (jen jizdy "okolo komina") tak udelej jen vymenu ramena spojky.
b) Pokud si myslis, ze spojka uz je stejne u konce a nechces nekde zustat viset, vymen spojku i rameno.
c) zavada je to neco jineho a pak tezko rict.
Moje zkusenost navic je, ze se vyplati to nechat opravit nekomu, kdo je fanda do aut a umi proste OPRAVOVAT AUTA A ROZUMI JIM. Bez rozdilu znacek, protoze auta jsou vcelku stejna, jen maji detaily od vyrobce resene nekde lepe, nekde hure. Nedavej to opravit nekomu, kdo je expert na vsechno a nic.
Napsal: ned 27 zář 2009, 23:14
od mat00
No novu spojku urcite nie, kedze auto je na predaj, len som myslel, ci to nemoze byt nejaky problem so softvareom, na diagnostiku ho nemam kam zobrat, takze neviem ci to moze byt v tom:(
Napsal: ned 27 zář 2009, 23:24
od Pajik
mat00 píše:No novu spojku urcite nie, kedze auto je na predaj, len som myslel, ci to nemoze byt nejaky problem so softvareom, na diagnostiku ho nemam kam zobrat, takze neviem ci to moze byt v tom:(
Muzes zkusit pohnout motorkem actuatoru. Treba se neco zmeni.
Napsal: úte 27 říj 2009, 13:38
od Pajik
Tak co ? Podarilo se Ti to nejak vyresit ?
Napsal: stř 06 led 2010, 16:35
od mat00
No, zatial je prevodovka dole. Auticko dostalo nove vytlacne lozisko aj s ramenom a komplet novu spojku, takze uvidime ci to pomohlo

Dufam, ze v priebehu tohto tyzdna sa to vyriesi

Napsal: ned 17 led 2010, 04:18
od mat00
Takze sa hlasim, spojka vymenen je citelny obrovsky rozdiel, len to bude treba ist dat nakalibrovat. Inak robota to je hrozna

Miesta tam je minimalne a ten navod, co mi poradil Dykk, je pre benziny a pri diesloch je to este zlozitejsie, menej pristupu a este viac veci k demontazi, ale ako zaklad to pomohlo
