Brzdenie zadného kolesa!!!
Napsal: úte 23 srp 2011, 17:03
Neviem, či sa tu riešil podobný problém, ak nie, tak som založil túto tému. Keď sa niečo podobné riešilo, poprosím presunú do danej témy
Môj problém: Auto ide ako hodinky, ale... Dajme si príklad:
Idem do miernej zákruty okolo 90(je to zákruta, ktorú som takmer denne zvykol bežne zabera do 100 km/h), lenže asi pred dvoma mesiacmi, som si všimol, že ma auto skoro vyhodilo v 90ke von z cesty. Popíšem bližšie, čo sa stalo. Keď idem do zákruty, v ktorej je nerovnos( rozumej "skok, či diera"), tak sa zadné pravé koleso akoby pribrzdí, ale v dos ve¾kej miere, akoby niekto silne zatiahol ručnú brzdu na tom jednom kolese. Po konštatovaní s otcom, by to mal by diferenciál, robilo niečo podobné aj niekomu inému? Myslíte si, že by výmena oleja v prevodovke vyriešila problém?
Je to ve¾mi nepríjemné, istota z jazdenia sa úplne stratila a bojím sa, že sa autíčku stane niečo vážnejšie
Ak niekto vie pomôc, bol by som ve¾mi rád.
Martin
Môj problém: Auto ide ako hodinky, ale... Dajme si príklad:
Idem do miernej zákruty okolo 90(je to zákruta, ktorú som takmer denne zvykol bežne zabera do 100 km/h), lenže asi pred dvoma mesiacmi, som si všimol, že ma auto skoro vyhodilo v 90ke von z cesty. Popíšem bližšie, čo sa stalo. Keď idem do zákruty, v ktorej je nerovnos( rozumej "skok, či diera"), tak sa zadné pravé koleso akoby pribrzdí, ale v dos ve¾kej miere, akoby niekto silne zatiahol ručnú brzdu na tom jednom kolese. Po konštatovaní s otcom, by to mal by diferenciál, robilo niečo podobné aj niekomu inému? Myslíte si, že by výmena oleja v prevodovke vyriešila problém?
Je to ve¾mi nepríjemné, istota z jazdenia sa úplne stratila a bojím sa, že sa autíčku stane niečo vážnejšie
Martin