ano, to mas naprostou pravdu. bohuzel u nas autoskoly neuci lidi poradne ridit. a uz vubec jim nereknou, ze pri rizeni se musi myslet. podle me na to jak je autoskola draha, tak ten ucitel sedici vedle zaka si to tam povetsinou odsedi nez aby ho neco naucil a vysvetloval mu. resp. ja si myslim, ze ucitele v autoskole jsou odtrzeni od reality stejne jako jakykoliv jiny ucitel. ziji si ve vlastnim svete teorii. praxe je potom ale uz jina. ja si troufam tvrdit, ze prvni jizdu by si mel ucitel sednout za volant a jet. vysvetlovat zakovi co a jak ma delat co on v tem okamziku dela a proc to dela. to sem zatim jeste nezazil. zak v nasi autoskole ridi od samotneho zacatku podle sveho a i kdyz to dela blbe, tak mu ucitel nerekne at to tak nedela, ze se to dela jinak. napriklad prujezdy zatackou, chovani na krizovatce, jizda do kopce, z kopce, atd. jestli vam to vse nekdy ucitel v autoskole rikal, tak budte radi.
Široké či úzké zimní pneu ???
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
ano, to mas naprostou pravdu. bohuzel u nas autoskoly neuci lidi poradne ridit. a uz vubec jim nereknou, ze pri rizeni se musi myslet. podle me na to jak je autoskola draha, tak ten ucitel sedici vedle zaka si to tam povetsinou odsedi nez aby ho neco naucil a vysvetloval mu. resp. ja si myslim, ze ucitele v autoskole jsou odtrzeni od reality stejne jako jakykoliv jiny ucitel. ziji si ve vlastnim svete teorii. praxe je potom ale uz jina. ja si troufam tvrdit, ze prvni jizdu by si mel ucitel sednout za volant a jet. vysvetlovat zakovi co a jak ma delat co on v tem okamziku dela a proc to dela. to sem zatim jeste nezazil. zak v nasi autoskole ridi od samotneho zacatku podle sveho a i kdyz to dela blbe, tak mu ucitel nerekne at to tak nedela, ze se to dela jinak. napriklad prujezdy zatackou, chovani na krizovatce, jizda do kopce, z kopce, atd. jestli vam to vse nekdy ucitel v autoskole rikal, tak budte radi.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Souhlas. Nejprve je dobré mít nějaký vzor, než být vržen do vody a naučit se špatně plavat. Kdo měl v rodině nějaký dobrý vzor, tak si myslím, že takové problémy s řízením nemá.
Já bych teda instruktora v autoškole dělat nemohl, umím pochopit, když někdo dělá chyby, protože se to učí, ale technickýho antitalenta bych nerozdejchal
Já bych teda instruktora v autoškole dělat nemohl, umím pochopit, když někdo dělá chyby, protože se to učí, ale technickýho antitalenta bych nerozdejchal
- Chorche
- Smart ACE
- Příspěvky: 1057
- Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
checht, mně kdysi učitel f autoškole pozdravil na prvním setkání před jízdama hláškou "ty seš černej co ? " Poněkut mně tim vyvet z míry a náležitě sem se vohradil, že sem pokut vim co historie naší rodiny sahá bílej. No a von na to, že "kurva sem myslel že jezdíš na černo". Taxem přiznal žeo (na fichtlech od 12, v autě od 16). A von co že ho teda votravuju jízdama, že potřebuje ušetřit benzín pro sebe... Taxem musel jenom 15 minut jezdit po Vinohradech abych mu ukázal že umim jezdit a pak mně vyhodil s tim že se uvidíme u zkoušek...
Bylo to těsně po revoluci a tak byly socialistický manýry pochopitelný
Mně to ani nevadilo, já ušetřil čas kodrcánim po Praze a moch sem si jezdit zatim po vesnicích u nás
Takže mně f autoškole nenaučili vůbec nic z řízení. Ale zato sem dostal lekci z ekonomiky 
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Já si myslím, že by nebylo dobrý, kdyby učitel při první jízdě jezdil se mnou, on řídí já koukám. To by mě mohl učit jezdit třeba taka
Jinak s bržděním - ono je to těžko, zatáčky jsou rozdílný, takže jsou takové, ve kterých brzdím vždy a taky takové, ve kterých ne. Nebo občas, podle siutace. Ale když jedu po neznáme cestě ( trasu, kterou normálně nejezdím ), tak lehce přibrzdím vždy. Možná, až budu víc vyježděná, taky budu mít brzdy jen na okrasu
ovšem ve městě se snažím jezdit ekonomicky, na brzdu šlapu minimálně. Dokonce mi jeden pán posledně řekl, že mi nesvítí brzdové světla,tak jsme to zkusili a šlo to. Prostě jsem jen neměla potřebu na ten pedál šlapat, vyšlo mi to přes celý Kroměříž
Jinak s bržděním - ono je to těžko, zatáčky jsou rozdílný, takže jsou takové, ve kterých brzdím vždy a taky takové, ve kterých ne. Nebo občas, podle siutace. Ale když jedu po neznáme cestě ( trasu, kterou normálně nejezdím ), tak lehce přibrzdím vždy. Možná, až budu víc vyježděná, taky budu mít brzdy jen na okrasu
ovšem ve městě se snažím jezdit ekonomicky, na brzdu šlapu minimálně. Dokonce mi jeden pán posledně řekl, že mi nesvítí brzdové světla,tak jsme to zkusili a šlo to. Prostě jsem jen neměla potřebu na ten pedál šlapat, vyšlo mi to přes celý Kroměříž
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
- martin11
- Příspěvky: 390
- Registrován: čtv 10 zář 2009, 10:52
- Bydliště: u Mělníka
- Kontaktovat uživatele:
zdravím...a čtu...a nevím , jestli je dobrý při průjezdu zatáčkou brzdit....to už většinou bejvá pozdě....
....jezdil jsem několik let Rallye, sice heslo...kdo brzdí nevyhrává ...neplatí....
jo a zatáčky jsou různý......pravý a levý.....všimla jsis, že to není to samé....
martin11 
...jo a zimní gumy úzký.....na náledí a ve sněhu je vám výkon motoru nanic
jo a zatáčky jsou různý......pravý a levý.....všimla jsis, že to není to samé....
...jo a zimní gumy úzký.....na náledí a ve sněhu je vám výkon motoru nanic
celočerný Pulse cdi 4/2009 1.1 2016 76 250 km
záložní auto TOYOTA Hi-Lux 2.4D 4 crab./1995/
!!!! Trabant P 60 - 600 Rallyv činné službě...
záložní auto TOYOTA Hi-Lux 2.4D 4 crab./1995/
!!!! Trabant P 60 - 600 Rallyv činné službě...
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
mne to spis prijde jako vtipne cteni pro male deti

lado, tak co je pravda, jake musi byt minimum u vzorku - 1,6 mm nebo 4 mm?Držte se "pravidla čtyř". Zimní pneumatiky by měly mít hloubku dezénu minimálně 4 mm (zákonný limit 1,6 mm je naprosto nedostatečný), měly by být staré nejvýše 4 roky a měly byste je mít na všech čtyřech kolech.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- houzar
- Smart ACE
- Příspěvky: 6950
- Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
- Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901
musí být větší jak 4mm změnu té vyhlášky mám v PC ale neumím to přenést,dej mi SZ adresu a já ti to mejlnuxlukas.cz píše:mne to spis prijde jako vtipne cteni pro male deti
lado, tak co je pravda, jake musi byt minimum u vzorku - 1,6 mm nebo 4Držte se "pravidla čtyř". Zimní pneumatiky by měly mít hloubku dezénu minimálně 4 mm (zákonný limit 1,6 mm je naprosto nedostatečný), měly by být staré nejvýše 4 roky a měly byste je mít na všech čtyřech kolech.
musí být větší jak 4 mm?
Formule H vysočina
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
takze ... pravdepodobne je minimum zimnich pneumatik opravdu 1,6mm a pouze v miste, kde je znacka zimni vybava, tak musi byt 4 mm
2. V § 10 odst. 1 písm. y) se tečka nahrazuje čárkou a doplňují se za něj písmena z) a aa), která včetně poznámek pod čarou č. 8 a č. 9 a č. 10 zní:
“z) „Zimní výbava“ (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N8) v období od 1. listopadu do 30. dubna pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik9), a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být za podmínek stanovených zvláštním právním předpisem10) nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením požadované hloubky dezénu či odlišnou úpravou doby platnosti,
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
clovek s 1,6 jezdi jen za sucha 
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279



