smart od 2014-2015
Lukáši u montážního pásu v automobilce jsem nikdy nebyl tak pro mne to bylo docela zajímavé zhlédnutí kompletace Smarta Fortwo. Nový se mi líbí i v té délce a šířce působí dojmem lepšího (robustnějšího) usazení vozu na silnici a pohodlnějšího prostoru uvnitř, kola jsou rovněž připevněna již ne třemi, ale čtyřmi šrouby připočtu li airbagy na všech stranách v četně kolen řidiče spolu s dalšími vychytávkami směřujícími k pevnému „držení“ vozu na silnici jde fakt o zvýšenou bezpečnost řidiče, posádky. Výrobce drží linii výkonu v úměře k bezpečnosti a to dobré je. Návrat k manuální převodovce je více motoristické – baví, automatická je pro pohodlné řidiče když si na ni člověk zvykne a já jsem si již docela zvykl! Ale přesto Smart Fortwo zůstává věrný své koncepci mimořádně zajímavého auta vypadá opět skvostně, ano vyměnil bych řadit „postaru“ jsem dosud nezapomněl. No jo 
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Co se tyce ForFour to jsem nevedel.
A s odkladaci prostory je to taky pruser. Opravdu tam chybi. Nevim ten iterier aspon u vystavenych aut byl takovy nudny.
Nevim. Tim ze tam dali napis Smart z toho automaticky Smart neudelali. Proste uz mu chybi ta vyjmecnost. Stalo se z neho tuctove auto.
Ale davam zapravdu prispevkum vyse. Ve skutecnosti je designove hezci nez na fotce.
A s odkladaci prostory je to taky pruser. Opravdu tam chybi. Nevim ten iterier aspon u vystavenych aut byl takovy nudny.
Nevim. Tim ze tam dali napis Smart z toho automaticky Smart neudelali. Proste uz mu chybi ta vyjmecnost. Stalo se z neho tuctove auto.
Ale davam zapravdu prispevkum vyse. Ve skutecnosti je designove hezci nez na fotce.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
To ani náhodou. Přestože je celkově širší, má asi tak dvaapůlkrát tlustší dveře a středový tunel je také široký nejméně 25 cm. A vysoký jak kráva (za to s vestavěnými držáčky na dva nápojíčky - hezky vedle sebe).Ivojah píše: ... a pohodlnějšího prostoru uvnitř ...
Ve skutečnosti vypadá prakticky přesně stejně, jako Toyota iQ. Fakt, nádhera.MausX píše:Ve skutecnosti je designove hezci nez na fotce.
Ale některé věci na něm jsou opravdu hezké. Třeba se mi líbí to veliké logo na přední masce. Potom se mi líbí že uvnitř světlometů, jak je ta krytka žárovky, tak že je na ní logo. Pak se mi líbí špunt nádrže, že se nešroubuje, ale jen pootáčí o devadesát stupňů. A zajímavou myšlenkou je sdružený budík otáčkoměru a hodin v jednom.
Je fakt, že se mi vzhledově docela dost líbí interiér. Avšak jeví se mi býti poměrně nepraktickým.
EDIT 1. 12. 2014 ve 12:40
Myslím, že nový vůz docela vystihují výrazy tváře mého kamaráda, který měl tu čest se s vozem podrobněji seznámit. (Moje foto tváře tohoto kamaráda si dovoluji zveřejnit bez jeho předchozího souhlasu. Bude-li mu to vadit, fotografie odstraním.)
Výraz první: Některé detaily nového vozu rozhodně potěší!
Výraz druhý: Některé detaily zřejmě potěšující nejsou ...
Výraz třetí: ... a některé zřejmě nahánějí hrůzu.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
Menší Smart Fortwo poněkud překvapivě získal více bodů za ochranu cestujících než větší Smart Fortwo. Nedisponuje ale dostatečným množstvím asistenčních systémů a rovněž není moc ohleduplný vůči chodcům. Celkové hodnocení - čtyři hvězdičky.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
ve ctvrtek 15.1.2015 ve 20:10 na prima cool nebo v sobotu 17.1.2015 kolem 8:00 na prime bude v autosalonu test noveho smartu fortwo
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


No ja se ptam prave proto ze jsem si ho "osahal". Nejnovejsi
Smart s manualni prevodovkou by mohl mit velky uspech pro masy bohuzel za cenu ztraty exklusivity. Zveknu je designove vcelku pekny. Pusobi robustneji a dospele ale interier je takovy chladny. Bezpecnost rozhodne pokrocila diky mnoha airbagu. A i technologie je z 21. stoleti. Ale kdyz zhodnotim vyrobene Smarty do teto doby je novy Smart vice podobny masove vyrabenym autum.
Vychazim z toho co jsem mel zatim moznost videt v letacich nebo osobne.
Smart s manualni prevodovkou by mohl mit velky uspech pro masy bohuzel za cenu ztraty exklusivity. Zveknu je designove vcelku pekny. Pusobi robustneji a dospele ale interier je takovy chladny. Bezpecnost rozhodne pokrocila diky mnoha airbagu. A i technologie je z 21. stoleti. Ale kdyz zhodnotim vyrobene Smarty do teto doby je novy Smart vice podobny masove vyrabenym autum.
Vychazim z toho co jsem mel zatim moznost videt v letacich nebo osobne.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
- jancarik F2
- Smart ACE
- Příspěvky: 512
- Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
- Bydliště: praha-sterboholy
IQ jsem neměl možnost řídit, takže žádnou zkušenost nemám. Ale myslím že nový Smart bude mít už normální automat a nikoliv pseudo automat.
Takže řazení bude plynule, ale...
Jenom jsem zklamaný tím, kam se značka Smart ubírá
Ze srandovní motokáry, k plnohodnotnému autu. Aspoň ten design je pořád odlišný a na cestě nepřehlédnutelný.
Takže řazení bude plynule, ale...
Jenom jsem zklamaný tím, kam se značka Smart ubírá
Ze srandovní motokáry, k plnohodnotnému autu. Aspoň ten design je pořád odlišný a na cestě nepřehlédnutelný.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km