Stránka 1 z 2

Neznamy kabel

Napsal: pon 09 dub 2018, 13:10
od vedek
Ahojte,
som tu novy a stale sa len zoznamujem so Smartikom..

ked som bol na vymenu oleja tak sa nasiel v motore pohodeny kabel.. Vie niekto z coho to moze byt? :oops: :?:

Re: Neznamy kabel

Napsal: úte 10 dub 2018, 21:36
od Jindřich
Pokud nemáš v autě klimatizaci a všechno ti funguje, bývá tam "pohozen" kabel pro připojení kompresoru klimatizace. *smart*

Re: Neznamy kabel

Napsal: úte 10 dub 2018, 21:59
od JBC
Ale že by se povaloval u škrtící klapky? To je ke kompresoru poměrně daleko! A vypadá nějakej novej, čistej.

Re: Neznamy kabel

Napsal: stř 11 dub 2018, 09:26
od vedek
Noo, klima tam je, sice asi bude trosku vyfucana, lebo je to dost bieda..ale funguje a chladi, kompresor sa zapne. Ano aj mna zaraza, ze kabel aj konektor vyzera ako novy...servisak tiez nejak netusil, ze odkial to je, lebo vsetko funguje , nic neblika a smartik jazdi v pohode.

Re: Neznamy kabel

Napsal: stř 11 dub 2018, 20:20
od Jindřich
zkus to trochu zkouknout, jestli to někam vede, jestli do jde někam do svazku, nebo je to něco dodělanýho - je v tom nějaké napětí,l případně kdy a podobně - je to jeden drát, nebo jich je tam víc ?? *pivo*

Re: Neznamy kabel

Napsal: úte 17 dub 2018, 13:31
od vedek
Tak som to pozrel..ide kamsi do pravej casti auta, potom sa stratil z dohladu... a vyzera ze je samostatne .

Re: Neznamy kabel

Napsal: úte 17 dub 2018, 21:05
od Jindřich
Možná, že je to něco přídavného, co tam někdo namontoval-třeba vyhřívaný palivový filtr, pokum máš naftu,( což jsem se ještě nedozvěděl), a pak zjistil,že to nemá kam připojit, nebo to nedodělal - nebo něco podobnýho. Chtělo by to , aby jsi si lehnul i pod auto a hledal, co je na druhém konci toho kabelu. *VV* *VV* *VV*

Re: Neznamy kabel

Napsal: stř 18 dub 2018, 14:10
od vedek
Jindřich píše: úte 17 dub 2018, 21:05 Možná, že je to něco přídavného, co tam někdo namontoval-třeba vyhřívaný palivový filtr, pokum máš naftu,( což jsem se ještě nedozvěděl)....
Ako pozeram, mam rovnake vozitko ako ty.. :D Nemam zial merak, aby som zistil, ci je ten kabel pod prudom alebo nie.. Mozno naozaj skoncim, tak, ze si zalehanem pod auto a budem zistovat kam to ide..a ci to vobec niekde ide..alebo ked pojdem dat prezuvat kolesa, tak ukecam chlapika, aby to nadvihol viac a pozrem ci neuvidim nieco..v kazdom pripade zahada :?: :idea:

Re: Neznamy kabel

Napsal: pát 27 dub 2018, 17:54
od vedek
Tak uz viem odkial ide ten kabel..z vyfuku..teraz neviem ci je nieco nespravne :( :shock:

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 08:36
od Winterwolf
Lambda sonda :?:

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 09:16
od vedek
No mozno lambda ..ale na panely nic neblika (MIL) ani trojuholnik, vsetko po starte pekne zhasne..tak to autu nejak nechyba foto

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 09:43
od Winterwolf
Nevím jak 40Kw, ale já mám na autě 2 jedna hned za turbem a druhá na výfuku. :wink:

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 18:56
od vedek
Winterwolf píše: pon 30 dub 2018, 09:43 Nevím jak 40Kw, ale já mám na autě 2 jedna hned za turbem a druhá na výfuku. :wink:
Ano aj ja by som mal mat dve..jedna na potrubi/za turbom, ta je aj zapojena a druha na vyfuku a ta je nezapojena...kam to treba strcit? Na prvy pohlad som nenasiel nic volne :D

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 19:44
od Winterwolf
Aha tak to jsem to blbě pochopil, myslel jsem že máš volný kabel ze svazku a on to bude ten z lambdy :mrgreen:

Pokud to "zelené" je na kabelu od lambdy tak ti tam někdo dal neoriginální ( smart) lambdu, protože originál má černý a "kulatý" konektor, ten se ti bude někde v okolí turba válet. Dá se to předělat,ale pokud to autu nevadí projdeš emisemi tak to neřeš.

Pokud máš "velkou" spotřebu, nebo chybu při emisích tak si kup originál lambdu a připoj to 8)

Takhle to má vypadat:
Obrázek
To je od té spodní lambdy ne od té horní :mrgreen:

Re: Neznamy kabel

Napsal: pon 30 dub 2018, 21:14
od Jindřich
Pravděpodobně tam někdo namontoval výfuk jiný, než je originál na City-coupe (pro dvě lambdy) ale zapojená je jen jedna , místo té druhé je záslepka a protože ji zřejmě neměl , dal tam kvůli závitu ještě jednu sondu- samozřejmě to neměl ,ani nemusel , nic zapojovat, takže se nic neděje, jestli tě to rozčiluje, vyměň ji za záslepku. *pivo* *pivo*