CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3759
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od JBC »

Bez topení nebo s topením je úplně jedno, protože voda do topení jde pořád, to jen proud vzduchu se usměrňuje buď přes výměník nebo okolo. Takže radiátor a trubky se stejně musej nahřát.
Tý fotky se asi nedočkáš. Budeš muset koupit další termostat a potom kuchnout ten starej.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
T505
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od T505 »

Netvrdím že do topení voda nejde, ale u mýho smata je ohřáto výrazně dřív když je páčka v poloze chladno.
motokára 0,8CDI TURBO
T505
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od T505 »

Všechno souvisí se vším, byla prasklá hadička od sání vzduchu a čidlem plnícího tlaku vzduchu, taková malá prasklinka malé hadičky pruměr cca 4mm, a hele smart jede skoro stejně ale voda se ohřívá daleko rychleji a i na 80 stupňů, ještě to budu sledovat ale vypadá že bude i menší spotřeba.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
PET5
Příspěvky: 107
Registrován: úte 10 říj 2023, 07:12
Bydliště: Zlín

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od PET5 »

To byla tedy záludná závada a díky za její popis. Nebylo by od věci umístění té hadičky pro lepší představu vyfotit.
Smart ForTwo 450.332 (benzin 0,7 l/45 kW) 9/2004 "Pinďa"
Smart ForTwo CDI 451.300 (nafta 0,8 l/33 kW) 9/2008 "Ropík"
Petr
T505
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od T505 »

Tak fotku mám, sice ta samotná hadička která nemá ani 10 cm vyfotit nejde ale je vidět pěkně to čidlo ke kterému vede. Jenže nevím jak se sem ty fotky dávají. U mé 450 0,8 cdi je to čidlo zhruba uprostřed mezi víčkem na dolévání oleje a klima kompresorem na úrovni měrky oleje.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3759
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od JBC »

Fotky se sem dávají blbě. Teorie zní že musíš fotky umístit někam na cizí server/úložiště a sem vložit odkaz na tu fotku, přičemž před odkaz a za odkaz dáš označení, že se jedná o obrázek - vypadá to třeba takto:

[*img]https://s20.directupload.net/images/use ... rf9zfm.jpg[/img]

Na začátku jsem před zkratku img přidal hvězdičku, která tam nepatří(!), ale kdybych ji tam nedal, viděl bys obrázek a ne příkaz, jak to má vypadat.

Někam to nahrát - PET5 používá ten directupload.net. Můžeš to nahrát třeba na svůj Google disk, akorát u těch fotek na svém Google musíš nastavit, že jsou veřejné. Bohužel, Rajče na to není vhodné, protože sem dáš adresu a ona se po čase změní. Někdo to umí na Rajčeti zadat ne přímo, ale přes jméno uživatele, jméno alba a jméno fotky, ale to já neumím.

Ale třeba má nějakou šikovnější radu Winterwolf! Nebo někdo další.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
T505
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od T505 »

Jo tak nějak sem si to myslel, a to je dost nepraktický protože ty ruzně uložený fotky po čase zmizej tak jak to udělal nedávno seznam, a vypovídající hodnota vlákna je bez fotky skoro k ničemu.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3759
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od JBC »

Je to nepraktický, ale já weby psát neumím a objednat nový web by stálo bambilion. Myslíš, že pro nás pět to má cenu?

Měli jsme i fotogalerii, kam jsi mohl fotky nahrát a dát na ně odkaz, jenže ta umřela s tím, když několika lety přestal existovat Flashplayer - nebo taková nějaká podobná věc. Galerii pořád zobrazíš, ale tím, že je vypnutý ten Flashplayer, tak se do ní nepřihlásíš a nic tam nenahraješ.

Hmm ... tak už ji ani nezobrazíš.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 240
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od Mila198 »

Já nevím, co máte proti rajčeti, já tam mám uložené všechny fotky, a vkládat je do fóra je naprosto bez problému. Otevřu si obrázek na rajčeti, kliknu pravým tlačítkem myši, a dám kopírovat adresu obrázku, na fóru kliknu na ikonu vložit obrázek a Ctrl+V, a je hotovo! Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Odpovědět