motor nastartuje na par sekund

Řešení problémů s motorem
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

motor nastartuje na par sekund

Příspěvek od T-Mell »

[quote] zdravim vas

Potrebujem poradit...

Pred asi 2 tyzdnami mi zacal smart dymit na cierno a stratil vykon pri rozjazde, avsak po zahriati bolo vsetko ok.. po dvoch dnoch sa vsetko upravilo do normalu ale po dalsich 3 dnoch som ho nastartoval a zhasol.. to sa zopakovalo 3x na stvrty pokus som pridal nachvilku otacky a potom bezal normalne... dalsi den vecer som ho uz nenastartoval.. vymenil som palivovi filter ale nepomohlo.. vcera som ale prisiel na zaujimavu vec.. ked otocim klucik asi na 3 sekundy a vypnem ho a zopakujem to tak 7x potom mi smart nastartuje ale len na niekolko sekund.. ked pridam plyn otacky nestupnu nad 1200 a auto po chvyly aj tak skape.. cim to moze byt? Ano cerpadlo po otoceni kluca bzuci.. za odpovede dakujem .. diagnostiku stiham az niekedy buduci tyzden
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 950
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

To spíše než na diagn. vypadá na GO. Napiš si do profilu auto, rok, kubatura a bydliště. Určitě Ti někdo z blízka poradí, nebo přijede okouknout, napiš, či bere víc oleje, když "dýmí" a jak ho máš dlouho. Nemá cenu kupovat jednotlivé díly, pokud nebudeš vědět, proč tak zlobí.
Fortwo 0,8 cdi 2002
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Přesně jak píše Kuher, příčin může být mnoho, to co popisuješ je jenom důsledek něčeho, co ti to někdy dělá a někdy ne, např. jak píšeš, že ti to někdy kouří, to vypadá že to startuješ např. na dva válce, to ti normálně chytne, třeba máš v háji svíčky, cívku, nebo svíčkové kabely (podívej se , co píšu v příspěvku o svíčkových kabelech v tématu MOTOR).To , že to chytne a chcípne takové věci nasvědčuje, nebo jakmile to nějak chytne, řídící jednotka překontroluje všechny parametry motoru a pokud je někde rozdíl mezí tím , co zjistí a co má zakodováno jako správný stav, vydá " povel" k zastavení motoru ).Ale to není závada, to je důsledek.Já bych doporučil, pokud můžeš si nechat změřit tlaky ve válcích a začal bych kontrolou, event. výměnou svíček, nebo svíčkových kabelů, nebo nedej bože cívky.Nejlepší je, když ty věci někdo má a mužeš je jenom zkušebně vyměnit. ]:-(
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Určitě bych začal diagnostikou, vyčíst, všechno smazat, pak počkat až chytne a chcípne a pak vyčíst znovu zda se něco neobjevilo. Pokud nic tak jak už bylo uvedeno výše jiskra a pak zkontrolovat přísun paliva a přísun vzduchu
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

No nanestastie zijem v nemecku takze moc ludi co by dobehlo tu neni.. a je to diesel.. takze sviecky nehrozia preto som aj bezradny .. doteraz som mal iba benzinove auta a toto som kupil 16 decembra.. spravil som necelych 3000km a hotovo .. dufam ze nebude motor v cudu.. pretaca sa lahko aj bol udrziavany .. ale momentalne som ho cely zastriekal naftou tak vyzera biedne :D skusim tu diagnostiku teda a uvidim co ukaze.. vdaka
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

Ale normalne nastartovat nejde.. toci a nic.. iba ked viac krat zapnem a vypnem kluc.. ked sa nataha palivo alebo co potom chyty na chvilku ale fakt len chvilku
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Když nemáš svíčky, tak máš vstřiky, všechno řídí elektronika řídící jednotky, někde bude chyba, pokud můžeš někam na diagnostiku, jak ti radí Greg, bude to nejlepší.Že je motor v háji je také možnost, když si přečteš tady v tématech motoru různé otázky, uvidíš, co je všechno možné, včetně proraženého pístu.
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

pokud to chytne a chvilku bezi, tak bych se zameril na jedinou vec - vysokotlake cerpadlo.

byt to elektrika, tak to ani nechytne. pravdepodobne se deje to, ze se soustava natlakuje podavacim cerpadlem, chvilku to staci, ale tlakove cerpadlo nedava, takze to zdechne. anebo ... se to zavzdusni = nekde to nasava vzduch.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Informace, že je to diesel mi nějak unikla :-) . Souhlasím s Lukášem - CR pumpa, nebo vstřiky.
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

T-Mell můžu vědět, kolik máš najeto?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

Najazdene ma uz 208 000 .. bol u mna mechanik s pocitacom... chyby zmazal avsak okrem jednej ktora nesla agr ventil(alebo egr neviem jak sa to pise) tak dufam ze je to naozaj v tom
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

Takze po vymazani chyb ostala svietit len jedna a to agr ventil (alebo egr ..neviem jak sa to pise) dufam ze to bude v tom.. najazdenych ma uz 208 000
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Nu, tak to je jednoduché - vyčistit, zaslepit. Hotovo
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

No respektive pokud už je spálený, tak to vyčištění smazání chyby nepomůže - tak doufej, že spálený není :-)
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

vycistene ... a jazdim .. jak zaslepit? k comu to je? len mi z tej vrchnej hadice po ventile steka olej ale predpokladam ze to je zvnutra ventilu co som tam striekal wd a cistic brzd ... este to pozrem.. zatial vsetko bezi jak hodinky... jedine co by som este rad doriesil su plavajuce otacky za studena ale to je na inu temu.. vdaka vsetkym za rady a nazory a drzte palce nech jazdi este peknych par tisic km
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
Odpovědět