Stránka 1 z 1

Brzdenie zadného kolesa!!!

Napsal: úte 23 srp 2011, 17:03
od mat00
Neviem, či sa tu riešil podobný problém, ak nie, tak som založil túto tému. Keď sa niečo podobné riešilo, poprosím presunú do danej témy :lol:
Môj problém: Auto ide ako hodinky, ale... Dajme si príklad:
Idem do miernej zákruty okolo 90(je to zákruta, ktorú som takmer denne zvykol bežne zabera do 100 km/h), lenže asi pred dvoma mesiacmi, som si všimol, že ma auto skoro vyhodilo v 90ke von z cesty. Popíšem bližšie, čo sa stalo. Keď idem do zákruty, v ktorej je nerovnos( rozumej "skok, či diera"), tak sa zadné pravé koleso akoby pribrzdí, ale v dos ve¾kej miere, akoby niekto silne zatiahol ručnú brzdu na tom jednom kolese. Po konštatovaní s otcom, by to mal by diferenciál, robilo niečo podobné aj niekomu inému? Myslíte si, že by výmena oleja v prevodovke vyriešila problém?
Je to ve¾mi nepríjemné, istota z jazdenia sa úplne stratila a bojím sa, že sa autíčku stane niečo vážnejšie :? Ak niekto vie pomôc, bol by som ve¾mi rád.
Martin

Napsal: úte 23 srp 2011, 18:12
od Dejvaval
Podle toho co popisujes, tak bych to na diff rozhodne nevidel.
Protoze ten nedokaze pribrzdit, naopak pokud by byl diff treba uplne rozbyty (zablokovany) budou se obe kola otacet stejne a v zatackach by diff hodne bouchal nebo hucel.
Tvoje vycestovani ze zatacky ve velke rychlosti bych prisuzoval jednomu vadnemu tlumici perovani. Prave tomu zatizenemu (napr. do leve zatacky - pravy tlumic a opacne). Vetsinou to dokaze natolik odskocit ze ti nezbyva nez volantem vybirat smyk a cestujes ven. U tak kratkeho auta se zapnutym ESP bych to cekal. ESP se snazi vyrovnat smer jizdy a ve smyku (i v malem) pak auto cestuje ven. Neblika ti pri tom oranzovy vykricik? Pokud mas starsi model tak to bude delat neco obdobneho.

Napsal: úte 23 srp 2011, 21:26
od mat00
Nie nie, model je z roku 2005 po facelifte. ESP nebliká. Začalo to robi krátko potom, ako sa menili predné brzdné doštičky, ale to bola asi len náhoda, brzdenie ide zo zadu. ESP určite nezasahuje, je to vždy len na okamih, ako keby sa koleso drhlo o blatník, auto sa vráti spä do normálnej polohy a všetko je OK. Robí to aj pri nízkej rýchlosti. Dneska som išiel po lesnej ceste a asi pri 20 km/h pri ve¾mi VE¼MI miernej zatáčke, v ktorej bola jama to spravilo tiež.

Napsal: úte 23 srp 2011, 21:49
od xlukas.cz
lozisko?
v zatacce by se totiz buben mohl dotykat desticek a tim by to brzdilo :idea:

Napsal: stř 24 srp 2011, 10:24
od mat00
Lozisko je tiez jednym z otcovych tipov, len nema cas to teraz rozoberat. Ak zistim, co je vo veci, tak dam vediet, dakujem za tipy :wink:

Napsal: stř 24 srp 2011, 13:26
od xlukas.cz
zkus po jizde chytit buben. opatrne. jestli neni horky.

Napsal: úte 30 srp 2011, 20:10
od mat00
Skusal som to uz davnejsie, vcera som to skusil zase a nic, bubon je studeny. Ked dame dokopy druheho Smarta, budeme musiet aj toto vyriesit :roll: