Stránka 8 z 9
Napsal: úte 16 lis 2010, 13:27
od xlukas.cz

ano, to mas naprostou pravdu. bohuzel u nas autoskoly neuci lidi poradne ridit. a uz vubec jim nereknou, ze pri rizeni se musi myslet. podle me na to jak je autoskola draha, tak ten ucitel sedici vedle zaka si to tam povetsinou odsedi nez aby ho neco naucil a vysvetloval mu. resp. ja si myslim, ze ucitele v autoskole jsou odtrzeni od reality stejne jako jakykoliv jiny ucitel. ziji si ve vlastnim svete teorii. praxe je potom ale uz jina. ja si troufam tvrdit, ze prvni jizdu by si mel ucitel sednout za volant a jet. vysvetlovat zakovi co a jak ma delat co on v tem okamziku dela a proc to dela. to sem zatim jeste nezazil. zak v nasi autoskole ridi od samotneho zacatku podle sveho a i kdyz to dela blbe, tak mu ucitel nerekne at to tak nedela, ze se to dela jinak. napriklad prujezdy zatackou, chovani na krizovatce, jizda do kopce, z kopce, atd. jestli vam to vse nekdy ucitel v autoskole rikal, tak budte radi.
Napsal: úte 16 lis 2010, 13:46
od DYK77
Souhlas. Nejprve je dobré mít nějaký vzor, než být vržen do vody a naučit se špatně plavat. Kdo měl v rodině nějaký dobrý vzor, tak si myslím, že takové problémy s řízením nemá.
Já bych teda instruktora v autoškole dělat nemohl, umím pochopit, když někdo dělá chyby, protože se to učí, ale technickýho antitalenta bych nerozdejchal

Napsal: úte 16 lis 2010, 14:04
od Chorche
checht, mně kdysi učitel f autoškole pozdravil na prvním setkání před jízdama hláškou "ty seš černej co ? " Poněkut mně tim vyvet z míry a náležitě sem se vohradil, že sem pokut vim co historie naší rodiny sahá bílej. No a von na to, že "kurva sem myslel že jezdíš na černo". Taxem přiznal žeo (na fichtlech od 12, v autě od 16). A von co že ho teda votravuju jízdama, že potřebuje ušetřit benzín pro sebe... Taxem musel jenom 15 minut jezdit po Vinohradech abych mu ukázal že umim jezdit a pak mně vyhodil s tim že se uvidíme u zkoušek...

Bylo to těsně po revoluci a tak byly socialistický manýry pochopitelný

Mně to ani nevadilo, já ušetřil čas kodrcánim po Praze a moch sem si jezdit zatim po vesnicích u nás

Takže mně f autoškole nenaučili vůbec nic z řízení. Ale zato sem dostal lekci z ekonomiky

Napsal: úte 16 lis 2010, 14:06
od DYK77
Napsal: stř 17 lis 2010, 15:10
od Markéta
Já si myslím, že by nebylo dobrý, kdyby učitel při první jízdě jezdil se mnou, on řídí já koukám. To by mě mohl učit jezdit třeba taka
Jinak s bržděním - ono je to těžko, zatáčky jsou rozdílný, takže jsou takové, ve kterých brzdím vždy a taky takové, ve kterých ne. Nebo občas, podle siutace. Ale když jedu po neznáme cestě ( trasu, kterou normálně nejezdím ), tak lehce přibrzdím vždy. Možná, až budu víc vyježděná, taky budu mít brzdy jen na okrasu
ovšem ve městě se snažím jezdit ekonomicky, na brzdu šlapu minimálně. Dokonce mi jeden pán posledně řekl, že mi nesvítí brzdové světla,tak jsme to zkusili a šlo to. Prostě jsem jen neměla potřebu na ten pedál šlapat, vyšlo mi to přes celý Kroměříž
Napsal: čtv 18 lis 2010, 07:51
od martin11
zdravím...a čtu...a nevím , jestli je dobrý při průjezdu zatáčkou brzdit....to už většinou bejvá pozdě....

....jezdil jsem několik let Rallye, sice heslo...kdo brzdí nevyhrává ...neplatí....
jo a zatáčky jsou různý......pravý a levý.....všimla jsis, že to není to samé....

martin11
...jo a zimní gumy úzký.....na náledí a ve sněhu je vám výkon motoru nanic

Napsal: čtv 18 lis 2010, 13:26
od DYK77
martin11 píše:zdravím...a čtu...a nevím , jestli je dobrý při průjezdu zatáčkou brzdit....to už většinou bejvá pozdě....
Tak tak. Guma umí buď zatáčet nebo zrychlovat nebo brzdit, obojí dohromady umí špatně.
Napsal: čtv 25 lis 2010, 09:59
od houzar
Napsal: čtv 25 lis 2010, 10:19
od xlukas.cz
mne to spis prijde jako vtipne cteni pro male deti
Držte se "pravidla čtyř". Zimní pneumatiky by měly mít hloubku dezénu minimálně 4 mm (zákonný limit 1,6 mm je naprosto nedostatečný), měly by být staré nejvýše 4 roky a měly byste je mít na všech čtyřech kolech.
lado, tak co je pravda, jake musi byt minimum u vzorku - 1,6 mm nebo 4 mm?

Napsal: čtv 25 lis 2010, 11:14
od houzar
xlukas.cz píše:mne to spis prijde jako vtipne cteni pro male deti
Držte se "pravidla čtyř". Zimní pneumatiky by měly mít hloubku dezénu minimálně 4 mm (zákonný limit 1,6 mm je naprosto nedostatečný), měly by být staré nejvýše 4 roky a měly byste je mít na všech čtyřech kolech.
lado, tak co je pravda, jake musi byt minimum u vzorku - 1,6 mm nebo 4
musí být větší jak 4 mm?

musí být větší jak 4mm změnu té vyhlášky mám v PC ale neumím to přenést,dej mi SZ adresu a já ti to mejlnu
Napsal: čtv 25 lis 2010, 13:38
od DYK77
xlukas.cz píše: jake musi byt minimum u vzorku - 1,6 mm nebo 4 mm?

1,6 je zákonem stanoveno, ale 4mm je minimum pro spolehlivý kontakt pneumatiky.
V pravidle 4 viz výše jsou však jen 3 pravidla. To čtvrté zní mít přezuto na zimní pneu minimálně 4 měsíce v roce.
Napsal: stř 01 pro 2010, 08:45
od xlukas.cz
takze ... pravdepodobne je minimum zimnich pneumatik opravdu 1,6mm a pouze v miste, kde je znacka zimni vybava, tak musi byt 4 mm
2. V § 10 odst. 1 písm. y) se tečka nahrazuje čárkou a doplňují se za něj písmena z) a aa), která včetně poznámek pod čarou č. 8 a č. 9 a č. 10 zní:
“z) „Zimní výbava“ (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N8) v období od 1. listopadu do 30. dubna pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik9), a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být za podmínek stanovených zvláštním právním předpisem10) nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením požadované hloubky dezénu či odlišnou úpravou doby platnosti,
Napsal: stř 01 pro 2010, 22:10
od DYK77
Některý věci jsou ve vyhlášce fakt pro blbý. Kterej normální člověk by jezdil v závějích na 1,6mm ? To logicky není ani možný.
Napsal: čtv 02 pro 2010, 07:39
od xlukas.cz
clovek s 1,6 jezdi jen za sucha

Napsal: čtv 02 pro 2010, 11:46
od DYK77
Za sucha i s 0 když na to přijde. Není to tedy můj případ, jen říkám dalo by se
