Porucha řazení - sem tam neřadí tři proužky

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Nebylo by lepší je postřílet?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Markéta píše:Nebylo by lepší je postřílet?
Bohuzel, za to se chodi sedet. Je lepsi je zacarovat.... Udelas si woodoo panenku s jejich jmenama a budes do ni trochu pichat spendlikama. A uvidis. Ale pozor, muze se to taky obratit proti tobe. Musi se to umet.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

chtelo by jim to neco provest *pisk*
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
ropak_2008
Příspěvky: 119
Registrován: stř 03 úno 2010, 23:17
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od ropak_2008 »

Už jsem o tom přemýšlel jak je vypéct, ale z jistých důvodů se to tady nedá bohužel prezentovat. Pokud se to povede bude to -O *1*
Smart Fortwo 2002 66tis-km 600T (Sněhurka)
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Takhle to začalo a protože mi z JPN sdělili, že je všechno domluveno, auto jsem tam odvezl. Z Holubic jsem ještě volal, že auto je přistaveno a že chci Rekl. protokol, že se pro něj stavím. Bylo mi sděleno, že se domluvíme. Bohužel, nedali mi ho ani když jsem k nim zajel.
Vážený pane vedoucí.
Toto posílám panu Lančovi do Holubic, tak Vás chci o tom informovat. Po sdělení,
že je vše domluveno tam auto odvezu. Díky a s pozdravem Urban K.


# Vážený pane vedoucí.
# V pátek jsem měl konečně možnost protáhnout Smarta. Dřív, ze zdrav. důvodů, jen
# k lékaři apod. V pátek jsem jel do Králík a opět začalo zlobit řazení. Na úseku
# asi 120 km, se mi stalo snad 20x, že na displeji naskočily tři blikající čárky a
# další cesta byla možná po vypnutí a znovu startu, někdy vícenásobně opakované.
# Snažil jsem se Vás dovolat, ale bylo to kolem 14-té hod. Většinou, jak jsem si
# všiml, tak se to stávalo při řazení 3-4, jezdil jsem na manuál. Před tím asi 3x
# to udělalo, při zařazení R., ale pak v pořádku. Volal jsem do Pohořelic a tam mi
# bylo sděleno, abych auto dovezl k Vám. Než ale tak učiním, tak Vás chci
# poprosit, zda si zase domluvíte mezi sebou vyrovnání, protože se jedná o druhou
# reklamaci této závady, vůdči prodejci. Snažil jsem to fotit, ale mobilem to moc
# nešlo, viz příl. Děkuji a s pozdravem Urban Karel.
Fortwo 0,8 cdi 2002
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

kuher píše:Takhle to začalo a protože mi z JPN sdělili, že je všechno domluveno, auto jsem tam odvezl. Z Holubic jsem ještě volal, že auto je přistaveno a že chci Rekl. protokol, že se pro něj stavím. Bylo mi sděleno, že se domluvíme. Bohužel, nedali mi ho ani když jsem k nim zajel.
Vážený pane vedoucí.
Toto posílám panu Lančovi do Holubic, tak Vás chci o tom informovat. Po sdělení,
že je vše domluveno tam auto odvezu. Díky a s pozdravem Urban K.


# Vážený pane vedoucí.
# V pátek jsem měl konečně možnost protáhnout Smarta. Dřív, ze zdrav. důvodů, jen
# k lékaři apod. V pátek jsem jel do Králík a opět začalo zlobit řazení. Na úseku
# asi 120 km, se mi stalo snad 20x, že na displeji naskočily tři blikající čárky a
# další cesta byla možná po vypnutí a znovu startu, někdy vícenásobně opakované.
# Snažil jsem se Vás dovolat, ale bylo to kolem 14-té hod. Většinou, jak jsem si
# všiml, tak se to stávalo při řazení 3-4, jezdil jsem na manuál. Před tím asi 3x
# to udělalo, při zařazení R., ale pak v pořádku. Volal jsem do Pohořelic a tam mi
# bylo sděleno, abych auto dovezl k Vám. Než ale tak učiním, tak Vás chci
# poprosit, zda si zase domluvíte mezi sebou vyrovnání, protože se jedná o druhou
# reklamaci této závady, vůdči prodejci. Snažil jsem to fotit, ale mobilem to moc
# nešlo, viz příl. Děkuji a s pozdravem Urban Karel.
Kdybych věděl, že jsou až takoví lháři, auto bych odvezl do Hradce, mám to blíž a umí je tam, nebo do Olmíka, je to podstatně blíž. A na úrovni holubic jsou utečenci ze Svitav. medvěda v Mikulči, mám to 30 km, Holubice 110 !!
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

obdivuju tvoji trpelivost.

jedna prkotina - motorek razeni rychlosti a mas s tim tolik starosti ...
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Jo, ten diagnostikovali, kdyby to bylo tak jednoduchý, tak ho vyměnili. Bude tam asi neco závažnějšího, nebo naprostá blbost, no uvidíme.
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

nechapu, proc jako zakladni vec nepromerili kabely, jestli tam neni spatny odpor. tim vylouci kabely, dal vyzkouset motorek, pokud se to bude jevit dobre, tak kontakty na cidlech, atd....
verim, ze tomu chlapci rozumi, jen mne prijde, ze jejich aktivita je spis zaporna a udelaji jen nejnutnejsi a vic jich nezajima.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Však poprve vyměnili jen čidlo a na motorek se vy..., i když jsem jim dal protok. z diagn. z Hradce. Však jsem Ti je přeposlal tuším taky.Autem jsem odjel a dále, jak jsem popsal, 120 km a 20 x. Pak nikam nespěchám, mám ještě forda, toto bylo, nebo je pro zábavu.
Fortwo 0,8 cdi 2002
majo3131

Porucha řazení - pri zaradenej rýchlosti auto sa nepohne

Příspěvek od majo3131 »

Vlastním smart city (0.6 Turbo, rok 2001) môj problém je auto som riadne odstavil a na druhý deň motor síce naštartoval no pri zapojení rýchlostí vzad i pred nereagoval (teda nepohol sa ) Nemá niekto skúsenos s týmto problémom
Za prípadnu pomoc dakujem.

Na displeji se znaky rychlostniho stupne meni ?
nie nemenia sa
Brzdova svetla funguji ?
brzdove svetla funguju
Kdyz otevres dvere, vypnes motor a radis R-N-1 slysis jak to radi v prevodovce a jak se hybe actuator spojky ?

ked zaradím rýchlos či dopredu alebo dozadu objaví sa 0 a poču pípanie a poču pravidelné kousani spojky, ale auto sa nepohne. podobne je to aj s R
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

skvele, diky moc.
no, ja tusim ze jak to chrochta, tak se to snazi zaradit rychlostni stupen.
rada c.1 - zkusit dobit baterku nebo ji vymenit a zkusit to s jinou baterkou (pozor na to, abys mel kod od radia, nez baterku odpojis)
rada c.2 - v krajnim pripade to muze byt problem s tzv. kulisou razeni - motorek, ktery radi rychlosti
rada c.3 - mohla by byt i chyba v aktuatoru. to je "noha", ktera macka spojku. stava se, ze motorek je opotrebovany a slaby.

jak uz to byva, taky to muze byt neco uuuplne jineho. treba ti auto nekdo pres noc zaklel :? :(
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
majo3131

Příspěvek od majo3131 »

Dekuji za odpoved

Poznámka: po večernej jazde som auto zaparkoval a vypol ako vždy, ráno auto klasicki naštartovalo, stlačil som brzdu a zaradil R auto sa nepohlo ani ked som radil rýchlosti vpred
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

xlukas.cz píše:skvele, diky moc.
no, ja tusim ze jak to chrochta, tak se to snazi zaradit rychlostni stupen.
rada c.1 - zkusit dobit baterku nebo ji vymenit a zkusit to s jinou baterkou (pozor na to, abys mel kod od radia, nez baterku odpojis)
rada c.2 - v krajnim pripade to muze byt problem s tzv. kulisou razeni - motorek, ktery radi rychlosti
rada c.3 - mohla by byt i chyba v aktuatoru. to je "noha", ktera macka spojku. stava se, ze motorek je opotrebovany a slaby.

jak uz to byva, taky to muze byt neco uuuplne jineho. treba ti auto nekdo pres noc zaklel :? :(
I pres to, ze brzdove svetla sviti bych to typoval na brzdovy spinac. Mam dojem, musim odpoledne vyzkouset, ze kdyz vyradis s nastartovanym motorem bez brzdy, tak se to rozpipa. A myslim, ze nekdo i popisoval, ze mu treti brzdove dokonce svitilo, ostatni dve ani ne a byl to brzdovy spinac. Cena 600CZK + vymena.

Protoze se mu nezobrazuji "|||", tak bych ostatek docela vyloucil.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
majo3131

a

Příspěvek od majo3131 »

Je tento brzdový spínač dostupný zo spodnej časti auta?
Je možnos jeho opravy alebo len výmeny?
Odpovědět