Vie niekto povedat ako to ma fungovat? Myslim ten wastegate, tj pociatcny stav je ze vsetko ide do vyfuku alebo turba? Diki.
TURBO
-
matorsk
Myslis ten wastegate ventil ci ako sa to vola, stym som aj hybal a podla toho ako som to pochopil za vyustenim turba co ide do intercoolera je vyvod ktorytlaci vzduch a pri nadmernom tlaceni otvory ten ventil aby neslo vsetko cez turbo ale ked bolo auto nastartovane a hybal som stym tak nic nebolo pocut a ani citit, ziadny nastup turba
.
Vie niekto povedat ako to ma fungovat? Myslim ten wastegate, tj pociatcny stav je ze vsetko ide do vyfuku alebo turba? Diki.
Vie niekto povedat ako to ma fungovat? Myslim ten wastegate, tj pociatcny stav je ze vsetko ide do vyfuku alebo turba? Diki.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
je mne jasne, ze jsi urcite uplne vsecko zkontroloval.
presto ti polozim uplne hloupy dotaz . nemuze byt nekde praskla, roztrzena hadice na sani?
samozrejme chapu, ze by se aspon roztocilo turbo, ale to asi nevis, jestli se toci nebo ne.
presto ti polozim uplne hloupy dotaz . nemuze byt nekde praskla, roztrzena hadice na sani?
samozrejme chapu, ze by se aspon roztocilo turbo, ale to asi nevis, jestli se toci nebo ne.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
matorsk
Ahojte, dakujem za reakcie, problem vyrieseny, zmiatla ma ta diagnostika, pravdepodobne bol v nudzaku ale ziadny chceck engine nesvietil.
Co som spravil: vycistil sanie pred turbom a pomenil vsetky hadicky, vymenil sviecky a hlavne som odpojil autu bateriu co asi najviac pomohlo
.
Ale za chybu povazujem takmer odpadnutu hadicku co ide z vystupu za tubom a ktora tlakom otvara wastegate tj pri velkom tlaku obchadzaju vyfukove plyny turbo aby nevznikal velky tlak.Hadam to niekomu pomoze, dakujem.
Co som spravil: vycistil sanie pred turbom a pomenil vsetky hadicky, vymenil sviecky a hlavne som odpojil autu bateriu co asi najviac pomohlo
Ale za chybu povazujem takmer odpadnutu hadicku co ide z vystupu za tubom a ktora tlakom otvara wastegate tj pri velkom tlaku obchadzaju vyfukove plyny turbo aby nevznikal velky tlak.Hadam to niekomu pomoze, dakujem.
Kamarádi, kontrolní dotaz - kam vlastně je připojená ta hadička, co je na tom ventilu na turbu, co ovládá tu klapku v turbu, blbě jsem si to vyfotil, když, jsem to rozdělával a teď nevidím, kam to vede.
Délkou to pasuje buď na hrdlo výtlaku turbíny turba ( pak nevím proč jsem to odpojoval, když jsem vyndaval turbo) , nebo to pasuje na trubičku, co je na té hadici, co vede od filtru do turba(je na ni elektroventi )
Délkou to pasuje buď na hrdlo výtlaku turbíny turba ( pak nevím proč jsem to odpojoval, když jsem vyndaval turbo) , nebo to pasuje na trubičku, co je na té hadici, co vede od filtru do turba(je na ni elektroventi )
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
Když vydržíš do 5. 4. 14, tak k Tobě dojedu s autem, aby sis to mohl prohlédnout. 
Naposledy upravil(a) JBC dne čtv 24 dub 2014, 14:31, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Jo to je výbornej nápad, můžeš klidně zajet, budu rád, ale tu hadičku potřebuju teď, dávám to po GO dohromady- můžeš se podívat sám ?? - pokud je to vůbec vidět na zadělaným autě.Já jsem totiž někde na bazaru narazil na nabízené turbo, kde je vidět na turbu nasazená a zapáskovaná hadička od ventilu na výtlačné hrdlo vzduchové turbíny turba, a to si myslím, že to tak být nemá, já když koukám na ty moje hadičky tak jsou už vytvarované uplně někam jinam.
ODKAZ NA TO TURBO NA BAZARU - jak si myslím že to být nemá.
http://www.smartcentrum.cz/produkt/turbo-1177440287
ODKAZ NA TO TURBO NA BAZARU - jak si myslím že to být nemá.
http://www.smartcentrum.cz/produkt/turbo-1177440287
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
dnes jsem byl v servisu protože mi z auta pořád někde prosakoval olej, sundali mi vrchní hadici od turba a byla od oleje tak mě řekli ze je špatný turbo. Hladina oleje na měrce bych řekl ze je po ujeti cca 1000km pořád stejná! Dokážu udělat výměnu sám v garáži nebo to mám dát do servisu?
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
- PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
Dodge Ram 1500 5,2 V8
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
jenomze ta hadice je od oleje vzdy a intercooler taky.
byl to smarti servis nebo jenom tak nejaky bezny?
hybali s oskou turba?
rekl bych, ze vyhodis penize. na 1000 km nepoznas vubec nic. krom smarti nemoci. zkontroluj jestli mas vsecny sponky dotazene a jestli nemas deravy intercooler - to ho musis vytahnout ven a to zvladnes.
zkontroluj zpetny ventil na odsavani par z vika ventilu.
byl to smarti servis nebo jenom tak nejaky bezny?
hybali s oskou turba?
rekl bych, ze vyhodis penize. na 1000 km nepoznas vubec nic. krom smarti nemoci. zkontroluj jestli mas vsecny sponky dotazene a jestli nemas deravy intercooler - to ho musis vytahnout ven a to zvladnes.
zkontroluj zpetny ventil na odsavani par z vika ventilu.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


muj problém zacal po vymene spojky ne moc dobrym servisem coz jsem pretim nevedel je to clovek co smarty dela ale je to patlal!
olej toho kapal na zem v jinem servisu me zjistili ze je uplne povolena spona na turbu zespodu po dotazeni olej prestal tect na zem ale porad prosakoval a motor je spinavej. auto mam 1,5roku a do te doby krasne všechno suchy. cooler vypada ze je menenej je krasne lesklej a cistej, v servisu sundali jen tu vrchni tlustou hadici a dal nic vic, je to servis co není primo na smarty ale pan pry delal dřív v mercedesu takze snima zkusenosti udajne ma. jinak stav oleje bych řekl ze i po cca 1000-1500km je porad stejny to je me divne 
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
- PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude
Dodge Ram 1500 5,2 V8